#JurabezPlastiku 2024
#JurabezPlastiku 2024
Nasi użytkownicy założyli 1 234 325 zrzutek i zebrali 1 373 065 237 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
W ramach projektu #JurabezPlastiku 2024 finansują Państwo trzy typy działań:
1) Organizację przez Częstochowski Alarm Smogowy 7 akcji społecznych polegających na wspólnym sprzątaniu terenów leśnych, rzek z użyciem kajaków oraz innych miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i cennych położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Korzystamy z naszych doświadczeń zdobytych podczas realizacji projektu: #JurabezPlastiku 2020 (link do filmowej relacji: https://youtu.be/f9B-x5QMjDE ) Każda akcja opierać się będzie na sprawdzonej przez nas formie wydarzenia, w której każdy z uczestników sprzątania otrzyma książkę/przewodnik Jurajski oraz alternatywnie sadzonkę drzewa liściastego lub łąkę kwietną. Będzie możliwość zasadzenia lub wysiewu w wyznaczonym miejscu (DRZEWO ZA WOREK ŚMIECI/ŁĄKA ZA WOREK ŚMIECI). W trakcie wydarzeń będziemy organizować gry terenowe lub warsztaty związane z danym regionem Jury, mające na celu podtrzymanie tradycji narodowej, kreowanie postawy obywatelskiej, zachowania dziedzictwa przyrodniczego, regionalnego i lokalnego np.: Orle Gniazda bez plastiku - nasz autorski pomysł sprzątania okolic warowni Jurajskich. Po wydarzeniach w miarę możliwości zaprosimy uczestników na ognisko lub piknik.
2) Zbudowanie ruchu społecznego na terenie gmin Jurajskich i możliwie szybką likwidację dzikich wysypisk, oraz edukacja uczestników i pośrednich odbiorców w zakresie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, za pomocą tworzonych treści i filmów publikowanych na nowym portalu JurabezPlastiku i prowadzonych warsztatów. W obecnej chwili w tej materii współpracujemy regionalnie z organizacjami pozarządowymi: SARP o. Częstochowa, Fundacja Rething, w trakcie realizacji projektu zaprosimy kolejne podmioty do uczestnictwa.
3. Stworzenie portalu JurabezPlastiku, stanowiącego bazę informacyjną, edukacyjną dotyczącą projektu oraz narzędzie do komunikacji z wolontariuszami online, w tym będzie możliwość organizowania sprzątań w tym trybie, jest to przetestowane przez nas innowacyjne rozwiązanie w 2020 r. Wskazać należy, iż w przypadku wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią, ww. narzędzie umożliwi dalszą realizacje projektu. W ramach portalu również uruchomimy innowacyjny licznik efektu ekologicznego, będzie on informował o ilości zebranych odpadów i ich rodzaju w trakcie akcji. Wskażemy tu szkodliwość dla środowiska odpadów zalegających latami w lasach i rzekach. Naturalnie uzupełnieniem będzie aplikacja do lokalizacji dzikich wysypisk śmieci uruchomiona przez nas w 2020 roku, zostanie zmodyfikowana o system rejestracji wolontariuszy z użyciem oprogramowania Androida i Apple.
W akcję chcemy zaangażować społeczność lokalną kolejnych miejscowości - ludzi, dla których wygląd ich otoczenia oraz czyste środowisko mają znaczenie i którzy chcą działać w celu ich ochrony. Dotrzemy do uczestników za pomocą atrakcyjnych materiałów filmowych z akcji ubiegło rocznych i teraźniejszych , publikowanych na dużych portalach internetowych. Akcje będą koordynowane i przeprowadzane we współpracy z lokalnym samorządem oraz nadleśnictwami przy możliwie szerokiej obecności mediów lokalnych, placówek edukacyjnych (po uzgodnieniu z Kuratorium Oświaty), które będą na bieżąco informowane o kolejnych wydarzeniach planowanych w ramach zadania #JurabezPlastiku2024. Planujemy promocję w tradycyjnych mediach lokalnych (dwutygodniki i tygodniki), lokalnych stacjach radiowych, telewizji, w mediach społecznościowych oraz poprzez tradycyjne plakaty wywieszane np. w placówkach edukacyjnych, w urzędach gmin czy w parafiach. W obecnej chwili posiadamy też duża bazę wolontariuszy, pozyskanych w trakcie projektu #JurabezPlastiku 2020 (foto-relacja z naszego wydarzenia "Sprzątanie Mirowskiego Przełomu Warty")
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!