id: 7eu95c

Pożar w sercu Zabrza

Pożar w sercu Zabrza

Nasi użytkownicy założyli 1 155 933 zrzutki i zebrali 1 199 879 690 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • 07.02.2023 - Wtorek

  Zwiększyliśmy kwotę zbiórki, ponieważ z dnia na dzień starty mieszkańców Kamienicy są coraz większe... :( Pogoda, która nam towarzyszy niestety nie pomaga w tej sytuacji :(

  Rodziny mieszkające w Kamienicy tracą swoje dobytki i każdy z nich będzie musiał się odbudować na nowo od zera - ale wierzymy głęboko w to, że dzięki Wam się uda :)

  Zależy nam aby całej społeczności Kamienicy pod Orłem pomóc jak najbardziej, żeby wracając do swoich mieszkań niczego im nie zabrakło - a potrzeby są ogromne :(

  Jeśli macie pytania, bądź pomysły - można dzwonić pod nr telefonu 881-643-769 lub kontaktować się mailowo pod adresem: [email protected]


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzień 1 lutego 2023 okazał się być dla nas i bliskich na osób niezwykle tragicznym. O godzinie 03:56 nad ranem zapalił się strych i dach Naszego Domu - Kamienicy Pod Orłem, Zabrzańskiej zabytkowej secesyjnej kamienicy z 1905 roku, zaprojektowanej w stylu Art Noveau przez A. Jagera. 


Oprócz nas zamieszkuje tutaj pięć rodzin. Budynek usytuowany w samym centrum miasta pełni ważną rolę kulturalno-oświatowo-usługową. Na pierwszym piętrze znajduje się nasza siedziba czyli Stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych Sił oraz Zabrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na piętrze trzecim mieści się pracownia doktora nauk plastycznych Witolda Berusa. Na parterze funkcjonuje Barber Shop oraz garmażeria. 

W wyniku pożaru dach został doszczętnie spalony. Dzięki czujności i szybkiej reakcji pana Sławomira Kuchty i jego syna Wiktora wszyscy mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani. Był to jednak dla nich ogromny stres i obciążenie, z którymi ciężko będzie sobie poradzić. 

Aktualnie oczekujemy na ekspertyzy i wydanie opinii. Wpis ten zostanie zaktualizowany kiedy tylko pojawią się nowe informacje, co dalej z Naszą Kamienicą i czy będzie można do niej wrócić. 


Mamy jednak nadzieję, na pozytywny dalszy rozwój tej tragicznej sytuacji. Dlatego już teraz uruchamiamy zrzutkę na remont poszczególnych lokali oraz pomoc psychologiczną dla osób poszkodowanych. 


Bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze wiadomości, ciepłe słowa i wsparcie, które nam i wszystkim mieszkańcom Naszej Kamienicy dajecie. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji i nie możesz wspomóc nas finansowo, bardzo prosimy o udostępnienie. Każde jedno jest dla nas na wagę złota!


 „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem” Maria Konopnicka

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 310

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków