id: ppnj5v

Proszę POMÓŻ nam wyleczyć naszego psa Tommiego !

Proszę POMÓŻ nam wyleczyć naszego psa Tommiego !

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
14 066 zł 
z 22 000 zł
63%
14 dni do końca
255 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • W związku z kolejnymi badaniami jakie wykonaliśmy Tommiemu, jesteśmy zmuszeni po raz kolejny prosić Was o wsparcie.


  Po osiągnięciu przez Tommiego wieku 11 miesięcy, czekaliśmy na wyznaczenie przez weterynarza daty badań kwalifikujących go do operacji.

  Niestety spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Okazało się, że Tommy wymaga wykonania 4, a nie tylko 2 operacji, które umożliwia mu chodzenie. Aby móc wykonać zabieg bioder obu nóg, musimy najpierw zoperować kolana, których stan w ostatnim czasie mocno się pogorszył. Sytuacja jest na tyle poważna, że weterynarz nie podejmie się zabiegu bioder, dopóki nie zoperuje kolan (wyskakujące, uszkodzone rzepki).

  Niestety zauważyliśmy, że oprócz bólu bioder Tommy mocno cierpi z powodu bólu kolan, słyszymy jak przeskakują mu rzepki i często jest mu ciężko wstać z legowiska. Oto wyniki badań jakie ostatnio wykonaliśmy:

  rf0070c7292b08f6.png

  Mogliśmy liczyć na Was kilka miesięcy temu i żyjemy nadzieją, że i tym razem tak będzie.

  Jesteśmy zdesperowani, aby uratować życie Tommiego!

  Koszty jakie nas czekają w związku z kolejnymi dwoma operacjami, wyjazdami i badaniami wzrosły o około 10 000,00 zł.


  Mamy już wyznaczony termin pierwszej operacji kolana na 12.04.2022 roku.


  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji to operacja drugiego kolana odbędzie się miesiąc później.

  Mamy nadzieję, że Tommy dobrze zniesie rekonwalescencję po dwóch pierwszych operacjach, tak aby móc jak najszybciej umówić się na dwie kolejne.

  Najbardziej martwi nas to, że operacje, którym poddajemy naszego ukochanego psa są ekstremalnie ryzykowne, jednak niestety nie mamy wyjścia. Aby Tommy mógł chodzić, musimy podjąć ryzyko.


  LICZYMY NA WAS!

  Trzymajcie kciuki za Tommiego!


  Czytaj więcej
 • Za nami kolejna wizyta w poradni weterynaryjnej. Wada Tommiego coraz bardziej się pogłębia nie możemy już dłużej czekac :( Umówiliśmy psa na operację jednej nogi. Czekamy na termin, który ma zostać nam przydzielony albo na koniec stycznia lub początek lutego. Dziękujemy za każde wsparcie! Bardzo prosimy o dalsze udostępnianie zbiórki.

  ge770bef73773311.jpeg

  Czytaj więcej
 • Cześć wszystkim! 

  Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc! Za udostępnienia zrzutki oraz za wpłaty na Tomiego 🤍 Jesteśmy pod wrażeniem jaką sumę udało się uzbierać 😍 

  Tommy jest bardzo dzielny, kolejne prześwietlenie bioderek za nami, teraz już tylko czekać na termin operacji pierwszego bioderka 🥺🤍 Ale nie poddajemy się i walczymy o drugą łapkę jeśli macie chęć wpłacenia symbolicznej złotówki oraz udostępnienia zrzutki będziemy wdzięczni.

  Zostało już tak niewiele do zebrania 🥺 

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nie pozwólmy na dalszy ból Tommiego!

Kierujemy do Was prośbę o wsparcie naszego 8 miesięcznego psa rasy Golden Retriever.


Od zawsze pies był naszym marzeniem i wreszcie Tommy trafił do naszej rodziny. Wniósł on wiele radości, miłości i szczęścia. Był energicznym, pełnym życia pieskiem. Dostarczał nam codziennie uśmiechu na twarzy. Uwielbiał bawić się z innymi psami, chciał wszystkich zalizać. Kochał długie spacery. Lasy i pola to jego żywioł. Staraliśmy się zapewnić mu możliwie jak najlepszy rozwój, inwestowaliśmy czas i zaangażowanie aby mógł rosnąć zdrowo. 

vce55dd95b3b850e.pngNiestety pewnego dnia zauważyliśmy, że Tommy niechętnie wstaje z legowiska, nie chce wyjść na ogród i najchętniej ciągle by leżał. Niezwłocznie zawieźliśmy go do weterynarza i poznaliśmy powód jego dziwnego zachowania. To był dla nas szok. 

