id: puprgj

Remont biura Stowarzyszenia Odra-Niemen

Remont biura Stowarzyszenia Odra-Niemen

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 785 zł
z 8 500
21%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 981 682 zrzutki i zebrali 1 003 889 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!


Stowarzyszenie Odra-Niemen, Organizacja Pożytku Publicznego, od 10 lat skutecznie promuje polską historię, organizuje międzynarodowy projekt Rodacy-Bohaterom, współpracuje z seniorami Solidarności, ze środowiskiem kombatantów I i II Konspiracji w kraju i poza jego granicami, dba o polskie miejsca pamięci na Kresach, rozwija wolontariat dla kombatanta, realizuje projekty z polskimi środowiskami na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także dalekiej Nowej Zelandii, gdzie mieszkają kresowi przedstawiciele grupy „Dzieci z Pahiatua”.


Zbudowaliśmy od zera strukturę organizacji, mając centralę we Wrocławiu, 5 oddziałów w całej Polsce i jeden oddział za granicą we Lwowie. Realizujemy wiele projektów rocznie, przy wsparciu sporej grupy wolontariuszy, działamy międzypokoleniowo i jesteśmy zgraną ekipą, która pracuje w ważnych społecznie obszarach. Wiele udało się zrobić dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, tytanicznej pracy i dzięki wielu przyjaciołom naszych akcji.


Po 10 latach udało się nam uzyskać nowy, przestronny  lokal, w samym centrum Wrocławia. Przenosimy się z bardzo skromnych warunków do miejsca, gdzie z dumą będziemy mogli przyjmować kombatantów, eksponować otrzymane od nich pamiątki, prowadzić zajęcia dla różnych grup wiekowych, umacniać wolontariat, integrować patriotyczne środowiska z całej Polski i zapraszać naszych Rodaków z różnych stron świata. Tworzymy wiele sal tematycznych, m.in. historyczną, salonik kresowy, edukacyjną.

Udało nam się bezkosztowo pomalować wszystkie pomieszczenia. Dzięki darczyńcom instytucjonalnym, mamy umeblowanie poszczególnych pokoi. Sami aranżujemy to miejsce i wolontaryjnie przy nim pracujemy, aby jak najszybciej je otworzyć. Własnymi siłami położyliśmy nową podłogę i kafle na niej w biurowym korytarzu.


Stanęliśmy jednak przed 2 problemami, które nas przerastają i opóźniają wprowadzenie się do nowego biura. W trakcie prac okazało się, że podłoga w łazience, przez lata zaniedbana, zupełnie zbutwiała i musimy ją w całości wymienić. Konieczne jest zdarcie starych desek do samego stropu i położenie nowej struktury z wyłożeniem nowych kafli. Drugim problemem jest wymiana drzwi z ościeżnicą do pokoju, w którym spotykać się będą kombatanci, świadkowie historii. Pomieszczenie było  prze 1,5 roku puste i drzwi zostały wyłamane przez pozaprawnych mieszkańców, wcześniej było włamanie do tego pomieszczenia - dlatego zależy nam na solidnych drzwiach.


Prosimy Państwa o wsparcie finansowe, które w całości przeznaczymy na załatwienie tych problemów. Wszystkie fundusze, którymi dysponuje nasza organizacja, mają celowe wydatkowanie, na realizację konkretnych zadań, projektów, wspierania środowisk, z którymi współpracujemy. Bieżący problem nie był widoczny w czasie przejmowania biura i musimy go teraz szybko rozwiązać. Ze swojej strony staramy się jak najwięcej prac wykonać społecznie, zatrudnione osoby do powyższych czynności, także wykonują prace z małymi narzutami. Wycena całości to koszty pracy specjalistów (sami nie mamy takich umiejętności) oraz zakup potrzebnych artykułów.


Państwa pomoc pomoże nam otworzyć nowe biuro 16.10.2020 z udziałem kombatantów, którzy bardzo nam pomogli w staraniach o nowe lokum. Będzie to otwarte miejsce dla wszystkich przyjaciół Odra-Niemen i już dzisiaj zapraszamy do nas naszych darczyńców.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MS
Małgorzata Suszynska
100 zł
WK
KRYSTYNA
100 zł
MD
Maciej Dziubański
100 zł
EK
Elżbieta Koćwin
100 zł
JH
Jola Hein
100 zł
WS
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Kunert
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!