id: px47mk

"Non Possumus" - gra strategiczno-edukacyjna o Prymasie Stefanie Wyszyńskim

"Non Possumus" - gra strategiczno-edukacyjna o Prymasie Stefanie Wyszyńskim

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 285 zrzutek i zebrali 1 163 169 310 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • #11

  Drodzy! Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie i wsparcie przy wydaniu gry :) na ten moment gra rozeszła się już w ponad 1000 egzemplarzach i niebawem planowane będzie drugie wydanie. Gra jest dostępna nadal przez zrzutkę lub przez naszą stronę www.gra-nonpossumus.pl ( można też zamawiać pisząc e-mail: [email protected] )


  Już niedługo 3. sierpnia 2021 będziemy świętować 120. urodziny Prymasa Wyszyńskiego i z tej okazji ks. Proboszcz parafii w Zuzeli zaprasza na uroczystości 1. sierpnia o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

j00c91ffc2f3bb1b.png

Cała rodzina: mama, tata i pięć córek, zainspirowana „Stefkiem” - książką o młodości przyszłego Prymasa, zaangażowała się w przygotowanie o Nim niebanalnej gry planszowej. Zawodnicy nawet nie zauważą, że przez zabawę dowiedzieli się, że np. młody Stefan przechodził przez Wisłę po przęsłach mostu Poniatowskiego, ciągnął koleżanki za warkocze, wylewał z kolegami atrament, żeby nie mieć sprawdzianu, dostał „łapę”, siedział w kozie, walczył z rosyjskimi chłopcami o pryzmę piachu czy rzucił szkołę i dwa lata uczył się w domu.


W grze zawodnicy zbierają żetony m.in. Szacunku, Przebaczenia, Współczucia, które mogą wymienić na Kafle Społecznej Krucjaty Miłości dające punkty zwycięstwa na koniec. Gracze wcielają się w różne Postaci np. tatę Kardynała Wyszyńskiego – Stanisława, niewidomą siostrę Czacką, czy w Kardynała Karola Wojtyłę. Losują Misje indywidualne, natrafiają na Wydarzenia z dzieciństwa, młodości, uwięzienia i PRL-u. Idą przez miasta i wykonują akcje z nimi związane. Muszą okazać Szacunek wobec każdego człowieka nawet agentów UB i SB, a gdy władza komunistyczna chce zabrać wszystkim wolność i podeptać cnoty - najodważniejszy z graczy może powiedzieć „Non Possumus!” ratując innych, ale samemu tracąc (podobnie jak Prymas za słowa "Non Possumus" został internowany na trzy lata).

W tym samym pudełku znajduje się też gra dla najmłodszych, którzy tak jak młody Stefek i jego koledzy ścigają się na szczyt kasztanowca, by podejrzeć gniazdo sroki złodziejki (tu może być część odpowiedzi, dlaczego okładka pudełka pokazuje chłopca na czubku drzewa wypatrującego srokę). Droga nie jest łatwa, dlatego też warto działać na korzyść innych, uzbroić się w dar życzliwej Rozmowy, Pomocy czy Modlitwy, by zwyciężyć w drodze ku górze.


FAMILY 10+ czas gry: ok. 45-60 min, liczba graczy 2-4

JUNIOR 6+ czas gry: ok. 15-20 min, liczba graczy 2-4


DLACZEGO TERAZ


Wielkimi krokami zbliża się 40. rocznica śmierci (28. maja 2021), 120. rocznica narodzin (3. sierpnia 2021) oraz Beatyfikacja (data nieznana, ale jest duża szansa, że będzie to w maju 2021), a 2021 został ogłoszony rokiem Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Czy to nie najlepszy czas, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Prymasie Tysiąclecia przez zabawę wymagającą myślenia, ale nie wymagającą wcześniejszej wiedzy o Nim? :)


DLA KOGO JEST TA GRA


Gra może być świetną propozycją dla dorosłych, młodzieży, dzieci, oraz katechetów, szkół, przedszkoli prowadzących zerówki, parafii, wspólnot parafialnych i wszystkich tych, którzy uwielbiają gry planszowe (miłośnicy gier takich jak "Splendor", czy "Wsiąść do pociągu" będą mile zaskoczeni :) )

Dodatkowo może to być dobry pomysł na prezent na I-szą Komunię Świętą.


KTO PATRONUJE I POLECA GRĘ


Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Główny Patronat, opieka merytoryczna, redakcja, korekta

(Michalina Jankowska - dyrektor Instytutu

Iwona Czarcińska i Beata Mackiewicz - redakcja i korekta)

o7402befbeb02ecf.png

Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

Patronat Medialny

k7171240593a6fab.png

ha35ddf336fa98af.png

Domowy Kościół diecezji warszawsko-praskiej

(ks. Marek Kruszewski - moderator diecezjalny DK)

g9157891057465c9.png

Ruch Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej

(ks. Jarosław Gawroński - moderator diecezjalny RŚŻ)

he87eab484fa32f4.png

Duszpasterstwo Rodzin diecezji warszawsko-praskiej

(ks. Robert Wielądek - dyrektor Duszpasterstwa Rodzin diec. warszawsko - praskiej)

rb347f870499ff79.png

Stolica Mądrości - klub rodzinny Caritas

(ks. Konrad Hasior)

b95e743898b2aa7c.png

Małgorzata Nawrocka

autorka ponad 50 tytułów książek i setek artykułów dla dzieci i młodzieży


"Historia, niezwykli ludzie, walka o lepszy świat, Bóg, Honor, Ojczyzna... w jednej grze planszowej? A jednak się udało. Serdecznie polecam "Non possumus" jako dobrą, inteligentną rozrywkę dla całej rodziny".

Małgorzata Nawrocka


ks. Bartłomiej Kopeć

autor gry "Łowcy Talentów"


Aleksandra Sulej

autorka bestsellerowej gry "Pytaki" oraz "Gry wstępnej"

"Wow! Jestem pod wrażeniem. Brawo!" Ola Sulej


Parafia św. ap. Piotra i Pawła w Częstochowie

(ks. proboszcz Janusz Wojtyla)


Manymum

"Mnie oprócz samego pomysłu gry w której poznajemy przeróżne bardzo ciekawe historie o przyszłym świętym (beatyfikacja już niedługo!) zachwyciły piękne rysunki. I pomysł by w jednym pudełku były aż dwie wersje - wersja JUNIOR i wersja 10+ (i problem dopasowania do wieku rozwiązany 🙂 ). Szczerze polecam, sama czekam z niecierpliwością, by już móc w nią pograć"


MÓWIĄ O NAS

Niedziela Tygodnik Katolicki - Portal 12.02.2021

Gość Niedzielny - Portal 12.02.2021

Gość Niedzielny - nr 6 z dnia 14.02.2021

wda2b72e063f3713.pngManymum

Stolica MądrościCO WCHODZI W SKŁAD GRY

e5828e25f3d74f6e.png

1 egzemplarz gry zawiera:

- 1 pudełko o wymiarach 260x260x70 mm, a w nim grę FAMILY 10+ oraz grę JUNIOR 6+

- 1 dwustronną planszę do gry o wymiarach ok. 490x245 mm. 1-sza strona: gra FAMILY 10+, 2-ga strona: gra JUNIOR 6+

(zdradzę tylko wycinek planszy JUNIOR - reszta niech pozostanie niespodzianką :) )

sac78b12edfeaebb.png- 40 kwadratowych kafelków Społecznej Krucjaty Miłości o wymiarach 40x40 mm

if2ad84673f8be01.png l797c959c7430def.png bb7f43bd3e733f84.png ae47fa6f950fa856.png y395e42de2e33fd4.png g71c59d49946962a.png

- 85 Kart Wydarzeń

- 18 Kart Misji

- 5 dwustronnych Kart Postaci (10 Postaci)

- 24 żetony Krucjaty Miłości o wymiarach ok. 25x25 mm

j5d5e03f9694f608.png- 4 żetony akcji specjalnej "Non Possumus"

u32e2f5503a175b9.png

- 1 żeton gracza rozpoczynającego (herb Prymasa) o wymiarach ok 35x35 mm

- 4 Planszetki (Karty Gracza) do kolekcjonowania zdobytych Kafelków Krucjaty o wymiarach ok. 245x100 mm


r963174dd44aed7b.png


- 6 drewnianych pionków: 4 kolorowe pionki graczy oraz 2 czarne pionki Agentów UB/SB typu meeple

- 1 bloczek z kartkami do podliczania punktów na koniec gry

- 1 Instrukcję


Wydawca zastrzega, że zawartość, wizualizacje i zdjęcia zawarte w tej zbiórce są poglądowe i finalny produkt może się minimalnie różnić.


Ostrzeżenie: Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat. Produkt zawiera małe elementy. Ryzyko udławienia.


