Przywróć radość słyszenia – pomóż kupić aparaty!
Przywróć radość słyszenia – pomóż kupić aparaty!
Opis zrzutki
Cześć,
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup aparatów słuchowych, które są moją jedyną szansą na normalne, pełne funkcjonowanie oraz powrót do pracy .
Na co dzień zmagam się z niedosłuchem obustronnym odbiorczym na poziomie 50% . To nie jest tylko kwestia "cichszego słyszenia".
Mam ogromne problemy ze zrozumieniem mowy w hałasie, w tłumie, a nawet podczas zwykłej rozmowy z bliskimi.
Wizyta u lekarza czy w urzędzie oznacza dla mnie, że nie wiem co się do mnie mówi ,przez co nie jestem też traktowana poważnie i załatwienie prostych spraw dla mnie jest dużo trudniejsze.
Mój stary aparat (który mam od 9 lat) nie ma już wsparcia „z góry” (nie ma do niego już oprogramowania) , więc jak się zepsuje , jestem wyłączona z życia praktycznie całkowicie.
Oprócz niedosłuchu mam też zdiagnozowane ADHD i wiele lat leczyłam depresję .
Podczas terapii poważnym problemem były dni gdy aparatu nie miałam - kompletnie nic nie rozumiałam co było mówione, przez co sesje wtedy nie miały sensu - nie byłam w stanie uczestniczyć w procesie leczenia .
Ponieważ zdiagnozowano mnie w wieku 34 lat, uczę się wciąż żyć z neuroatypowością i wsparcie terapeutyczne wciąż jest mi potrzebne.
Ryzyko nawrotu depresji również jest spore .
Niestety bez aparatu nie słyszę nawet psychiatry gdy jesteśmy sami w gabinecie - wystarczy gorsza akustyka.
Nie mogę pozwolić sobie na sytuację, gdy w razie kryzysu nie będę w stanie sobie pomóc - z powodu braku możliwości uczestniczenia w leczeniu.
Obecnie jestem w dobrym stanie psychicznym i moim celem jest powrót do pracy i uniezależnienie się finansowe od męża.
Mój mąż ciężko pracuje , jednak jego dochody nie są wystarczające, by utrzymywać nas oboje i nasze dzieci bez wsparcia z opieki społecznej .
Niestety bez aparatów słuchowych nie jestem w stanie pracować na dłuższą metę.
Niedosłuch przyczynia się do niepotrzebnych konfliktów i jest realnym problemem, nawet gdy pracowałam jako niania .
Gdy ja nie słyszę , ludzie są zmuszeni powtarzać co mówili , nieraz też nie wykonam polecenia w pracy , bo nie usłyszałam , co było mówione.
Niedosłuch prowadzi też do niebezpiecznych sytuacji- gdy nie jestem w stanie na czas zareagować.
Jest to też irytujące dla otoczenia i na starcie utrudnia zarówno pracę jak i rozwój zawodowy.
Z wielu zawodów jestem też wykluczona, co w sytuacji ,gdy pracę znaleźć jest trudno , jest poważnym problemem.
Wasza pomoc w uzbieraniu środków na aparaty słuchowe umożliwi mi pracę i utrzymanie jej.
Dzięki temu będę mogła sama aktywnie dbać o swoją rodzinę i siebie niezależnie od sytuacji życiowej.
Mój mąż sam choruje - cierpi na neurofibromatozę typu 1 .
Choroba ta oznacza , że w jego organizmie tworzą się guzy - jeden z nich jest w niebezpiecznym miejscu- w okolicy gdzie kończy się szczęka i zaczyna skroń .
Jeśli guz zacznie rosnąć, przedostanie się do mózgu i ryzyko krwotoku i śmierci gwałtownie wzrośnie .
Leczenie męża jest utrudnione- po pierwsze dlatego , że został zdiagnozowany za późno i z powodu wieku już nie kwalifikuje się do programu lekowego.
po drugie dlatego, że lekarze boją operować w tym miejscu.
Obecnie badania pokazują, że guz się nie powiększa , jednak nie jest to pewne , iż tak będzie zawsze.
W takiej sytuacji nie mogę pozwolić sobie na to by nie być niezależną finansowo od męża.- cokolwiek się stanie , zostaniemy same z dwójką dzieci.
Dlatego dla mnie priorytetem jest by zapewnić sobie oraz dzieciom bezpieczeństwo materialne na przyszłość .
Do tego muszę mieć pracę. Tę zaś będę w stanie utrzymać mając aparaty słuchowe.
Poza tym przez to , że nie słyszę jak przeciętny człowiek, mam utrudniony kontakt z innymi ludźmi, gorzej słyszę muzykę , która dla mojej psychiki jest często lekarstwem, przywraca mi energię do życia , sprawia , łatwiej mi działać i żyć.
Niestety zwykłe słuchawki mogą uszkadzać mi bardziej słuch.
Odpada również dużo tańszy wzmacniacz słuchu z tego samego powodu co słuchawki.
Mój niedosłuch nie jest równomierny.
Niektóre dźwięki słyszę za głośno, innych - wcale .
By słyszeć , słuchawki muszę podgłaśniać - co jest groźne dla mojego słuchu, jak chodzi o dźwięki na które jestem nadwrażliwa.
Cyfrowe aparaty słuchowe są więc jedyną możliwą dla mnie opcją .
Z powodu niedosłuchu mam też mniej możliwości realizacji swoich pasji i wykorzystania mojego potencjału .
Gdy nie słyszę, czuję się mniej pewnie.
Jednymi słowy niedosłuch niekorzystnie wpływa na mój stan psychiczny i utrudnia rehabilitację po wyjściu z depresji, a także naukę życia z ADHD .
Dlatego właśnie aparaty słuchowe dla mnie są koniecznością , bym zaczęła ŻYĆ.
I by łatwiej mi było budować relacje z ludźmi .
W grupie ludzi na spotkaniach towarzyskich nie jestem w stanie aktywnie uczestniczyć w rozmowie, bo nie słyszę co mówią .
A po spotkaniach jestem psychicznie wykończona, ponieważ oprócz faktu, że łatwiej się przebodźcowuję przez ADHD, to jeszcze jestem zmuszona wytężać słuch i próbować nadążać za rozmówcami .
Niedawno miałam jednak ogromne szczęście przetestować specjalistyczne, nowoczesne aparaty słuchowe.
To było jak otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata! Nagle odzyskałam czystość dźwięków, zrozumiałam każde słowo bez wysiłku i po prostu poczułam ulgę, jakiej nie doświadczyłam od lat. Te aparaty sprawdziły się u mnie idealnie.
Przez ten krótki czas, gdy mogłam aparaty wypróbować , miałam możliwość słyszeć i żyć prawie tak , jak dobrze słyszący.
Niestety, istnieje jeden ogromny problem – cena. Koszt tych aparatów znacznie przewyższa moje możliwości finansowe.
Aparaty z wkładkami kosztują 18 378 zł . NFZ zapłaci zaledwie 2 tysiące . PFRON zwróci 3 tysiące- jednak najpierw musimy tę kwotę sami wyłożyć.
Oznacza to, że z własnej kieszeni musimy wyłożyć 16 378 zł.
Dla wielu z Was dźwięki są czymś oczywistym. Dla mnie są marzeniem którego spełnienie kosztuje tak wiele.
Dlatego bardzo Was proszę – dorzućcie swoją cegiełkę. Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża mnie do usłyszenia świata na nowo.
Będę Wam dozgonnie wdzięczna za każdą złotówkę oraz za udostępnienie tej zrzutki moim znajomym.
Z góry dziękuję za Wasze wielkie serca!
Dominika
poniżej wklejam filmy z Tik Toka , gdzie testowałam aparaty:
https://vm.tiktok.com/ZNRcKoyXs/
https://vm.tiktok.com/ZNRcKtDMj/