id: pvbdxg

Doctors Africa

Doctors Africa

Nasi użytkownicy założyli 1 156 541 zrzutek i zebrali 1 200 661 712 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Chcemy nieść dobro i wiedzę tam, gdzie tego potrzebują najbardziej. Wizją jest Świat, w którym choć trochę lepiej się nam żyje!" Doctors Africa to projekt zrzeszający pasjonatów - lekarzy i studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Przyjaciół. Naszą ideą jest poprawa jakości życia oraz rokowania u pacjentów wschodniej Afryki. Celem tegorocznej misji jest tanzański Szpital Misyjny w Kiabakari, gdzie zajmiemy się czterema projektami: Doctor Heart, Doctor Shock, Doctor Baby oraz Africa Care.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą medyków, zarówno studentów, jak i lekarzy, pełnych pasji i chęci niesienia pomocy innym. Postanowiliśmy wykorzystać swoje umiejętności, wolny czas, angażując się w projekt misji medycznej organizowanej przez Fundację Centrum Dobroczynności Lekarskiej im. prof. Teresy Adamek-Guzik i Jana Guzika oraz Fundację Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie. Wierzymy, że wspólnie możemy zmienić świat.

Co chcemy zrobić?

Pomoc innym jest tym, co nas napędza do rozwoju i samokształcenia. Afryka jest jednym z miejsc, gdzie nasze wsparcie jest naprawdę potrzebne. Misja "Doctors Africa" łączy to, co jest nam bliskie: podróż, medycynę i promocję zdrowia, oraz chęć dzielenia się dobrem. Zależy nam na długotrwałym wsparciu lokalnych społeczności. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup najpotrzebniejszej aparatury medycznej, oraz organizację Misji. Dzięki obecności medyków przyniesie ona przemyślane i mądre szkolenia, które w połączeniu z doświadczeniem Specjalistów pomogą poprawić jakość życia miejscowej ludności, a może nawet uratować niejedno z nich! Pamiętamy, że aby nieść pomoc efektywnie, musimy najpierw zadbać o własne bezpieczeństwo, co wymaga od nas sporego nakładu finansowego.

Czy nasza pomoc jest potrzebna?

Tak! Problemy, jakie występują we wschodniej Afryce często są dla nas abstrakcyjne. W Europie, aby wprowadzić innowacje, trzeba znaleźć finansowanie na sprzęt, a nauka jego obsługiwania jest mniejszym problemem. Bo jest od kogo się uczyć. W Afryce jest na odwrót - wiele sprzętów ktoś już tam przywiózł - stoją, kurzą się - bo Afrykańczycy nie mają od kogo się nauczyć jak go używać. Medycy w Afryce mają ogromny potencjał, który tylko musi być przez nas dostrzeżony i wykorzystany!

Doctor Heart

Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów na całym świecie, a w Afryce roczna zachorowalność jest szacowana na 20 mln osób. Do głównych czynników ryzyka zalicza się palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta oraz zbyt duże spożycie alkoholu. Czynniki te stanowią odzwierciedlenie rozwijającej się gospodarki, globalizacji i dynamicznych zmian społecznych. Skutkami tych zaniedbań może być podwyższone ciśnienie krwi, podwyższony poziom cholesterolu oraz nadwaga i otyłość. Naszym zadaniem jest dostarczenie pomocy tym ludziom, ale przede wszystkim edukacja lokalnej społeczności. Wzrost świadomości na temat czynników ryzyka i tego, jak je eliminować może spowodować spadek zapadalności na te choroby. Szczególny nacisk kładziemy na diagnostykę i leczenie nadciśnienia tętniczego.

Doctor Baby

Afryka Wschodnia boryka się z jednym z najwyższych wskaźników śmiertelności okołoporodowej kobiet i noworodków. Co roku w Afryce rocznie umiera aż 1.12 miliona noworodków, a ponad połowa tej liczby dotyczy Afryki Wschodniej. Prawie połowa porodów odbywa się bez asysty personelu medycznego, a zarówno kobiety po porodzie, jak i dzieci nie otrzymują opieki lekarskiej. Jedna trzecia kobiet ciężarnych w Afryce Wschodniej nie skorzystała z żadnej wizyty lekarskiej podczas trwania ciąży. Naszym celem jest przede wszystkim edukacja personelu medycznego do opieki okołoporodowej, przy użyciu nowoczesnych schematów postępowania i sprzętu, m.in. KTG. Chcemy też zwiększać świadomość kobiet w ciąży odnośnie możliwych zagrożeń w jej trakcie i pomocy, jaką mogą uzyskać od lekarzy.

Doctor Shock

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Afryce wschodniej są urazy. Edukacja dotycząca pierwszej pomocy i postępowania w stanach nagłych praktycznie nie istnieje, a pacjent urazowy nie otrzymuje odpowiedniego leczenia ze względu na brak specjalnych oddziałów. Stąd niezwykle ważne jest wprowadzenie szkoleń dotyczących wszystkim nam znanych schematów postępowania przy urazach i pierwszej pomocy. Zależy nam również na edukacji personelu szpitali w zakresie zaawansowanej pierwszej pomocy z wykorzystaniem sprzętu do ALS i BLS.

Africa Care

Akty przemocy wobec nieletnich, wykorzystywanie seksualne i okaleczanie kobiet, ale też nierówność płciowa odciskają piętno na jednostkach, ich rodzinach oraz całych społeczeństwach w Afryce. Wierzymy, że tym problemom da się zapobiegać, a edukacja to najsilniejsza broń, jaką możemy dać kolejnym pokoleniom mieszkańców Afryki. Chcemy podnosić wiedzę na temat praw kobiet i dzieci, pomóc młodym ludziom rozwijać swoje zdolności w atmosferze wzajemnego szacunku i otworzyć dla nich świat pełen możliwości, a nie ograniczeń.

Obserwuj naszą Misję:

Facebook: https://www.facebook.com/DoctorsAfricaDCC

Instagram: https://www.instagram.com/doctors.africa

Strona fundacji: http://www.DoctorsAfrica.org

Mail: [email protected]

Przeczytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AC
Agata Czerwińska
100 zł
WK
Wróbel Krzysztof
1 000 zł
JM
Joanna Madej
200 zł
JS
Jakub Stępniewski
100 zł
JM
Jan Misztal
100 zł
AB
Arkadiusz Basa
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!