id: pt633c

Wspólna wigilia, która jednoczy serca

Wspólna wigilia, która jednoczy serca

Nasi użytkownicy założyli 1 016 587 zrzutek i zebrali 1 065 202 096 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Spotkanie wigilijne to oprócz Śniadania Wielkanocnego, pikniku sąsiedzkiego „Przystanek Warta”, akcji charytatywnej dla dzieci „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” ważne działanie akcyjne. Od początku istnienia Fundacji kierowane jest

do osób potrzebujących, samotnych, którzy znaleźli się w kryzysie życiowym. "Zależy nam na każdym człowieku, który do nas przychodzi i korzysta ze wsparcia. Nie traktujemy naszych podopiecznych ogólnie, tylko bardzo indywidualnie, bowiem każdy z nich niesie inny bagaż doświadczeń” – zaznacza Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

 

Przed Fundacją stoi zadanie niełatwe, głównie ze względu na wzrost cen produktów spożywczych. Każda z osób objętych wsparciem w ramach „Wigilii” otrzyma paczkę ze świątecznymi potrawami oraz artykułami spożywczymi. Wartość jednego produktów do paczki szacuje się różnie (np. masło 10 zł,

chleb 6 zł, kiełbasa czy śledzie to już ponad 10 zł). Chcemy przygotować paczkę z zakupionymi produktami oraz specjalnie przygotowanymi – sałatką jarzynową, śledziami czy bigosem. Dla pracowników stołówki, wolontariuszy to niezwykle wytężony czas pracy. „Przede wszystkim osoby dostają produkty smaczne i świeże, przygotowujemy je dzień wcześniej, tak jak to robimy w naszych domach. Stąd dbamy o jakość produktów do wykonania sałatki jarzynowej, bigosu czy śledzi” – podkreśla Małgorzata Grudzińska, dietetyk w Fundacji „Adullam”.

 

Wigilia odbędzie się 24 grudnia o godzinie 12.00 w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, przygotowywana jest dla 350 osób (część odbierze paczki dzień wcześniej, reszta osób będzie uczestniczyła w spotkaniu). Spotkanie wigilijne stanowi stały element wsparcia osób, które na co dzień korzystają ze stołówki charytatywnej prowadzonej przez Fundację. Święta Bożego Narodzenie to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotnie. Istotą człowieczeństwa jest życzliwy gest, jaki wykonujemy wobec drugiego człowieka. Spotkanie przy wspólnym stole to okazja do życzliwej rozmowy, rodzinnej atmosfery i poczucia bliskości.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
300 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!