id: ptrf99

Wsparcie mieszkań wspomaganych (Etap II)

Wsparcie mieszkań wspomaganych (Etap II)

Nasi użytkownicy założyli 1 190 093 zrzutki i zebrali 1 254 427 470 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasi podopieczni odliczają dni do przeprowadzki - my liczymy na Was. 

 

Fundacja Atalaya prowadzi obecnie pięć mieszkań wspomaganych dla 10 usamodzielniających się młodych dorosłych

 

Część z nich przeprowadzi się do nas z domów dziecka, część z rodzin zastępczych, a część z nich aktualnie nie ma żadnego dachu nad głową.

Młodzież razem z nami będzie stawiała pierwsze kroki w samodzielności, przestanie być bezdomna i będzie miała swój własny, tak długo wyczekiwany kąt do życia.

Pierwsze osoby już wprowadziły się do mieszkań, a dla innych jeszcze szykujemy miejsce!

 

Mieszkania, które otrzymaliśmy od miasta st. Warszawy, są odnowione i w dobrym stanie. 

Dzięki otrzymanej w ramach projektu “Sami-dzielni” dotacji, możliwe jest sfinansowanie części wyposażenia mieszkań, części działań rozwojowych i naszej pracy, jednak to tylko kropla w morzu potrzeb wszystkich usamodzielniających się pod skrzydłami fundacji podopiecznych. 

 

Na co zbieramy? 

W pierwszym etapie zebraliśmy 16 865,86 PLN i do mieszkań zakupiliśmy już pralki, lodówki, łóżka, biurka i kilka kompletów pościeli. 

Brakuje jeszcze trochę mebli, oświetlenia, wyposażenia kuchennego. Jak wiecie, jest to projekt na lata, więc usamodzielnieni wychowankowie będą zwalniać miejsce dla kolejnych. Każdego chcemy wyposażyć w podstawowy pakiet na start. Młodzież wspieramy też kompleksowo, opłacając potrzebne korepetycje, terapie, wsparcie prawnicze czy kursy zawodowe. Wszystko w celu zapewnienia im łatwiejszego startu w dorosłym życiu. Wszystkie Wasze wpłaty przeznaczamy tylko i wyłącznie na działania statutowe fundacji!

 

Liczy się każda złotówka i z góry dziękujemy za każdą wpłatę.

Potrzebujemy Waszego wsparcia jak nigdy dotąd!

 

Więcej o projekcie "Sami-dzielni", znajdziesz na stronie projektu. 

 

Kim jesteśmy?

Naszą misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do realizacji potrzeb rozwojowych młodzieży, w systemie pieczy zastępczej i po jej opuszczeniu oraz młodych dorosłych w niezwykle trudnej sytuacji życiowej.

nbb4f905f12318c9.jpeg

Działamy w obszarze edukacji, wspierając uczestników naszych działań w projektowaniu i realizowaniu własnej ścieżki rozwoju. Programy edukacyjne i rozwojowe tworzymy wyłącznie w oparciu o potrzeby uczestników, upowszechniając innowacyjne metody nauczania, aktywne podejście do edukacji oraz odpowiedzialność za własny rozwój.

Nasze projekty mają na celu przede wszystkim wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz wsparcie w procesie usamodzielniania. [Czytaj więcej]

g90787a47523e385.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7127

preloader

Komentarze 156

preloader