k28d25cda3fae57b.png

Weterynarz podejrzewał dysplazję obu tylnych stawów biodrowych. Konieczna była dalsza diagnostyka, zdjęcia RTG, które niestety potwierdziły wstępną diagnozę.

tf7b4066474b88a6.png


Otrzymaliśmy skierowanie do chirurga ortopedy. Niestety w najgorszym możliwym czasie urlopów wypoczynkowych. Wizyty i badanie miały odległe terminy, a stan Tommiego wymagał pilnej interwencji. Stan Tommiego konsultowaliśmy z wieloma specjalistami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wszyscy lekarze byli zgodni co do jednego, że jego stan jest bardzo poważny, wymagający interwencji chirurgicznej, ponieważ niewykonanie operacji spowoduje nadmierne obciążenie przednich łap, a w konsekwencji to, że Tommy przestanie chodzić! 


Nasza determinacja aby zrobić wszystko żeby Tommy wyzdrowiał była i jest ogromna. Byliśmy przekonani, że damy radę finansowo udźwignąć jego leczenie, ale niestety sama diagnostyka pochłonęła ogromną sumę pieniędzy. Kolejnym szokiem dla nas był cena zabiegu obu łap, która wynosi 22 000 zł. Dlatego zwracamy się do Was z ogromna prośbą o wsparcie.

g33a43cf14520bef.png


Gdy patrzymy na jego smutne oczy wiemy, że musimy zrobić wszystko żeby doszło do operacji. 

xe2a896a528dfd6e.png

Prosimy pomóż nam, by była możliwa dalsza diagnostyka i docelowo dalsze leczenie tylnych łapek i aby nasz Pies dłużej nie cierpiał !


OPIS KOLEJNYCH WIZYT LEKARSKICH 

Najpierw Wrocław - diagnoza lekarza - brak kwalifikacji do wykonania zabiegu ze względu na wiek psa (7 miesięcy) ponieważ zabieg ten wykonuje się u jak najmłodszych psów. Jedyne rozwiązanie jakie znalazł lekarz to ucięcie główki kości udowej, każdej z nóg.


Kolejna wizyta Gliwice - diagnoza lekarza - również usunięcie główki kości udowej. Zalecono nam wykonanie tomografii komputerowej przednich łap, aby sprawdzić czy pies kwalifikuje się do tego zabiegu. Po wykonaniu zdjęć okazuje się iż najprawdopodobniej pies nie kwalifikuje się do zabiegu jednak badanie to powinniśmy powtórzyć.

w62a74d7a8f772f0.png

Ostatnia wizyta Czechy - diagnoza lekarza - lekarz nie polecił wykonywania zabiegu ze względu na ryzyko związane z wagą psa - tego typu zabieg zalecany jest dla psów poniżej 20 kilogramów, a nasz Tommy na dzień dzisiejszy waży 32 kilogramy.


Najlepszą opcją zalecaną przez ostatniego lekarza ortopedę jest wprowadzenie implantów - endoprotezy kości udowej psa. 

k5f61fd487b2e60f.png


Koszty każdej wizyty jak i tomografii zaczynają już nas przerastać dlatego też wychodzimy do Was z prośbą o pomoc!


Tommy nie ma dobrze wykształconych tylnych mięśni przez co cały ciężar i każdy wysiłek powoduje obciążenie jego przednich łap. Dysplazja tylnych stawów może spowodować, że jego przednie łapy ucierpią jeszcze bardziej o czym można przeczytać w jednej z diagnoz gdzie na tomografii lekarz zaobserwował już obecność osteofitów. 


Ponadto lekarze zalecili nam rehabilitację i fizjoterapię psa. Udaliśmy się już na kilka zabiegów. Jeździmy z psem nad wodę ponieważ pływanie dla niego to również najlepszy sposób rehabilitacji. 


Nie chcemy aby nasz pies dłużej cierpiał! 


k40debfe4008dc27.png


TO OSTATNI MOMENT NA WYKONANIE OPERACJI BO NASZ PIES JUŻ NIGDY NIE WSTANIE!

Prosimy Was o pomoc!

DZIĘKUJEMY!Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 255

DB
Dawid Borczyk
1 000 zł
WZ
Wujek Zbyszek
1 000 zł
ME
Mama Ewa dla Tommiego
500 zł
SS
Sebastian szubierajski
500 zł
AS
Anna Szubierajska
500 zł
BD
Jacek G
450 zł
DD
Dorota
300 zł
II
Iwona
300 zł
WK
ciocia Werka i wujek Kamil
300 zł
O
Oliwia
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Lokalizacja

Maja 22, 44-145

Stanica, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

851 346 zrzutek

i zebrali

735 732 046 zł

A ty na co dziś zbierasz?