id: ppt4j7

Uratuj Madame Q

Uratuj Madame Q

Nasi użytkownicy założyli 1 147 438 zrzutek i zebrali 1 195 232 332 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Cześć, cudowni ludzie! ❤️ jesteście wspaniali! Dzięki Waszemu wsparciu możemy cisnąć dalej i ratować się przed zamknięciem.  Z racji przedłużających się obostrzeń i nieciekawie zapowiadającej się przyszłości, wydłużamy zbiórkę (na razie do końca stycznia). Nie poddajemy się! Walczymy dalej! Myślimy nad nowymi rozwiązaniami i propozycjami dla Was! Trzymajcie kciuki! Dziękujemy, że z nami jesteście 😍 
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tu zarząd Fundacji Home of Burlesque (Betty Q, Madame Meduse, Pani Misia i Robert Q), która prowadzi lokal Madame Q na warszawskiej Pradze. Potrzebujemy Waszej pomocy. Teraz epidemia i obostrzenia rządu dotykają nas jeszcze bardziej i jest jeszcze ciężej niż na wiosnę. Nie możemy normalnie działać, zarabiać na nasz lokal i projekty. Jeśli nas znacie, to wiecie, że twarde i dzielne z nas osoby, które rzadko proszą o pomoc. Możecie więc wyobrazić sobie, że jeśli prosimy, to jest naprawdę źle.


Trzy lata temu otworzyłyśmy miejsce pełne burleski, dragu, ciałopozytywności, równości i aktywizmu. Organizowałyśmy zajęcia, warsztaty, dyskusje, spotkania, doskonalenie dla osób performerskich. Nasze główne przychody pochodziły do tej pory z działalności baru, gdzie serwujemy wegańskie cocktaile. Teraz przy obostrzeniach rządu nie mamy jak działać. Jeśli leży Wam na sercu przetrwanie naszego miejsca - prosimy o wsparcie. Chcemy utrzymać ten lokal dla Was, naszych gości, abyście mogli się dalej czuć u nas jak u siebie. Ale też dla osób u nas pracujących, występujących, prowadzących zajęcia, działających twórczo. .


W tym momencie potrzebujemy 30 tysięcy złotych na zaległe i bieżące opłaty, czynsze, podatki, ubezpieczenia. Każde 10 tysięcy złotych ponad tę kwotę to dla Madame Q zabezpieczenie kolejnego miesiąca istnienia.


Lepiej niż na pisaniu znamy się na robieniu sztuki performatywnej, dlatego więcej słów jest od współpracujących z nami artystek i artystów:


Wiktoria Wichura (komiczka i konferansjerka):

„W pracy na scenie różni mężczyźni mówili mi, żebym była mniej ekspresyjna, mniej się wyróżniała, mniej głosu wydawała. A w Madame usłyszałam, że wszystko moje wchodzi, a nawet żebym miała więcej brokatu. To jest niesamowite miejsce, w którym czuje się wolna i szczęśliwa! I widzę, że tak samo czują się widzowie!”


Miss Mistress (pierwsza ukraińska performerka burleski):

„Tu mogę robić to wszystko, czego nie mogłam w swoim kraju. Wspierając Madame - dajesz możliwość wielu ludziom na ich DOM”


Twoja Stara (drag performerka i aktywistka):

„Madame Q, to dom nie tylko polskiej burleski, ale także bezpieczny dom dla polskiego dragu i queeru. Tutaj czuję się jak w domu, będąc z publicznością otwartą na każdą formę performancu. To taka mała spółdzielnia wolności.”


Lola Noir (performerka burleski, edukatorka):

„Tu celebruje się burleskę, ciało, kobiecą energię i wspólnotę. Oprócz działalności rozrywkowej znacząca i ważna jest też działalność edukacyjna tego miejsca, w sferze sztuki performatywnej, ciałopotyzywności, historii burleski i innych dziedzin sztuki rozrywkowej.”


Red Juliette (performerka i nauczycielka burleski):

„Madame Q uczy jak celebrować siebie i swoje ciało jednocześnie wspierając innych w ich różnorodności. To nie jest kolejny cocktail bar lecz dom dla całej brokatowej społeczności”


Gąsiu (drag performer, tancerz):

„Tutaj mój facet zobaczył mnie prawie nago jeszcze zanim poszliśmy do łóżka.

W tym miejscu Geje mogą oglądać kobiece ciała, a ciągle czuć się u siebie.

Klawiatura QWERTY bez Q nie działa, tak Polska Burleska bez Madame będzie mała.”


Kim Lee (drag performerka):

„Gdyby Madame Q zniknęła z mapy Warszawy, byłoby nam cieżko, ale przede wszystkim wstyd, że nie uratowaliśmy tej INSTYTUCJI.”


Coco de Chocolat (performerka i nauczycielka burleski):

„Madame Q musi przetrwać, bo daje przestrzeń dla bycia sobą. Pokazuje akceptację i różnorodność. Jest wiele miejsc dostarczających rozrywkę. Madame Q to tez rozrywka na światowym poziomie, ale dla wielu osób to przede wszystkim wspólnota i poczucie przynależności. A to w dzisiejszych czasach jest bezcenne.”


Graża Grzech (drag performerka, aktor):

„MQ to miejsce gdzie celebruje się piękno człowieka w każdej jego postaci. Po prostu świetny klub z zajebistymi występami, dyskusjami, warsztatami, pysznymi drinami, który musimy ocalić w tym chujowym czasie!!! Kurwa mać!”


Nokturna (performerka burleski, absolwentka Akademii Burleski Madame Q):

„Madame Q sprawiło, że dziesiątki kobiet przestało egzystować, a zaczęło żyć.

Madame Q to oaza akceptacji na polskiej pustyni.

Madame Q to jedyne miejsce w Polsce, które regularnie organizuje pokazy artystek z zagranicy.

Madame Q to miejsce, które wyzwala. Pozwala wydobywać zaniedbane potencjały.

Madame Q daje kobietom możliwość mówić o swoich ciałach na ich zasadach.

Madame Q to przestrzeń na rozmowy bez wstydu.

Madame Q daje bezpieczną przestrzeń do aktywizmu.

Madame Q to wspólnota kreatywnych i wolnych ludzi.”


Zorya Blue (performerka burleski podkasterka):

„Madame musi przetrwać, bo to inspirująca wyspa wolności - dla ciała i duszy”


Vila Vanilla (performerka burleski, śpiewaczka operowa, aktorka musicalowa):

„Celem Madame od zawsze była nie tylko rozrywka, ale również szerzenie zbiorowej świadomości na temat tego czym jest burleska. Należy pomóc jej przetrwać i by mogła dalej tworzyć swoją historię - o wolności, kobiecości, tolerancji i miłości uniwersalnej.”

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 796

preloader

Komentarze 62

 
2500 znaków