id: ppfan8

Spełnijmy marzenie Sandry! - XII Ogólnopolski Dzień Marzeń

Spełnijmy marzenie Sandry! - XII Ogólnopolski Dzień Marzeń

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 950 zł
z 3 500
55%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 881 zrzutek i zebrali 1 108 774 044 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Sandra uwielbia siatkówkę, gra w piłkę nożną, uwielbia jazdę wyczynową na hulajnodze, biega. Właściwie wiecznie jest w ruchu... A właściwie była, bo na początku tego roku musiała zwolnić tempa, by mierzyć się w nierównej walce z nowotworem.


Wszystko zaczęło się od ciągłych krwawień i ich bardzo intensywnego nieprzyjemnego zapachu. Lekarze diagnozowali bakterie lub bagatelizowali problem odsyłając do domu. Trwało to pół roku... Sandra z Mamą trafiły do lekarza z Nowej Soli, który dzięki dokładnym badaniom znalazł polip. Nakazał zabieg w szpitalu, gdzie pobrano próbki i wykryto w nim złośliwe komórki rakowe... To był przełom marca i kwietnia tego roku. Na świecie i w kraju szalał koronawirus, a życie rodziny zmieniło się o 180 stopni.


Sandra trafiła do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, od razu podana została chemia, w ciągu dwóch tygodni pobytu zrobiono jej wszystkie badania - rezonans, tomografię brzucha, PET... 


"Wczoraj przewróciłam się na hulajnodze.." - zdradza z szelmowskim uśmiechem - "Musiałam pojeździć. Tak to lubię." Mama załamuje ręce, ale jak odmówić córce? Tak rzadko wychodzi z domu. Kontakt z rówieśnikami jest ograniczony do minimum.

taac8e528a70b528.jpeg

Sandra wie, że taki stan czeka ją jeszcze jakieś pół roku. Najbardziej brakuje jej koleżanek. Szkoła i aktywność fizyczna są na drugim miejscu tęsknot. Ale nie ma co się dziwić, dla dziewczyny w jej wieku rówieśnicy są bardzo istotni. Jej nastoletnie życie dopiero co się zaczęło a już napotkała takie doświadczenia, z którymi niejeden dorosły mógłby sobie nie poradzić. Sandra jest bardzo dzielna. Choroba zabrała jej możliwość uprawiania sportu, zabrała radość z życia i coś bardzo prozaicznego, ale jakże istotnego dla każdej kobiety - straciła włosy.

l0becb250bf209a5.jpegMarzenie Sandry jest oczywiste - iPhone 11 fioletowy. Podoba jej się bardzo, widziała go, jest jeszcze ładniejszy, niż na zdjęciach. No i "jedenastka", Sandra ma dokładnie tyle lat. Przez pół roku jest skazana na wirtualny kontakt z rówieśnikami z klasy, przyjaciółmi. Tęskni za nimi, za normalnością w swoim życiu. Kwarantanna tylko potęguje poczucie samotności. Nowy telefon jest wymarzonym gadżetem, bo daje Sandrze poczucie wolności, którą czuje jadąc na hulajnodze..


Zbiórka prowadzona jest z okazji XII Ogólnopolskiego Dnia Marzeń w oddziale Gorzów, którego celem jest zwrócenie uwagi rodziców na regularne badania profilaktyczne, a także zdrowy tryb życia. Dlatego każdy darczyńca otrzyma e-book nt. profilaktyki zdrowotnej.

dm-212x300.png

Mail z linkiem do e-booka przychodzi od razu po dokonaniu wpłaty. W razie nieotrzymania maila prosimy o kontakt - [email protected].

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

MS
Marcin Skrzypczyński
50 zł
A
Adrianna Skrzypczyńska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
52 zł
AL
Anna Lepszy
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ES
Zofia i Jerzy Grzegorek
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!