Pomóż w organizacji Obchodów Stulecia Praw Wyborczych Polek! ID: pueyms

Pomóż w organizacji Obchodów Stulecia Praw Wyborczych Polek! ID: pueyms

6 762 zł z 15 000 zł

45%

6 762 zł

6 762 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

30.09.2018r

60

60

wspierających
45%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W 2018 r. będziemy obchodzić stulecie praw wyborczych kobiet. Będzie to też okrągła rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiele inicjatyw skupi się w patriotycznym uniesieniu na uczczeniu pamięci o silnych żołnierzach i odważnych wojakach. Przy tej okazji trzeba przypomnieć, że niepodległość to nie tylko zasługa umundurowanych mężczyzn, ale też odważnych kobiet, które nie bały się walczyć o to, co najistotniejsze. Na przestrzeni czterech miesięcy (od września do grudnia 2018 roku) organizujemy na terenie Krakowa cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, tematycznie związanych z setną rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych. Wesprzyj nas!

Pomóż nam zorganizować oficjalne Obchody Stulecia Praw Wyborczych Polek!

POKAŻMY, że #Kobietyrządząx100 !

Zależy nam by zbliżająca się setna rocznica otrzymania przez Polki prawa do głosowania, zyskała należną jej uwagę i była świętowana równie hucznie jak równoległe stulecie niepodległości. Naszą ambicją jest zwiększenie powszechnej świadomości na temat ogromnego wkładu kobiet w budowanie niepodległej Polski we wszystkich dziedzinach życia, od polityki zaczynając, poprzez kulturę, naukę i na gospodarce kończąc.

Dlatego od września do grudnia 2018, zapraszamy na organizowany przez nasze stowarzyszenie na terenie Krakowa cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych.

Otrzymałyśmy na ten cel wsparcie ze strony władz miasta, ale nie starczy na wszystko! Potrzebujemy zapłacić prelegentom konferencyjnym za transport i nocleg, za kostiumy i scenografię do spektaklu, za druk tablic i materiałów na wystawę i promocję całych obchodów!

Pomóż nam!

Każda wpłata stanowi ogromną pomoc!

Za każdą złotówkę jestmy bardzo wdzięczne!

#zrzutkanaobchody #stolatglosukobiet #kobietyrzadzax100

KIM JESTEŚMY?

Stowarzyszenie “Sto Lat Głosu Kobiet” powstało ponad dwa lata temu, z okazji zbliżającej się setnej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. Naszą ambicją jest zwiększenie powszechnej świadomości na temat ogromnego wkładu kobiet w budowanie niepodległej Polski we wszystkich dziedzinach życia, od polityki zaczynając, poprzez kulturę, naukę i na gospodarce kończąc. Mimo że jesteśmy młodym stowarzyszeniem, zorganizowane przez nas wydarzenia już zdążyły przyciągnąć dużą publiczność i zyskały ogólnopolski rozgłos. Jesteśmy przekonane, że planowane przez nas wydarzenia w 2018 roku będą stanowiły jeden z kluczowych punktów na krakowskiej mapie kulturalnej

Pomóż nam zorganizować Obchody stulecia Praw Wyborczych!

Planowane przez nas Obchody organizowane są we współpracy z Urzędem Miasta i objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta miasta Krakowa Prof. Jacka Majchrowskiego.

CO PLANUJEMY?

Spektakl Emancypacji

Spektakl zaprezentuje głosy polskich pisarek, publicystek i publicystów, udzielających wsparcia ideom równościowym. Przedstawienie zostanie stworzone przez Sebastiana Myłka - reżysera, producenta spektakli teatralnych oraz krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych wystawianych w Niemczech i na Ukrainie, oraz Joannę Oparek – autorkę tomów poetyckich m.in. „Po kostki w niebie”, „Czerwie” i powieści „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża”, współpracującą z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie oraz krakowskim Teatrem Nowym. Spektakl zostanie wystawiony na scenie jednego z krakowskich teatrów

Wystawa niepodległa

By jak najszerzej zapoznać krakowian i krakowianki z historią ruchu emancypacyjnego w Polsce planujemy interaktywną ekspozycję. Ekspozycja bazować będzie na historycznych dokumentach i zdjęciach, zwiedzający prześledzą drogę Polek do emancypacji, walkę o prawa wyborcze i równość, poczynając od połowy XIX wieku, kończąc na czasach współczesnych. Przestrzeń zostanie zaaranżowana w oryginalny sposób, tak by wchodzić w dialog z widzem, planowane jest także umieszczenie na wystawie wybranych dzieł sztuki. Wystawa zorganizowana zostanie we wnętrzu jednej z krakowskich galerii, a promujące ją videoeseje wyświetlone będą na nośnikach w krakowskim Bunkrze Sztuki.

Konferencja

Zorganizowana przy współpracy z krakowskimi placówkami akademickimi konferencja, będzie platformą do zaprezentowania nie tylko najnowszych badań dotyczących historii polskich emancypantek, ale również do wysłuchania głosów współczesnych liderek i innowatorek. Chcemy, by wśród panelistek znalazły się m.in. Henryka Bochniarz, Danuta Hubner, Ewa Łętowska, Joanna Stopyra- Fiedorowicz (autorka Woman Power Index), Natalia Hatalska (analityk trendów, autorka bloga hatalska.com, uznawanego za jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce), Zuzanna Skalska (analityk trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu), Iwona Georgijew (w-ce prezes Deloitte, liderka Klubu dla Kobiet SheXO.)

Interaktywne warsztaty skierowane do uczniów szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych.

