Profil organizatora

Fundacja Podróże bez Granic

Inna nazwa (firma, fundacja..)

Fundacja Podróże bez GranicKwota zebrana

19936 zł


O użytkowniku

Fundacja Podróże bez Granic powstała 2012 w Gdyni i zajmuje się promocją oraz wdrażaniem niekonwencjonalnych form rehabilitacji oraz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością. Organizujemy unikalne w skali kraju wyjazdy, podróże zagraniczne oraz eventy.

Celem Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat możliwości osób z niepełnosprawnością i pokazywanie, także własnym przykładem, iż ograniczenia nie istnieją, a to co powstrzymuje nas przed realizacją marzeń to przede wszystkim bariery tkwiące w naszych umysłach. Zespół fundacji tworzą 3 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich jeden "chodziak" ;-) i pies asystujący. Działania realizowane są nie tylko dla, ale przede wszystkim przez osoby z niepełnosprawnością.

Działamy dla osób z całej Polski, bez względna stopień i rodzaj niepełnosprawności. Ma to na celu pokazanie uczestnikom, którzy często przebywają wyłącznie w środowisku osób z podobnymi dysfunkcjami, rzeczywistości, potrzeb i wyzwań, jakie doświadczają inni, dzięki czemu zaczynają oni zauważać własne sile strony i możliwości. Jednocześnie, zabieranie na wyjazdów małej liczby asystentów zmusza osoby z niepełnosprawnością do maksymalnej samodzielności, aktywności i wzajemnego wspierania się, w możliwym dla każdej osoby zakresie, a w konsekwencji zapomnienia o własnych ograniczeniach oraz poczucia się pełnoprawnymi i pełnosprawnymi uczestnikami grupy.

Nasi użytkownicy założyli

349 277 zrzutek

Zorganizowane zrzutki promowane (dawniej publiczne):

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki promowanej (dawniej publicznej). Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.