Profil organizatora

 

Łukasz Przelaskowski

Z wykształcenia historyk, dziennikarz, politolog, technik budownictwa. Właściciel wydawnictwa Lukas Frankenstein z Holandii ( www.LukasFrankenstein.com ) Od 20 marca 2021 roku członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie. - 2022: "Arbeidsmigranten in Nederland. Verhalen en getuigenissen", Hassnae Bouazza, De Arbeiderspers, historia sześciu Polaków m.in. Łukasza. - 2022: współautor "Cienie i czas. Schatten und Zeit" , tomik poezji, Międzynarodowa Grupa Poetycka Mango z Niemiec. - 2021: współautor "(nie) Gotowi na sukces vol. 2" - poradnik motywacyjny. - 2021: współautor "Antologia nieoczywista", tomik poezji, wyd. Krywaj z Koszalina, na zlecenie Klubu Literackiego "Wiatrak" z Heerlen w Holandii. - Debiut pisarski, książka: 'Przygody Borwara Tom I, Potomek klanu Atlantis', 2018. Powieść przygoda, fantasy. - Efekty prac z fotografią można doszukać się w niderlandzkich kalendarzach z 2019, 2020, 2022 roku Drentse Scheurkalender. - Poezja Pana Łukasz została wybrana przez jury polonijnej organizacji Klubu Literackiego 'Wiatrak' z Heerlen w Holandii w 2019 roku i załączona do unikatowego kalendarza na rok 2020. - Polonijna gazeta Goniec Polski z Holandii również publikowała twórczość poety, pisarza w roku 2019. - Dziennikarz freelancer, współpracujący, jako wolontariusz w polonijnym magazynie online z Montrealu w Kanadzie tj. Panorama oraz magazynie Culture Avenue z Austin w USA. - Członek zarządu w Polskiej Szkole w Groningen w Holandii, jako asystent nauczycieli, pomoc w prowadzeniu zajęć, przygotowaniu różnych wydarzeń, reprezentacyjnie na wyjazdach - Członek Polsko-Niderlandzkiego Stowarzyszenia Kulturalnego PNKV w Holandii - W dodatkowych wolnych chwilach zajmuje się archiwami rodziny oraz swoją Fundacją Rodu Przelaskowskich herbu Srzeniawa z Polski, gdzie pełni rolę prezesa, fundatora i redaktora naczelnego wydawanego przez nią kwartalnika historyczno-naukowego "Młody Szreniawa". Zarejestrował się na studia w 2020 roku, zostałem przyjęty na wydziale MA in Arts & Culture, specjalizacja Film and Contemporary Audiovisual Media. Niestety brak finansów na opłaty studiów i pandemia spowodowały, że został wykreślony z listy przyjętych i nie rozpoczął nauki. Miłośnik podróży, jazdy rowerem, odkrywania tajemniczych miejsc, jak zamki i pałace.

5 387 zł

zebrane

16

razy użytkownik wpłacił na zrzutki
Zadaj pytanie organizatorowi
Dołączył/a
9 gru 2019
Imię i nazwisko
Łukasz Przelaskowski
Email
www
facebook.com/lucasprzelaskowski/
  • Zrzutki prywatne
  • Zrzutki wsparte

Zrzutki prywatne: 2

Zbiórka na wydanie książki "Przygody Borwara - róg Fauna, T. II"

87 zł z 20 000 zł
0%

Aby Przygody Borwara mogły stać się Borwar's adventures i podbić świat, 2022

5 300 zł z 20 000 zł
26%

Zrzutki wsparte: 2
circle-question Created with Sketch.

Załóż zrzutkę, jak Łukasz Przelaskowski

Załóż zrzutkę
Pomoc
Kontakt
Opinie
Blog
Regulamin
Jak to działa?
Bezpieczeństwo
Za darmo
Dla mediów
Polityka prywatności
Zasady wyświetlania treści

Zrzutka.pl Sp. z o.o. al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław, Polska. KRS: 0000634168. Kapitał zakładowy: 550 000 PLN. Krajowa instytucja płatnicza nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. czytaj więcej
Zrzutka.pl to narzędzie do samodzielnego zorganizowania zbiórki pieniężnej na dowolnie wybrany cel, za darmo, bez prowizji. Zrzutka.pl to nie tylko platforma crowdfundingowa (crowdfunding - finansowanie społecznościowe wybranego projektu) i fundraisingowa (fundraising - zbieranie pieniędzy poprzez wsparcie osób, firm, fundacji). To przede wszystkim wirtualna portmonetka/skarbonka, do której zrzucają się wszyscy zainteresowani określonym celem: zbiórka charytatywna, na prezent, na projekt/biznes, na wyjazd ze znajomymi - Ty określasz cel. Zrzutka.pl to w pewien sposób "mix" platform takich jak Kickstarter czy Indiegogo z najbardziej znanym wirtualnym portfelem świata jakim jest PayPal. Zrzutkę może założyć osoba prywatna, a także firma, fundacja, instytucja. Zrób zrzutkę, zaproś znajomych i zobacz jak prosto jest zbierać pieniądze online!
Zrzutka.pl Sp. z o.o. stosuje zasady ładu korporacyjnego zgodnie ze wskazaniami ustanowionymi przez KNF, dostępnymi tutaj.
Zapoznaj się z broszurą KE dotyczącą praw konsumentów.

zrzutka.pl Platforma Crowdfundingowa Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Switch to English

Aby w pełni korzystać z portalu Zrzutka.pl zalecamy korzystać z nowszych przeglądarek. Pobierz przeglądarkę: Chrome, Firefox, Opera lub Edge.