JAK POWSTAŁ POMYSŁ NA GRĘ


Codziennie czytamy córkom książki przed pójściem spać. Natrafiliśmy na „Stefka” Piotra Kordyasza – opowiadania o dzieciństwie Prymasa Wyszyńskiego. Dziewczynki najbardziej przeżywały rozdział o spalonych lalkach, w którym Stefek ze złości na swoje siostry, za to, że nie chciały się z nim bawić, wyrwał im je wszystkie i wrzucił do rozpalonego pieca w kuchni. Każdego dnia, zanim przeszliśmy do kolejnego opowiadania, najpierw musiał być przeczytany rozdział o lalkach. Zainspirowany wielkimi emocjami córek i ich prawdziwą chęcią dowiedzenia się o dalszych losach zwykłego-niezwykłego chłopca, wpadłem na pomysł (albo raczej został on wymodlony), by zrobić o tym grę planszową. Jestem pasjonatem planszówek, więc od wielu lat zrobienie gry było moim marzeniem. Od wakacji wgłębiałem się też w życie Prymasa czytając książki i notując najciekawsze cytaty, wydarzenia i historie. We wrześniu rozpoczął się czas przygotowań motoryki gry, tak żeby nie była to jakaś „kato-lipa”, ale gra planszowa na najwyższym poziomie, dla wymagających graczy. Po wielu ewolucjach powstały dwie gry: JUNIOR 6+ oraz rozbudowana FAMILY 10+, w którą chętnie grają też sami dorośli, bawiąc się jak dzieci. Młodzież oazowa, nasze córki i dzieci sąsiadów, rodzeństwo i zaprzyjaźnione rodziny dużo grały i podpowiadały, co można ulepszyć. Grę testował również Karol Madaj z córką Inką (twórca Gry Roku „Kolejka”, „303”, czy „Misia Wojtka”), ks. Bartek Kopeć (twórca gry „Łowcy Talentów”), czy Ola Sulej, której „Pytaki” sprzedały się w nakładzie ponad 60 tys. sztuk. Weronika (żona) namalowała dwie plansze do gry, ilustracje na okładkach kart i przeczytała stos książek wybierając najciekawsze historie. Córeczki testowały (te najmłodsze to raczej testowały zjadając różne elementy ;) ), a ja zajmowałem się całą resztą, w tym ręczną produkcją prototypów. Całą pracę nad grą powierzyliśmy Słudze Bożemu Kardynałowi Wyszyńskiemu, mówiąc Mu, że jeśli to ma być Jego dzieło, to musi nam w tym pomóc – inaczej nie damy rady. I wygląda na to, że pomaga. Gra jest już prawie na ukończeniu. Całym sercem pomaga również Instytut Prymasa Wyszyńskiego, który objął patronat nad projektem i który czuwa nad tłem historycznym i merytoryką gry. Jeśli się okaże, że będą chętni na taki rodzaj edukacji religijnej przez rodzinne (i nie tylko) granie na stole, a nie przed komputerem i w przedsprzedaży crowdfundingowej wesprą to dzieło, to grę wydamy na 40. rocznicę śmierci i 120. rocznicę urodzin Prymasa. Wszyscy otrzymają ją paczkomatem (zamówienia na terenie Polski) w maju 2021, a jeśli to się nie uda, to i tak już w tym momencie sukcesem jest dla nas to, że my i wiele innych rodzin poznało i zaczęło wprowadzać w życie wskazówki ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego Społecznej Krucjaty Miłości, na której bazuje gra.


q1f3d393fd192ad9.png


O NAS


Weronika i Kamil Kreczko - ona z warszawskiej Saskiej Kępy, on z Częstochowy. Spotkali się w Beskidach a zaręczyli na Camino de Santiago. Miłośnicy podróży - w szczególności do Piemontu. Rodzice piątki ślicznych Dziewczyn, istnych Aniołków. Najstarsze i najmłodze córki uczą się w Edukacji Domowej, a środkowe Śliczności uczęszczają do Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK. Członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Lubią piec ekologiczny chleb orkiszowy oraz nowozelandzkie bułeczki "scones".


DLACZEGO "KUŹNIA WENANTEGO" (KW)


O szczególną opiekę i niebiański patronat nad grą poprosiliśmy:


Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego (KW)

l2a299735eead5c4.png

Czcigodnego Sługę Bożego Wenantego Katarzyńca (to dzięki modlitwom do niego powstała firma "Kuźnia Wenantego", której pierwszym dziełem jest ta gra :) (KW)

j6ff886eac14be18.png • Świętęgo Jana Pawła II - Karola Wojtyłę (KW)


a grę stworzyli Kamil i Weronika i tu znowu (KW) - zatem już wiadomo :)


BEZPIECZEŃSTWO I ZWROTY GDY ZRZUTKA NIE OSIĄGNIE CELU

W przypadku gdy cel zrzutki nie zostanie osiągnięty - każdy wpłacający otrzyma zwrot pełnej wpłaty po zakończeniu zrzutki. Więcej o bezpieczeństwie na portalu zrzutka.pl przeczytasz tutaj.


PŁATNOŚCI, PRODUKCJA, DOSTAWA, ZWROTY, KONTAKT:Faktury: osoby fizyczne, firmy, instytucje chcące otrzymać fakturę - prosimy o podanie dokładnych danych oraz NIP w ciągu 7 dni od dnia wpłaty na adres: [email protected]

Dostawa w Polsce: darmowa dostawa dotyczy paczkomatów inPost w Polsce.

