id: efmdv6

Przywróć radość słyszenia – pomóż kupić aparaty!

Przywróć radość słyszenia – pomóż kupić aparaty!

 
Dominika Kasendra

Opis zrzutki

Cześć,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup aparatów słuchowych, które są moją jedyną szansą na normalne, pełne funkcjonowanie oraz powrót do pracy .


Na co dzień zmagam się z niedosłuchem obustronnym odbiorczym na poziomie 50% . To nie jest tylko kwestia "cichszego słyszenia".

Mam ogromne problemy ze zrozumieniem mowy w hałasie, w tłumie, a nawet podczas zwykłej rozmowy z bliskimi.

Wizyta u lekarza czy w urzędzie oznacza dla mnie, że nie wiem co się do mnie mówi ,przez co nie jestem też traktowana poważnie i załatwienie prostych spraw dla mnie jest dużo trudniejsze.


Mój stary aparat (który mam od 9 lat) nie ma już wsparcia „z góry” (nie ma do niego już oprogramowania) , więc jak się zepsuje , jestem wyłączona z życia praktycznie całkowicie.


Oprócz niedosłuchu mam też zdiagnozowane ADHD i wiele lat leczyłam depresję .

Podczas terapii poważnym problemem były dni gdy aparatu nie miałam - kompletnie nic nie rozumiałam co było mówione, przez co sesje wtedy nie miały sensu - nie byłam w stanie uczestniczyć w procesie leczenia .


Ponieważ zdiagnozowano mnie w wieku 34 lat, uczę się wciąż żyć z neuroatypowością i wsparcie terapeutyczne wciąż jest mi potrzebne.

Ryzyko nawrotu depresji również jest spore .


Niestety bez aparatu nie słyszę nawet psychiatry gdy jesteśmy sami w gabinecie - wystarczy gorsza akustyka.

Nie mogę pozwolić sobie na sytuację, gdy w razie kryzysu nie będę w stanie sobie pomóc - z powodu braku możliwości uczestniczenia w leczeniu.


Obecnie jestem w dobrym stanie psychicznym i moim celem jest powrót do pracy i uniezależnienie się finansowe od męża.

Mój mąż ciężko pracuje , jednak jego dochody nie są wystarczające, by utrzymywać nas oboje i nasze dzieci bez wsparcia z opieki społecznej .


Niestety bez aparatów słuchowych nie jestem w stanie pracować na dłuższą metę.

Niedosłuch przyczynia się do niepotrzebnych konfliktów i jest realnym problemem, nawet gdy pracowałam jako niania .


Gdy ja nie słyszę , ludzie są zmuszeni powtarzać co mówili , nieraz też nie wykonam polecenia w pracy , bo nie usłyszałam , co było mówione.

Niedosłuch prowadzi też do niebezpiecznych sytuacji- gdy nie jestem w stanie na czas zareagować.


Jest to też irytujące dla otoczenia i na starcie utrudnia zarówno pracę jak i rozwój zawodowy.

Z wielu zawodów jestem też wykluczona, co w sytuacji ,gdy pracę znaleźć jest trudno , jest poważnym problemem.


Wasza pomoc w uzbieraniu środków na aparaty słuchowe umożliwi mi pracę i utrzymanie jej.

Dzięki temu będę mogła sama aktywnie dbać o swoją rodzinę i siebie niezależnie od sytuacji życiowej.


Mój mąż sam choruje - cierpi na neurofibromatozę typu 1 .

Choroba ta oznacza , że w jego organizmie tworzą się guzy - jeden z nich jest w niebezpiecznym miejscu- w okolicy gdzie kończy się szczęka i zaczyna skroń .

Jeśli guz zacznie rosnąć, przedostanie się do mózgu i ryzyko krwotoku i śmierci gwałtownie wzrośnie .

Leczenie męża jest utrudnione- po pierwsze dlatego , że został zdiagnozowany za późno i z powodu wieku już nie kwalifikuje się do programu lekowego.

po drugie dlatego, że lekarze boją operować w tym miejscu.


Obecnie badania pokazują, że guz się nie powiększa , jednak nie jest to pewne , iż tak będzie zawsze.


W takiej sytuacji nie mogę pozwolić sobie na to by nie być niezależną finansowo od męża.- cokolwiek się stanie , zostaniemy same z dwójką dzieci.


Dlatego dla mnie priorytetem jest by zapewnić sobie oraz dzieciom bezpieczeństwo materialne na przyszłość .

Do tego muszę mieć pracę. Tę zaś będę w stanie utrzymać mając aparaty słuchowe.


Poza tym przez to , że nie słyszę jak przeciętny człowiek, mam utrudniony kontakt z innymi ludźmi, gorzej słyszę muzykę , która dla mojej psychiki jest często lekarstwem, przywraca mi energię do życia , sprawia , łatwiej mi działać i żyć.


Niestety zwykłe słuchawki mogą uszkadzać mi bardziej słuch.

Odpada również dużo tańszy wzmacniacz słuchu z tego samego powodu co słuchawki.

Mój niedosłuch nie jest równomierny.

Niektóre dźwięki słyszę za głośno, innych - wcale .


By słyszeć , słuchawki muszę podgłaśniać - co jest groźne dla mojego słuchu, jak chodzi o dźwięki na które jestem nadwrażliwa.


Cyfrowe aparaty słuchowe są więc jedyną możliwą dla mnie opcją .


Z powodu niedosłuchu mam też mniej możliwości realizacji swoich pasji i wykorzystania mojego potencjału .


Gdy nie słyszę, czuję się mniej pewnie.


Jednymi słowy niedosłuch niekorzystnie wpływa na mój stan psychiczny i utrudnia rehabilitację po wyjściu z depresji, a także naukę życia z ADHD .


Dlatego właśnie aparaty słuchowe dla mnie są koniecznością , bym zaczęła ŻYĆ.

I by łatwiej mi było budować relacje z ludźmi .

W grupie ludzi na spotkaniach towarzyskich nie jestem w stanie aktywnie uczestniczyć w rozmowie, bo nie słyszę co mówią .

A po spotkaniach jestem psychicznie wykończona, ponieważ oprócz faktu, że łatwiej się przebodźcowuję przez ADHD, to jeszcze jestem zmuszona wytężać słuch i próbować nadążać za rozmówcami .


Niedawno miałam jednak ogromne szczęście przetestować specjalistyczne, nowoczesne aparaty słuchowe. 

To było jak otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata! Nagle odzyskałam czystość dźwięków, zrozumiałam każde słowo bez wysiłku i po prostu poczułam ulgę, jakiej nie doświadczyłam od lat. Te aparaty sprawdziły się u mnie idealnie.


Przez ten krótki czas, gdy mogłam aparaty wypróbować , miałam możliwość słyszeć i żyć prawie tak , jak dobrze słyszący.


Niestety, istnieje jeden ogromny problem – cena. Koszt tych aparatów znacznie przewyższa moje możliwości finansowe.


Aparaty z wkładkami kosztują 18 378 zł . NFZ zapłaci zaledwie 2 tysiące . PFRON zwróci 3 tysiące- jednak najpierw musimy tę kwotę sami wyłożyć.


Oznacza to, że z własnej kieszeni musimy wyłożyć 16 378 zł.


Dla wielu z Was dźwięki są czymś oczywistym. Dla mnie są marzeniem którego spełnienie kosztuje tak wiele.


Dlatego bardzo Was proszę – dorzućcie swoją cegiełkę. Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża mnie do usłyszenia świata na nowo.

Będę Wam dozgonnie wdzięczna za każdą złotówkę oraz za udostępnienie tej zrzutki moim znajomym.

Z góry dziękuję za Wasze wielkie serca!

Dominika


poniżej wklejam filmy z Tik Toka , gdzie testowałam aparaty:

https://vm.tiktok.com/ZNRcKoyXs/

https://vm.tiktok.com/ZNRcKtDMj/



Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez