Zbiórka urodzinowa na projekt "(do)wolność świętowania" koniec za 9 dni ID: z8wprr

Zbiórka urodzinowa na projekt "(do)wolność świętowania"

Zebrano 836 zł
z kwoty 3 000 zł

27 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

67
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Z okazji 16-tych urodzin Fundacji Pokolenia organizujemy zbiórkę na projekt "(do)wolność świętowania", czyli radosne obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Wspólne szycie flagi, malowanie twarzy, piknik, koncerty, animacje dla małych i dużych, pokazy iluzjonistyczne, szablony wierszy patriotycznych, debaty oksfordzkie i wiele, wiele więcej. Pomóż w urzeczywistnieniu tego pomysłu. Przekaż darowiznę na organizację tych wydarzeń. I świętujmy Razem!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

"(do)wolność świętowania" to pomysł Stowarzyszenia DRABKA z Morzeszczyna na niecodzienne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby radośnie uczcić to wyjątkowe wydarzenie zorganizowany zostanie duży happening na terenie rekreacyjnym w centrum gminy. Nie będzie to jednak jednorazowa impreza. Poprzedzą ją spotkania z mieszkańcami, wspólne warsztaty i debaty. Liczymy, że zaplanowane (i zrealizowane!) działania pozwolą na świeże spojrzenie na pojęcie wolności i patriotyzmu, rozbudzą w mieszkańcach troskę o dobro wspólne i zachęcą ich do większego zaangażowania w sprawy społeczne.

O co chodzi?

Celem projektu jest zaproszenie mieszkańców Gminy Morzeszczyn do wieloetapowego i urozmaiconego świętowania tegorocznej, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy ukazać mieszkającym tutaj ludziom, że świętowanie ważnych dla naszego kraju wydarzeń nie musi być organizowane i przeżywane w sposób smutny i melancholijny. Pragniemy stworzyć nową tradycję celebrowania świąt narodowych, nauczyć się dialogu społecznego, otwartości na innych, a także pokazywania swoich talentów, umiejętności jako dobra wspólnego.

Co się będzie działo?

Pragniemy zorganizować happening na Orliku, gdzie w sobotnie lub niedzielnie popołudnie, odbędzie się radosny piknik: koncerty zespołów, chórów, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, tworzenie niepodległościowych badzików, konkursy, mecz piłkarski Synowie vs. Ojcowie, mobilna strzelnica, grochówka, pokaz iluzjonistyczny i nie tylko. Poprzedzi go przemarsz mieszkańców od Urzędu Gminy w Morzeszczynie w kierunku Orlika w asyście straży pożarnej (uczestnicy z kotylionami i balonikami biało-czerwonymi w dłoniach itp.). Samo zaś wydarzenie zostanie poprzedzone warsztatami krawieckimi, gdzie mieszkańcy będą mogli wspólnie uszyć ogromną flagę Polski (4m x 100 m (pomogą nam panie z Grupy Mała Pracownia Rękodzieła), jak również kotyliony. Ogłosimy konkurs fotograficzny pod hasłem POLSKA TO JA!, który podsumujemy i zakończymy wystawą drukowanych zdjęć na płytach PCV. Chcemy zachęcić młodzież do jasnego i kulturalnego wyrażania swoich myśli, toteż zorganizujemy dla uczniów klas VII warsztaty z debaty oksfordzkiej. Podsumujemy je gminną debatą oksfordzką , która odbędzie się w szkole w Morzeszczynie przy udziale władz samorządowych. Przeprowadzimy również warsztaty artystyczne: na płótnach koloru białego wymalujemy z dziećmi i młodzieżą za pomocą szablonów teksty wierszy patriotycznych z czasów zaborów i rozwiesimy je w przestrzeni publicznej. Chcemy z literaturą tamtych czasów wyjść w przestrzeń. Wyboru tekstów dokonamy wraz z mieszkańcami, przy wsparciu pracowników miejscowej biblioteki.

Gdzie?

Projekt będzie realizowany na terenie wsi Morzeszczyn (powiat tczewski, woj. pomorskie). To główna i największa miejscowość gminy, siedziba władz samorządowych, instytucji kultury. Jest tutaj szkoła podstawowa, a także godna wykorzystania infrastruktura rozrywkowa i sportowa (patrz: Orlik). To także miejscowość ulokowane niemalże w centrum gminy, dokąd możliwość dojazdu z okolicznych wsi i sąsiednich gmin nie jest kłopotliwy.

Dla kogo?

Odbiorcami projektu będą głównie mieszkańcy Gminy Morzeszczyn, to im dedykujemy te działania i ich do współrealizacji zachęcamy. Same wydarzenia od planowania poprzez warsztaty, konkursy, aż po sam happening są oczywiście otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko lokalnej społeczności, ale każdego obywatela Rzeczypospolitej (mile widziani są także obcokrajowcy). Przewidujemy, że we wspólnym świętowaniu weźmie udział blisko 300 osób!

Na co zbieramy?

Przede wszystkim potrzebujemy środków na warsztaty - głównie narzędzia i materiały do zajęć oraz wsparcie organizacji imprezy podsumowującej. Duża część prac prowadzona jest za darmo lub po kosztach przez zaangażowanych partnerów. Sam projekt także prowadzony jest społecznie.


Wpłaty można dokonać poprzez portal Zrzutka.pl lub przelew na konto Fundacji Pokolenia o nr 10 8345 0006 0003 6113 2000 0001, tytułem „darowizna na projekt (do)wolność świętowania”.


Do współpracy zaprosiliśmy już Urząd Gminy Morzeszczyn, Gminną Bibliotekę Publiczną, Grupę "Mała Pracownia Rękodzieła", Ochotniczą Straż Pożarną i Szkołę Podstawową. Razem możemy więcej!

Jeśli Ty i/lub twoja grupa/organizacja/instytucja/firma chce się włączyć do projektu i wspólnego świętowania oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę!

Masz ciekawe hobby, ukryty talent lub chcesz wesprzeć organizację wydarzenia? Zachęcamy Ciebie do kontaktu z pomysłodawcą - Stowarzyszeniem DRABKA: tel. 58 536 29 17, FB: drabka.morzeszczyn lub osobiście w siedzibie organizacji (Morzeszczyn, Dworcowa 3).

Za każdą darowiznę na realizację projektu serdecznie dziękujemy! I już teraz zapraszamy do udziału w wydarzeniach. Świętuj razem z nami! Świętuj do woli!

Zespół Fundacji Pokolenia

Zespół Stowarzyszenia DRABKA

piątek, 10 sierpnia 2018 o 12:34

Serdeczenie dziękujemy za pierwsze wpłaty! I zachęcamy do przekazywania informacji dalej. ;-) Ps. oczywiście darowizny możecie odliczyć od podatku.

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

A
100 zł

Artur

Stówka na 100lat ;-)

A
200 zł
Agata Chróścicka-Kreft
AP
150 zł
Anastazja Piernicka
A
100 zł
Artur
DW
100 zł
Dawid Wylupski
PK
50 zł
Paulina Kremer
DN
50 zł
Dariusz Nawój
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
ŁO
25 zł
Łukasz Ogonowski
RM
25 zł
Rafał Malinowski
DZ
25 zł
Donata Zabrocka Brzycka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MD
10 zł
Marcin Domański
DG
5 zł
Daniel Golicki
R
5 zł
Rafał

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

A
200 zł
Agata Chróścicka-Kreft

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Pomóż zebrać 3 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

67
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.