Dostawy zagraniczne: prosimy o indywidualny kontakt i ustalenie kwoty przed dokonaniem zakupu.

Produkcja: w jednej z najbardziej profesjonalnych (jeśli nie najlepszej) fabryk gier w Polsce. Na tę chwilę musimy się zadowolić wizualizacjami gry. Wydawca zastrzega, że wersja, którą się decydujecie zakupić w przedsprzedaży, może się minimalnie różnić (kolory, elementy etc.).

Termin wydania i termin dostawy: ok. 6-8 tygodni po osiągnięciu celu zbiórki = kwiecień/maj 2021.

Zwroty: Każdemu kupującemu przysługuje prawo do zwrotu towaru w przeciągu 14 dni od dnia jego otrzymania.

Kontakt: [email protected]


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie rysunki oraz zdjęcia opublikowane na niniejszej zrzutce podlegają prawom autorskim firmy Kuźnia Wenantego.

All rights reserved. Copyright by Kuźnia Wenantego.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 13

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Cegiełka + Fundator + podziękowanie
Wpłacając stajesz się Fundatorem gry "Non Possumus" [darowizna]Otrzymasz:- imienne podziękowanie wysłane e-mailem
10 zł

Kupione 26

Zakończona
Inne
1 gra + darmowa dostawa
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 1 egzemplarz gry "Non Possumus" w przedsprzedaży - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i adr...
119 zł

Kupione 100 z 100

Zakończona
Inne
1 gra + PACZKOMAT
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 1 egzemplarz gry "Non Possumus" w przedsprzedaży- darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i adre...
129 zł

Kupione 7 z 7

Zakończona
Inne
1 GRA + darmowa dostawa
Wpłacając kupujesz:- 1 egzemplarz gry "Non Possumus" - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i adresu kupującego oraz adresu...
149 zł

Kupione 9 z 100

Zakończona
Inne
2 gry + darmowa dostawa
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 2 egzemplarze gry "Non Possumus" w przedsprzedaży - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i ad...
218 zł

Kupione 36 z 36

Zakończona
Inne
2 gry + PACZKOMAT
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 2 egzemplarze gry "Non Possumus" w przedsprzedaży - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i ad...
238 zł

Kupione 2 z 2

Zakończona
Inne
2 GRY + darmowa dostawa
Wpłacając kupujesz:- 2 egzemplarze gry "Non Possumus" - darmową dostawę do paczkomatu lub KURIEREM w Polsce [wymagane podanie danych i adresu kupujące...
280 zł

Kupione 1 z 100

Zakończona
Inne
3 gry + darmowa dostawa
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 3 egzemplarze gry "Non Possumus" w przedsprzedaży - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i ad...
315 zł

Kupione 14 z 14

Zakończona
Inne
3 gry + darmowa dostawa
Wpłacając kupujesz:- 3 egzemplarze gry "Non Possumus" - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i adresu kupującego oraz adres...
400 zł
Zakończona
Inne
5 gier + darmowa dostawa
Wpłacając rezerwujesz sobie:- 5 egzemplarzy gry "Non Possumus" w przedsprzedaży - darmową dostawę do paczkomatu w Polsce [wymagane podanie danych i ad...
500 zł

Kupione 7 z 7

Zakończona

Wpłaty 251

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków
 • Maciej Konwerski

  Mój egzemplarz już dotarł, dziękuję. Niestety najprawdopodobniej przesyłka była źle zabezpieczona, gdyż pudełko jest uszkodzone od spodu, reszta nienaruszona. Pozdrawiam

 • Damian Frąc

  Podoba mi się! Dużo lepszy prezent na pierwszą komunie świętą niż na przykład praliny czekoladowe :)

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetny pomysł na grę! Mamy nadzieję, że zbierzecie pieniądze,

  119 zł
 • KR
  Kinga Rościszewska

  Super akcja! Gratuluję i życzę powodzenia!! Wielu łask od Pana ♥️♥️♥️

  119 zł
 • ks. Karol Szelągowski

  Nareszcie ktoś stanął na wysokości zadania i stworzył grę planszową o tematyce religijnej, którą mogę bez wstydu i z czystym sercem polecić. Moim zdaniem "Non Possumus", jest najlepszą katolicką grą planszową. Jest w niej ważny temat Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Równie ważne jest to (a dla graczy nawet ważniejsze), że gra broni się mechanicznie. Bardzo przyjemna gra dla rodzin, szczególnie z dziećmi, gdzie temat ma w przyjemny sposób pomagać (może nawet w trochę edukować), a nie dominować, lub przesłaniać dobrą, wspólną zabawę. Jest to naprawdę solidna pozycja na początek przygody z grami planszowymi.