id: pvuz5y

Anoreksja - pomóż nam wykopać ją z naszego życia!

Anoreksja - pomóż nam wykopać ją z naszego życia!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
25 116 zł 
z 30 000 zł
83%
28 dni do końca
202 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Przed nami ostatnia prosta. Trzeci i ostatni miesiąc Zosi w ośrodku. Potrzebujemy jeszcze ok 13 000. 
  Wiemy, że rzeczywistość dookoła się zmieniła i większość wsparcia kierowana jest dla naszych sąsiadów z Ukrainy. 

  Jeśli jednak macie możliwość dorzucić choć kilka złotych do naszej zrzutki, to gorąco zachęcamy i bardzo dziękujemy! :) 
  Czytaj więcej
 • Nie wiemy nawet kiedy minęły te 4 tygodnie, ale TAK - to już 4 tygodnie pobytu w ośrodku. W niedzielę Zosia obchodziła 16. urodziny! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie filmu z życzeniami. Była zaskoczona i wzruszona. Jesteśmy też po rozmowie ze specjalistami i wiemy, że Zosi pobyt raczej nie skończy się na 2 miesiącach. Te już mamy opłacone. Celujemy raczej w trzy. Wznawiamy więc akcję zrzutkową. Mamy miesiąc na zdobycie środków. Damy radę! :)
  Czytaj więcej
 • Kochani! Ważne info!

  Uzbieraliśmy ponad 20 000 tutaj na zrzutce. Dziękujemy Wam ogromnie! Plan był taki, że czekamy na zalecenia specjalistów co do długości pobytu Zosi w ośrodku i w razie konieczności zwiększymy cel zbiórki. Okazało się jednak, że zrzutka.pl wymaga dodatkowej weryfikacji (medycznej) po osiągnięciu kwoty 20 000. To oczywiście nie jest problem i odpowiednie dokumenty już zostały wysłane. Jednak po tej weryfikacji nie będę mogła już wprowadzać żadnych zmian co do opisu i kwoty zrzutki. Stąd decyzja o zwiększeniu kwoty już teraz. Zgodnie z tym, co pisałam wczoraj - mamy już teraz zabezpieczone fundusze na ok. 7 tygodni terapii w ośrodku. Teraz trzymamy kciuki za Zosię i czekamy na zalecenia lekarzy! Tak czy siak - na pewno żadna złotówka się nie zmarnuje, bo po powrocie z ośrodka konieczne będzie dalsza psychoterapia i opieka psychodietetyka.


  Czytaj więcej
 • Od założenia tej zrzutki minęło zaledwie 12 dni a pasek zebranej kwoty pokazuje 95%. Trudno nam w to uwierzyć i dziękujemy za wsparcie jakie od Was dostajemy. Pod każdą postacią i nie tylko poprzez zrzutkę. W tej chwili mamy zabezpieczone środki na mniej więcej 7 tygodni pobytu Zosi w ośrodku łącznie ze wszystkimi dodatkowymi kosztami (badania, leki, nutridrinki). Nie wiemy jednak ile czasu tam spędzi, bo to zależy od postępów terapii, zaleceń specjalistów i oczywiście funduszy. Bez względu na to, po powrocie będzie potrzebowała nadal intensywnej opieki psychoterapeuty i dietetyka, by udało się utrzymać efekty pobytu w ośrodku. A wierzymy, że takie będą. Zrzutka pozostaje otwarta, a my na razie mamy chwilę na złapanie oddechu.


  I teraz najważniejsza informacja - pomagacie nam w tempie ekspresowym i my też staramy się ekspresowo działać.

  Zosia od wczoraj jest pacjentką Specjalistycznego Centrum Terapii. Przed nami minimum 4 tygodnie rozłąki, bez odwiedzin ze względu na sytuację pandemiczną. :( Wierzymy bardzo, że wspolnie wykopiemy anoreksję z naszego życia! Na razie trzymajcie kciuki za Zosię, ślijcie jej dużo ciepła. Świadomość, że tyle osób ją wspiera bardzo jej pomaga i napędza!


  Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękujemy za całe dobro i wszystkie kopniaki sprzedane anoreksji! :)


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zosi relacja z jedzeniem skomplikowała się ponad 2 lata temu. Najpierw zaczęła po prostu jeść zdrowiej, co nie wzbudzało mojego niepokoju. Teraz wiem, że to się nazywa ortoreksja. Z czasem narzucała sobie coraz więcej ograniczeń jeśli chodzi o jedzenie. Do porannej owsianki zaczęła dodawać warzywa, a z czasem cukinii było w niej więcej niż jakichkolwiek węglowodanów. Przestała jeść po 20:00, a jej samozaparcie początkowo spotkało się z dużym podziwem z naszej strony. Nie wiedzieliśmy wtedy, że karmimy tym rozwijające się zaburzenia odżywiania.


t332fe52dd3c7c58.jpeg 

Anoreksja wiele obiecuje, mami korzyściami jakie zyskamy podpisując umowę o współpracy. Udaje przyjciółkę, która pomoże rozwiązać nasze problemy. Jednak nawet drobnym druczkiem nie jest napisane w tej umowie jakie poniesiemy konsekwencje, co stracimy. Zosia z każdym dniem powoli znika: dosłownie, bo waży coraz mniej i w przenośni, bo znika z różnych miejsc i relacji, których była częścią jeszcze do niedawna. Znika, bo coraz więcej energii zabiera jej walka z anoreksją, z tym głosem w głowie, który namawia do rezygnowania z posiłków, każe ograniczać kaloryczność jedzenia i który sprawia, że trudno jej myśleć o czymkolwiek innym. Wieczna kontrola i planowanie co zje, ile zje, gdzie zje.... czy posiłek będzie o zaplanowanej porze, czy ktoś ze nią zje, czy będzie ją wspierał i czy inni zjedzą przynajmniej tyle, ile ona. Milion myśli. I wieczna walka, by jednak zjeść. Ale radość z sukcesu jest krótka, bo za chwilę pojawiają się wyrzuty sumienia, a potem myśli o kolejnym posiłku. Pięć posiłków dziennie, niemal zawsze ten sam scenariusz.


Zosi choroba przyspieszyła rok temu, po śmierci jej taty, który od 7 lat chorował na SLA. Połowa dzieciństwa Zosi i jej siostry to życie ze świadomością tego wyroku śmierci. Mijający 2021 rok zaczął się od poszukiwań odpowiedniego psychoterapeuty, licznych badań i konsultacji, a także krótkiego pobytu na oddziale psychiatrycznym. Niestety, okazało się, że oddział był miejscem raczej kolejnej traumy niż szansy na wyleczenie. Decyzja o wypisaniu Zosi była dla mnie oczywista. Cotygodnowa terapia, regularne posiłki, szukanie sposobów, by było lepiej, łatwiej. Po ponad pół roku widać jednak, że to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Zosia traci na wadze, jest jej coraz trudniej łączyć proces walki o zdrowie ze szkołą, a jednocześnie nie umie odpuścić. I wie, że traci ważny okres w swoim życiu. Chciałaby odzyskać znajomych i móc spotykać się z nimi. Śmiać się, wyjeżdżać i imprezować. Walczymy o to razem z nią, ale też już resztką sił!


Nie możemy już dłużej czekać aż będzie lepiej! Istnieją w Polsce prywatne ośrodki, które organizują turnusy terapeutyczne dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Jest to szansa aby skupić się wyłącznie na procesie zdrowienia pod okiem doświadczonych specjalistów. Szansa na przywrócenie prawidłowej wagi, ale przede wszystkim szansa na powrót do życia dzięki intenstywnej terapii. Wiemy jakie są ceny pobytu w takim ośrodku - ok 13 000 za miesiąc. Nie da się jednak już teraz przewidzieć ile czasu będzie Zosi potrzebne by wrócić na właściwe tory.

Chcemy zacząć jak najszybciej!


a128ca0db123e073.jpegJeśli możecie - sprzedajcie kopa z półobrotu anoreksji i dorzućcie się do naszej zrzutki! Jeśli nie możecie - udostępnijcie i wyślijcie nam dużo ciepła, bo przed nami kolejny niełatwy rok. Oby ostatni! Dziękujemy!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 202

KL
Ksenia
100 zł
DD
Alina D-ka
PQ
Paula Quinon
120 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WW
kolega Huberta z dawnych lat
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pewnie wydaje się, że już nigdy nie będziesz jadła ze spokojem, że zawsze będziesz musiała walczyć, ale to nie prawda. Walcz bo na prawdę warto. Wiem co przechodzisz, ale wiem że można z tego wyjść. Pomyśl, że za dwa lata może to być tylko mglistym wspomnieniem. Wyjdziesz szybciej, podejmij decyzję i wyjdź. Wiem że to trudne, ale do zrobienia. Powodzenia i wierzę w Ciebie 😍Jeszcze będzie normalnie :) (u mnie zaczynało się bardzo podobnie, choć trochę inaczej przebiegało także walcz, walcz walcz

  ukryta
 • Zosiu dasz radę ♥️

  2 000 zł
 • Joanna M

  z wiarą u mnie kiepsko, ale w Ciebie Zosiu wierzę bardzo! <3

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Aniu, Zosiu- trzymam kciuki!

  40 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Walcz Zośka!

  ukryta
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

864 609 zrzutek

i zebrali

762 729 974 zł

A ty na co dziś zbierasz?