id: pr2ejx

Amiga Friendship #2

Amiga Friendship #2

Nasi użytkownicy założyli 915 958 zrzutek i zebrali 882 187 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Oto co czeka na Was w drugim numerze Amiga Friendship:

   

  • przeprowadziliśmy wywiad z twórcą Amigi - RJ Micalem. (!!!) Czy tu potrzeba jakiegoś komentarza?
  • przygotowaliśmy obszerny artykuł o Andy Warholu, o którym wydawać by się mogło, że napisano wszystko. My jednak wykonaliśmy kilka nowych "odwiertów", odnajdując w życiorysie artysty garść ciekawych informacji związanych z Amigą,
  • do tworzenia muzyki zachęci was sam XTD (legenda muzyki trackerowej), który w swoim artykule dzieli się swoimi doświadczeniami z praktyki kompozytorskiej,
  • szczegółowo przetestowaliśmy minikonsolę The A500Mini, która jawi się jako idealne narzędzie do emulacji Amigi. Czy rzeczywiście jest tak dobra jak ją malują?
  • pochyliliśmy się nad emulacją Amigi na komputerze RaspberryPi 400, czego efektem jest szczegółowy opis pakietów AmiKIT oraz PiMIGA, a także instrukcja instalacji Amiberry krok po kroku,
  • opisaliśmy historię najważniejszej, amigowej imprezy na świecie - AmiWest. Festiwalu niespełnionych nadziei, którymi karmiono amigowców od ponad dwóch dekad. 
  • kontynuujemy także opowieść o początkach polskiej amisceny (ciekawostki, opisy dem, wywiady z twórcami i niezawodny humor Jazzcata. ;)

   

  Ciekawe?

  Nie czekaj, wesprzyj SirLEO i czytaj Amiga Friendship na tablecie, czytniku ebooków, blaszaku, Maku, a przede wszystkim na Amidze! 

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Krzysztof Żegleń • 2022.09.14

  Gdyby komuś brakowało numeru pierwszego, to znajduje się on pod tym linkiem https://zrzutka.pl/7uw5nk

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Krzysztof „SirLEO” Żegleń mieszka w Ustrzykach Dolnych. Był pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naczelnym portalu PPA.pl (Polski Portal Amigowy) oraz moderatorem kilku grup amigowych na platformie yahoo. Portal PPA jest do dnia dzisiejszego najważniejszym miejscem wirtualnego spotkania społeczności użytkowników Amigi w Polsce.


SirLEO od dziecka choruje na nieuleczalną chorobę o nazwie „zapalenie kostniejące mięśni - Fibrodysplazja”, w skrócie FOP. W wieku 17 lat choroba zaatakowała poważniej i od około 30 lat (na dzień dzisiejszy), Krzysiek nie wychodzi z mieszkania, jest przykuty do łóżka. Opiekuje się nim jego mama, pani Elżbieta, która jest już w podeszłym wieku. Ale SirLEO nie narzeka. Mimo bólu i wyjątkowo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł (zupełnie bez swojej winy), jest bardzo pozytywnym człowiekiem. 


Widząc, w jak trudnym położeniu jest teraz SirLEO, postanowiliśmy poprosić go o zorganizowanie niekończącej się zrzutki na jego rzecz. Pieniądze ze zrzutki przeznaczone będą na poprawę warunków życiowych Krzyśka (materace, środki przeciwbólowe, witaminy wzmacniające, inny sprzęt ułatwiający życie, środki czystości oraz jedzenie). Wiemy, że SirLEO marzy też o zmianie łóżka. Jego obecne jest już stare i wyeksploatowane. Więcej informacji nt. choroby Krzyśka i jego aktualnej sytuacji znajdziecie na jego stronie http://sirleo.ppa.pl


Dla osób wspierających zrzutkę na rzecz Krzyśka mamy wyjątkowy prezent. Każda osoba, która dorzuci cegiełkę w wysokości minimum 20 zł, otrzyma link do pobrania paczki z najnowszym numerem Amiga Friendship. Jest to nowe wydawnictwo cyfrowe, dedykowane użytkownikom i sympatykom komputera Amiga. Bez sztucznych zapychaczy i konserwantów. To czysta, amigowa pasja przelana na elektroniczny papier. Wywiady, opisy programów, gier, sprzętu i wiele więcej. Publikacja ukazuje się w trzech różnych formatach: PDF, eBook oraz DiskMag (do uruchomienia na dowolnej Amidze). 


Lokalizacja

Ustrzyki Dolne, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 141

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków