Opis zrzutki

Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom uprawiającym ziemniaki - zrobiła kilkudniową promocję, podczas której zamiast sprzedawać ziemniaki polskie, sprzedawała ziemniaki z Niemiec i z Francji! Składamy więc pozew przeciwko gigantowi.

Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom uprawiającym ziemniaki - zrobiła kilkudniową promocję, podczas której zamiast sprzedawać ziemniaki polskie, sprzedawała ziemniaki z Niemiec i z Francji!

Biedronka przyłapana na oszustwie !

Sprawę opisał portal agrolajt.pl

Biedronka oszukuje konsumentów i rolników.

My poruszyliśmy go na naszym profilu fb.

Zamieściliśmy post ze zdjęciami stanowiącymi dowód oszustwa oraz opisaliśmy na czym polega proceder.

O sprawie informuje też reporterka Radia Zet

Krytyczny komentarz Michała Kołodziejczaka.

Jeronimo Martins nadużywając swojej dominującej pozycji na rynku nie tylko wprowadza w błąd klientów. Przede wszystkim przy swoim wielkim wolumenie sprzedaży (który dodatkowo rośnie w okresie promocji), sieć jest w stanie realnie wpływać na ceny hurtowe płodów rolnych.

Najpierw robi kilkudniową promocję sprzedając towar z importu (podaż w Polsce rośnie a cena spada), następnie w dłuższym okresie czasu kupuje towar w Polsce po obniżonych (przez swoją ingerencję) cenach.

To bezczelna manipulacja rynkiem wbrew zasadom etyki handlowej. Służby państwowe w tym przede wszystkim UOKiK są bezradne. Kilkukrotnie zgłaszaliśmy podobne przypadki. Bez efektów..

Tym razem postanowiliśmy złożyć pozew przeciwko tej wielkiej sieci. Im więcej zbierzemy, tym o wyższe odszkodowanie będziemy się starać od hegemona. Wszystkie środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na obsługę prawną oraz na wpis za sprawę (5% wartości przedmiotu sporu).Wszystkie środki z ewentualnej wygranej z Biedronką przeznaczymy na powołanie społecznej inspekcji tzw. AGROpatrolu, który będzie pilnował żeby takie sytuacje się już nie powtarzały.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 479

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
705 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 85

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 299 zrzutek

i zebrali

450 370 677 zł

A ty na co dziś zbierasz?