id: puwfhc

Pomoc dla pogorzelców z Międzygórza - Dla babci Gosi, cioci Eli, Bogdana i Michaliny

Pomoc dla pogorzelców z Międzygórza - Dla babci Gosi, cioci Eli, Bogdana i Michaliny

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
36 387 zł 
z 200 000 zł
18%
zakończona 20.02.2022r
431 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc dla czteroosobowej rodziny z Międzygórza (gmina Bytów), która w dniu 20.01.2022 w jednej chwili została pozbawiona dachu nad głową. Pożar budynku to ogromna tragedia. Akcja ratownicza trwała ponad 5 godzin. W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz część konstrukcyjna ścian. Dom jest na tyle zniszczony, że nie nadaje się do zamieszkania. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pomocy udzieliło 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu również udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej. Rodzina zapewniła schronienie i opiekę poszkodowanym na najbliższy czas. Pieniądze ze zbiórki pomogą im odremontować dom. W pierwszej kolejności potrzebna jest odbudowa dachu, wysuszenie ścian, stropów i odbudowa poddasza. Szybkie wykonanie nowego dachu daję szansę na rozpoczęcie dalszych prac remontowych.

Druh Bogdan z OSP w Niezabyszewie wspólnie z bliskim w jednej chwili stracił dobytek całego życia. Dom jest doszczętnie zniszczony. Bogdan wielokrotnie ratował życie i dobytek innych. Teraz to on i jego rodzina potrzebują pomocy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 431

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WL
Wojtek L.
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
12 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
 • Andżelika Andzelika

  Aukcja jest nierzetelna, brak informacji o tym w jaki sposób doszło do podpalenia. Z góry zaznaczam, że nie chce tu nikogo urazić czy oskarżyć, ale patrząc na kwotę którą chcą uzbierać, równie dobrze sami mogli go podpalić by mieć lepsze warunki życia. Biorąc pod uwagę oczywiście optymalne koszty dachu które szacuje się na 700 do 1000 zł na 1m3, gdzie 1m3 można oszacować na 25m2 dachu, do tego robocizna, podbitka, ocieplenie, rynny, okna dachowe to spokojnie 40 000 zł przy 120m2 dachu 😄

  ukryta
  • Marlena Hołota

   Na obecną chwilę przyczyna pożaru nie jest znana. Będzie to ustalać policja. Straty wstępnie oszacowano na 500 000zł. W momencie wybuchu pożaru w domu znajdowała się 75latka z wnuczką. Obie w traumatyczny sposób przeżyły tragedie. Dziękuje za wpłatę i nie życzę nikomu bycia w takiej sytuacji.

  • Andrzej Andrzej

   Pani Andżeliko, nie wierzę w to co czytam, ludziom przydarzyła się niewyobrażalna tragedia a Pani wypisuje takie rzeczy? Pracuje w budowlance od lat, 200.000 przy tych zniszczeniach to kropla w morzu. Ceny podane przez Panią są śmieszne, w tych czasach trzeba mieć kupę pieniędzy żeby doprowadzić ten budynek do użytku. Za 40.000 za dużo się nie zdziała, nie te czasy. Z tego co wiem i widać po zdjęciach lewa część domu była praktycznie w całości odnowiona więc Pani insynuacje są żałosne. Życzę Pani i Pani rodzinie dużo zdrowia i żeby nigdy nie musiała Pani przezywać podobnej tragedii a przy tym czytać takich rzeczy. Karma wraca. Życzę poszkodowanej rodzinie i ich bliskim dużo wytrwałości, cierpliwości i zdrowia, wszystko się ułoży i będzie dobrze. Pozdrawiam

  • Andrzej Grabski

   Czy aby Pani /chyba/ jest normalna??? Mam poważne wątpliwości.

  • Paulina Paulina

   Durna babo idź się leczyć.Chyba piszesz na swoim przykładzie. Tak Cię boli to że ludzie chcą pomóc to po co tu włazisz i piszesz głupie komentarze. Oby dla Ciebie nie musieli nigdy ludzie zbierać pieniędzy jak z dnia na dzień zostaniesz bez dachu nad glowa.wtedy powinnaś dostać swoimi wyliczeniami po tym głupim łbie.

  • Andrzej Grabski

   Paulina Paulina

  • Szymon Mach

   pani Andżelika Andzelika na pewno z chęcią dołoży do wykonanych prac jeśli przekroczy 40000 skoro taka przekonana że koszty będą mniejsze? jeśli nie niech zamilknie na zawsze!

 • Mateusz OLik

  😟😟😟😟😥😥😥😥

Nasi użytkownicy założyli

851 978 zrzutek

i zebrali

736 963 841 zł

A ty na co dziś zbierasz?