Profil organizatora

Katarzyna Skowrońska

Imię

Katarzyna

Nazwisko

Skowrońska


E-mailNajczęsciej komentowane na blogu

Bezpieczeństwo i weryfikacja na zrzutka.pl


Kwota zebrana

86 zł


O użytkowniku

Witam wszystkich! Mam na imię Katarzyna i jestem mamą cudownej małej istotki,która pospieszyła się z przyjściem na świat,ponieważ przeszłam infekcję w ciąży i mój stan błogosławiony stał się zagrożony.Córka urodziła się bardzo maleńka 38 cm i 1200 g wagi.Dzień porodu był dla mnie wielkim szczęściem i ogromnym szokiem, a także byłam strasznie przerażona,bo Córka po porodzie była sina i niedotleniona.Jakiś czas po narodzinach ja z moim mężem nazywaliśmy naszą małą pocieche Calineczką do momentu, aż przyszła pora by ją nazwać i postanowiliśmy,że będzie to imię Nicola,które oznacza zwycięstwo nad wszystkim przeciwnościami. Córka urodziła się 04.07.2015r. jako skrajny wcześniak w 27/28 tyg, czyli prawie w 7 m-c ciąży. W szpitalu po urodzeniu spędziła 2 m-c. W tym ok. 3 tyg.w inkubatorze pod tlenem. Miała 6/7 pkt apgar. Urodziła się z bezdechami i niedokrwistością wcześniaczą,umiarkowaną zamartwicą, oraz zapaleniem płuc,IVH in obs.Przeszła wylewy do mózgu II i III stopnia. Niedawno byłam z Córką w szpitalu od 27.10 do 03.11.2017r. na oddziale neurologicznym gdzie zostało wykonane badanie MR głowy i stwierdzono w nim, że Córka ma uszkodzoną tkankę białą w mózgu w fachowym języku (Uszkodzenie istoty białej nadnamiotowej). Córka przeszła zabieg laserowy na oczy,bo miała retinopatie wcześniaczą. Ma wadę stópek,które są końsko szpotawe,oraz wzmożone i osłabione napięcie mięśniowe.Ma stwierdzoną encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną.Lekarz rehabilitacji stwierdził porażenie kończyn dolnych i porażenie czterokończynowe. Opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego.MPDz pod postacią paraparezy spastycznej. Nicola potrzebuję specjalistyczny chodzik-pionizator do nauki chodzenia ponieważ mam już 2,5 lata i nie chodzi samodzielnie, a garnie się bardzo do tego,ale jej chore nóżki na to nie pozwalają i osłabiony kręgosłup,oraz stawy biodrowe,dlatego ten chodzik ma jej pomóc stabilizować osłabione partie ciała i ułatwić przemieszczanie się w pozycji pionowej, a także ma uczyć stawiania pierwszych prawidłowych kroków,bo Córka tylko raczkuje.Oprócz tego Córka jest nadal rehabilitowana, od 3m-c życia metodą Vojty, a obecnie NDT-Bobath.Nicola także potrzebuje wsparcia finansowego na dalszą rehabilitację i rozwój psycho-ruchowy(wczesne wspomaganie), oraz turnusy rehabilitacyjne i wizyty u dobrych specjalistów(neurolog, psycholog, nurologopeda,ortopeda,okulista). Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć moją Córkę ,to prosimy o każdą złotówkę ,a to już wielki krok dla Nicoli, bo to bardzo uśmiechnięta i kontaktowa istotka, która garnie się do tego by żyć jak inne dzieci zdrowe,by wreszcie móc chodzić i bawić się tak jak one.


Zorganizowane zrzutki publiczne:

Użytkownik nie zorganizował jeszcze żadnej zrzutki publicznej. Jego zrzutki prywatne są dostępne tylko dla osób, którym udostępnił ich bezpośredni adres.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.