W planowanych na jesień warsztatach uczestniczący w nich uczniowie i uczennice poznają kulisy dążenia Polek do pełni praw wyborczych. Prześledzą kontekst europejski i porównują sytuację kobiet i innych grup społecznych, wykluczonych z pełnego uczestnictwa w życiu publicznym na świecie. Zapoznają się również z kluczowymi postaciami w konstytuowaniu się polskiej demokracji. Uczniowie skorzystają z tekstów źródłowych, a także z nowych technologii.

Minęło sto lat odkąd zdeterminowana grupa kobiet marzła pod mokotowską willą Piłsudskiego z symbolicznymi parasolkami w rękach, w walce o prawa wyborcze Polek. Warto przypomnieć o co walczyły i co walczymy często do dziś!

#zrzutkanaobchody #stolatglosukobiet #kobietyrzadzax100

Zrzutka stworzona przez zespół #stolatgłosukobiet: Marysię, Ninę, Małgosię, Patrycję i Olę! Zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected] i na FB !

Dowiedz się więcej o działalności naszego stowarzyszenia!

Wejdź na naszą stronę internetową

www.stolatglosukobiet.pl !

Wpłacający60

TP
Tomasz Płoskoń
1 100 zł
BS
Beata Superson-Polowiec
500 zł
GF
Grzegorz Filipek
500 zł
AB
Artur Buszek
300 zł
MT
Marta Tatulińska
300 zł
B
Bożena Jawień-Rościszewska
300 zł
EK
Elżbieta Kleszcz
300 zł
KJ
Krystyna Janda
300 zł
SF
Szczęsny Filipiak
300 zł
MB
Michał Balcer
135 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
 • RL
  Renata Lewandowska

  Siła kobiet

  40 zł
 • TP
  Tomasz Płoskoń

  Powodzenia! :)

  1 100 zł
 • AB
  Artur Buszek

  Większa świadomość o przeszłości i prawach kobiet, zbuduje lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Powodzenia!

  300 zł
 • SF
  Szczęsny Filipiak

  Życzę udanego projektu oraz owoców w postaci zwiększenia świadomości beneficjentów wydarzeń.

  300 zł
 • MT
  Marta Tatulińska

  Jesteście niesamowite! Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko się udało!

  300 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 40 zł i więcej

Torby Niepodległe #kobietyrządząx100 !

Torby Niepodległe #kobietyrządząx100 !

Z każdą wpłatą w wysokości 40 zł nasi darczyńcy otrzymają stylowe torby z obchodowym hasłem #kobietyrządząx100 ! Torby wykonane będą z  ekologicznej bawełny, doskonałe do noszenia rewolucyjnych książek i feministycznych czasopism!

Pomóż nam świętować stulecia praw wyborczych Polek z rozmachem, na jaki zasługuje taka rocznica!


wybrano 31 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Wpłać 60 zł i więcej

Książka Niepodległa czeka na Ciebie!

Książka Niepodległa czeka na Ciebie!

Wpłać  60 zł na obchody stulecia praw Wyborczych i otrzymaj jedną z książek wydawnictwa KARAKTER.

Dostępne są:

"Eseje" Virginii Woolf,

"Zapach mężczyzny" Agnety Pleijel,

"Świństwo. Truizmy" Marrie Darrieussecq (x2),

Mężczyźni objaśniają mi świat" Agnety Pleijel,

"Myśl to forma odczuwania" i dzienniki Susan Sontag,

"Ferwor. Życie Aliny Szapocznikow" Marka Beylina. 


Uwaga: Kto pierwszy ten lepszy, bo ilość egzemplarzy ograniczona!

Minęło 100 lat odkąd Polki zdobyły prawo do głosowania w wyborach, to jest rocznica warta celebrowania!


wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Wpłać 70 zł i więcej

Wejściówki na Spektakl !

Wejściówki na Spektakl !

W ramach obchodów czeka nas nie lada teatralne przeżycie! Planujemy niezwykły spektakl poświęcony historii ruchu kobiecego w Polsce! Zdobądź specjalne wejściówki już teraz! Dla wszystkich osób, które wpłacą 70 zł i więcej dodatkowo czekać będzie torba obchodowa #Kobietyrządząx100!


wybrano 3 razy (pozostało 27 z 30)

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Wpłać 80 zł i więcej

Toast na stulecie! Kubek #kobietyrządząx100 + wejściówka mogą być twoje!

Toast na stulecie! Kubek #kobietyrządząx100 + wejściówka mogą być twoje!

Dodaj sobie codziennej energii pijąc kawę z kubka #kobietyrządząx100 i wesprzyj naszą zrzutkę na obchody stulecia praw wyborczych Polek! Za wpłatę wysokości 80 złotych otrzymasz ponadto wejściówkę na wernisaż "Niepodległej wystawy"!


wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Pakiet "100 na 100lecie"

Pakiet "100 na 100lecie"

Pomóż nam i wpłać 100 zł na zrzutkę obchodową! Wszyscy darczyńcy otrzymają wejściówki na wernisaż "Niepodległej Wystawy", torbę niepodległą oraz dwa niezwykle numery G'RLS ROOM ( IV, V) !!


wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Wpłać 300 zł i więcej

Oficjalny/a Mecenas/ka obchodów!

Oficjalny/a Mecenas/ka obchodów!

Osoby, które wpłacą 300 zł i więcej, otrzymają specjalne podziękowania, a ich nazwiska zostaną wyczytane podczas wszystkich wydarzeń Obchodów! Dodatkowo osoby otrzymają wejściówki na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach obchodów, będzie miał możliwość spotkania gości konferencyjnych i otrzyma  komplet materiałów obchodowych, m.in torbę, notatnik, kubek i dodatkowe upominki!


wybrano 7 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2018

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

522 906 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?