id: pwctks

Pozew przeciwko Biedronce za oszukiwanie !

Pozew przeciwko Biedronce za oszukiwanie !

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 145 391 zrzutek i zebrali 1 192 113 785 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom uprawiającym ziemniaki - zrobiła kilkudniową promocję, podczas której zamiast sprzedawać ziemniaki polskie, sprzedawała ziemniaki z Niemiec i z Francji! Składamy więc pozew przeciwko gigantowi.

Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom uprawiającym ziemniaki - zrobiła kilkudniową promocję, podczas której zamiast sprzedawać ziemniaki polskie, sprzedawała ziemniaki z Niemiec i z Francji!

Biedronka przyłapana na oszustwie !

Sprawę opisał portal agrolajt.pl

Biedronka oszukuje konsumentów i rolników.

My poruszyliśmy go na naszym profilu fb.

Zamieściliśmy post ze zdjęciami stanowiącymi dowód oszustwa oraz opisaliśmy na czym polega proceder.

O sprawie informuje też reporterka Radia Zet

Krytyczny komentarz Michała Kołodziejczaka.

Jeronimo Martins nadużywając swojej dominującej pozycji na rynku nie tylko wprowadza w błąd klientów. Przede wszystkim przy swoim wielkim wolumenie sprzedaży (który dodatkowo rośnie w okresie promocji), sieć jest w stanie realnie wpływać na ceny hurtowe płodów rolnych.

Najpierw robi kilkudniową promocję sprzedając towar z importu (podaż w Polsce rośnie a cena spada), następnie w dłuższym okresie czasu kupuje towar w Polsce po obniżonych (przez swoją ingerencję) cenach.

To bezczelna manipulacja rynkiem wbrew zasadom etyki handlowej. Służby państwowe w tym przede wszystkim UOKiK są bezradne. Kilkukrotnie zgłaszaliśmy podobne przypadki. Bez efektów..

Tym razem postanowiliśmy złożyć pozew przeciwko tej wielkiej sieci. Im więcej zbierzemy, tym o wyższe odszkodowanie będziemy się starać od hegemona. Wszystkie środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na obsługę prawną oraz na wpis za sprawę (5% wartości przedmiotu sporu).Wszystkie środki z ewentualnej wygranej z Biedronką przeznaczymy na powołanie społecznej inspekcji tzw. AGROpatrolu, który będzie pilnował żeby takie sytuacje się już nie powtarzały.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 479

preloader

Komentarze 84

 
2500 znaków