id: 6ggx67

Przygnieciony przez maszynę chce znowu chodzić

Przygnieciony przez maszynę chce znowu chodzić

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 372 zrzutki i zebrali 1 161 309 151 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mój brat ma 25 lat. Zawsze był wesołym człowiekiem, pełnym życia i skłonnym do żartów oraz zabawy. Być może dlatego wiadomość o wypadku Krystiana okazała się dla naszej rodziny zupełnie niespodziewana i kompletnie nas zaskoczyła. Zresztą czy ktoś kiedykolwiek spodziewa się takiej informacji?


u17168f646614c19.png


Telefon o wypadku brata zastał nas późnym wieczorem. Niestety ze względu na pandemię COVID nie wpuścili nas do szpitala. W sumie brata nie widziałam przez 2 miesiące, bo właśnie tak długo przebywał w szpitalu. Rozmawialiśmy tylko przez telefon.


Wypadek zdarzył się w pracy

pc44b076abe812e4.jpegKrystian pracuje jako operator wózka widłowego. Wypadek zdarzył się na godzinę przed końcem zmiany. Zmieniając butlę z gazem, Krystian został przygnieciony przez ciężką maszynę – sztaplarkę.


W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Dostał wylewu wewnętrznego i stracił mnóstwo krwi. Przez 3 doby przebywał w śpiączce farmakologicznej i przez ten czas lekarze walczyli o jego życie. Po wybudzeniu stan mojego brata był dobry, ale po kilku dniach znowu pogorszył się. Krystian przestał samodzielnie oddychać i został podłączony do respiratora. Lekarze ponownie na 3 doby wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Po kolejnym wybudzeniu jego stan był stabilny i na szczęście już taki pozostał.


3 poważne operacje

Krystian ma połamaną, a wręcz zmiażdżoną w wielu miejscach miednicę. Przeszedł 3 poważne operacje związane właśnie z okolicami miednicy. Po wypisaniu ze szpitala dostał zalecenie pionizacji i poruszania się za pomocą balkonika. Jednak obecnie nerw kulszowy naciska na nogę i występuje niedowład jednej nogi, co powoduje ból. Przez to ciężko zrobić to, co zalecili lekarze, czyli pionizację i próby chodzenia.


Opieka nad bratem

Obecnie Krystian mieszka u mnie. Opiekujemy się nim wraz z drugą siostrą. Jest leżący i wymaga stałej opieki. Na razie potrafi sam tylko zjeść posiłek.


c262672473f0ab1d.jpeg


Jak widać długa droga przed Krystianem – a wraz z nim, także przed nami, jego rodziną – do tego, żeby wrócił do sprawności. Wiemy, że czeka go długotrwała i kosztowna rehabilitacja.


Pierwszy raz w życiu mamy do czynienia z taką sytuacją. Po wstępnym rozeznaniu tematu wpadłyśmy w przerażenie. Turnusy rehabilitacyjny kosztują nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Prywatna rehabilitacja 150-200 zł za godzinę, a potrzebna jest codziennie. Jesteśmy normalnie, czyli średnio zarabiającymi Polkami, więc nie stać na tak wielkie wydatki.


Proszę o pomoc dla brata

Dlatego wraz z siostrą zdecydowałyśmy się na zbiórkę na dalsze leczenie brata i rehabilitację na takim portalu jak ten. Bardzo gorąco prosimy o pomoc dobrych ludzi, takich jak właśnie Ty, który to czytasz. Nasz młodszy braciszek ma dopiero 25 lat. Całe życie przed nim. Jeszcze nawet nie założył rodziny. Bez rehabilitacji nie będzie żadnej poprawy, a wręcz jego stan może się pogorszyć – tak mówią lekarze.


Proszę, pomóż stanąć Krystianowi na własnych nogach.


Karolina, siostra Krystiana


Uwaga: wykorzystane w opisie zrzutki zdjęcie wózka widłowego stanowi zdjęcie poglądowe.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 55

RA
Rafał
20 zł
PB
Patrycja
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JD
Trzymaj się dzielnie chłopaku! Dasz radę!
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KL
Klaudia
5 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków