id: ps67cy

Reaktywacja PAŁACU NA OPIESZYNIE oraz pomoc w utrzymaniu miejsc pracy w Restauracji Margeritta

Reaktywacja PAŁACU NA OPIESZYNIE oraz pomoc w utrzymaniu miejsc pracy w Restauracji Margeritta

147 296 zł 
z 3 000 000 zł
4%
zakończona 13.02.2021r
634 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zespół pałacowy usytuowany jest w rozległym parku krajobrazowym (obecnie Park Miejski im. Dzieci Wrzesińskich), składa się z budynku głównego oraz znacznie oddalonych dwóch bocznych segmentów. Park został oddzielony fosą od czworobocznego dziedzińca, otoczonego budynkami administracyjnymi i zabudowaniami gospodarczymi. Po II wojnie światowej w 1945 budowlę przejęła Powiatowa Męska Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego. Teren wokół pałacu stracił swoje pierwotne rozplanowanie, fosa została zasypana, część budynków rozebrano. Na ich miejscu wybudowano szkołę podstawową i amfiteatr.

Przez kilka miesięcy w pałacu działała restauracja „Esplanada”, która ze względu na pandemię była zmuszona zawiesić działalność, choć została doceniona m.in. przez słynnego kucharza i krytyka kulinarnego Roberta Makłowicza.

Pałac na Opieszynie jest obecnie własnością Jarosława oraz Bernadetty Gasik, znakomitych restauratorów, właścicieli Restauracji Margeritta, którzy poświęcili cały swój czas oraz środki, by odrestaurować i przywrócić wrześnianom obiekt do lat jego świetności. Niestety restrykcje wprowadzone na czas pandemii i zastój w branży gastronomicznej nie pozwoliły doprowadzić inwestycji do szczęśliwego finału. Tak niewiele zabrakło..

Pan Gasik, właściciel obiektów w dniu 11.12.2020 r. nagle zmarł, dlatego zbiórka jest podyktowana chęcią pomocy jego żonie i rodzinie, która pozwoliłaby na odzyskanie płynności finansowej i kontynuowanie jego dzieła.

Wszyscy możemy dołożyć małą cegiełkę i cieszyć się w przyszłości z miejsca, które w zamyśle właściciela miało być wizytówką Wrześni. A dodatkowo utrzymać miejsca pracy i restaurację Margeritta!  

Wszystkie ręce na pokład!!!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 634

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 457 zrzutek

i zebrali

807 473 053 zł

A ty na co dziś zbierasz?