id: pxtz67

PODARUJMY CZYSTĄ WODĘ DZIECIOM Z AFRYKI

PODARUJMY CZYSTĄ WODĘ DZIECIOM Z AFRYKI

4 309 zł 
z 20 000 zł
21%
zakończona 30.06.2021r
36 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Moi drodzy!


  Kilka tygodni temu zakończyłam kolejną akcję w naszej zaprzyjaźnionej wsi w Gambii. Celem było zapewnienie dzieciom ze szkoły w Kerewan Sitokoto materiałów szkolnych, posiłków oraz zabawek.

   

  Ponad 400kg artykułów żywnościowy, wyprawki szkolne dla 205 uczniów oraz różnorodne zabawki zostały rozdane naszym dzieciom 😊 Dzięki temu będą mogły  one kontynuować naukę z odpowiednimi przyborami, będą miały zagwarantowane ciepłe posiłki oraz szansę na odrobinę zabawy!


  lcb63b22a1d92941.jpeg

  ma833a887c3cf8ce.jpeg

  86% populacji tego rejonu żyje w absolutnym ubóstwie, co oznacza że większość rodzin nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb żywnościowych oraz innych potrzeb podstawowych, a 73,6% nie jest w stanie zaspokoić dziennego minimalnego zapotrzebowania na kalorie (źródło: Rząd Gambii, Ankieta sytuacji społeczno gospodarczej 2015/2016).


  Jeśli rodzinę nie stać na wyżywienie czy podstawowe wydatki, wysłanie dziecka do szkoły, zapewnienie im ubrania czy przyborów schodzi na ostatni plan. Zabawki? To luksus, na który nie stać nikogo. Dlatego po raz kolejny zorganizowałam akcję zapewnienia posiłków oraz wyprawek szkolnych. W zeszłym roku wsparliśmy ponad 100 dzieci z trzech szkół,

  w tym roku wszystkie 205 dzieci z jednej szkoły (zmieniliśmy troszkę sposób działania i skupiliśmy się na szkole i rodzinach najbardziej potrzebujących).

   

  tf3e637895a3f1f1.jpeg


  Oczywiście nadal kontynuujemy z tą akcją i żaden grosik przeznaczony na tą zbiórkę nie został wydany. 

   

  To właśnie w tej zbiórce mieszkańcy Kerewan pokładają największą nadzieję. Wszyscy jesteśmy świadomi, że dostęp do wody i sanitariatów pomoże w rozwoju długofalowym – uwolni czas, który dzieci będą mogły poświęcić  na naukę a rodzice na pracy, wpłynie pozytywnie na zdrowie oraz wyżywienie, oraz da realne szanse na ucieczkę z ubóstwa!

   

  Więc udostępniajcie, dzielcie się zrzutką ze znajomymi, rodziną, pracodawcą czy szkołą.

  Wspólnie dotrzemy z niezbędną pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci, zapewniając im lepszy i bardziej sprawiedliwy start!


  wc90cb4e259815de.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

PODARUJMY CZYSTĄ WODĘ MIESZKAŃCOM AFRYKI

r043b307984f22e4.jpegO PROJEKCIE

Zbieramy fundusze, aby doprowadzić czystą pitną wodę do szkoły Kerewan Sitoko oraz lokalnej społeczności- jednego z najuboższych, odległych i zapomnianych zakątków nie tylko w Gambii, ale i na świecie.


Projekt wspomoże ponad 800 osób, z których większość to dzieci, poprzez instalację studni głębinowej z pompą napędzaną odnawialnym źródłem energii (panele słoneczne). Instalacja wyposażona będzie także w zbiorniki na wodę, zapewniając tym samym bieżącą wodę przez cały rok oraz urządzenia do mycia rąk, których kwestia użytkowa poprzedzana będzie promowaniem kampanii edukacyjnej na temat higieny. Dzięki użyciu paneli słonecznych w przyszłości możliwe będzie wyposażenie szkoły w elektryczność. Zapewni to dzieciom lepsze wykształcenia i umożliwi kolejne projekty naukowe i pomocnicze.


DLACZEGO WODA?

Społeczność Kerewan Sitokoto cierpi z powodu rozpaczliwego braku czystej wody. Ponad 800 osób wydobywa wodę z jednej prowizorycznej studni komunalnej lub pobiera wodę z oddalonego o 5 km strumienia podczas suszy, lub gdy studnia wysycha. Oba źródła są zanieczyszczone odchodami, pasożytami, ściekami a nawet padliną. Mydło to luksus, urządzenia do mycia rąk nie istnieją, a korzyści wynikające z higieny czy mycia rąk są niezrozumiałe.


Jedyna studnia we wsi Kerewan Sitokoto, z której korzysta ponad 800 osób.

r9b0000b85b1ff59.jpeg


Ma to wpływ na zdrowie społeczności, zwłaszcza dzieci. Woda, którą piją przenosi choroby takie jak cholera i polio oraz przyczynia się do odwodnienia i zahamowania rozwoju. Stanowi większość nieobecności w szkole i w wielu przypadkach kończy się śmiercią.


Najdotkliwiej tą sytuację odczuwają kobiety i dzieci, a zwłaszcza dziewczęta. To one są odpowiedzialne za pobieranie wody w większości gospodarstw. Z ciężkimi wiadrami czakają średnio po 6 godzin dziennie w kolejce pod studnią lub przemierzają pieszo 5km w piekącym słońcu, aby czerpać wode z zanieczyszczych zródeł. To one również opiekują się rodzicami i rodzeństwem gdy ci zachorują z powodu spożywania skażonej wody, co oznacza, że to​​ dziewczęta najczęściej opuszczają szkołę lub całkowicie porzucają naukę.

Oznacza to również, że kobiety większość czasu spedzają na próbach zapewnienia rodzinie wody, co znacznie ogranicza czas, który mogłyby spedzać na uzyskiwaniu dochodu i szansę na wyjście z ubóstwa.


Ponadto, w środku kryzysu związanego z COVID-19, z braku czystej wody, urządzeń do mycia rąk i zrozumienia praktyk higienicznych - w szczególności nawyku mycia rąk mydłem - dzieci i rodziny mają znacznie mniejsze szanse na zabezpieczenie się przed rozprzestrzenianiem wirusa.


O GAMBII, SZKOLE I LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Gambia jest jednym z najuboższych krajów swiata - zajmuje pozycje 174 z 189 krajów, wykazując jeden z najniższych wskaźników PKB na świecie.

Szkoła oraz wieś, która wspieramy położone są około 5 godzin drogi od stolicy Bandżul, w jednym z najbiedniejszych i zapomnianych rejonów Gambii, bez dostępu do pomocy rządowej czy charytatywnej.

Określenie "bieda", nabiera tam innego wymiaru. Domy budowane są z gliny i słomy, brak elektryczności, wody pitnej, gazu, dróg, infrastruktury sanitarnej, prymitywne rolnictwo, brak prac a co za tym idzie dochodów, to realia tamtejszego życia. 


Tradycyjne “domy” we wsi Kerewan Sitokoto.

nc947b9934b6789d.jpegSzkoła przez nas wspomagana, jest niewielkim prowizorycznym barakiem z gliny postawionym przez lokalną społeczność bez jakiejkolwiek pomocy zewnętrznej. W placówce uczy się 202 uczniów, często w klasach łaczonych. Nad opieką oraz wykształceniem dzieci czuwa tylko 1 wykwalifikowany nauczyciel i 4 asystentów bez kwalifikacji. Zaledwie jedna książka przypada na 30 dzieci. Nikogo nie stać na mundurki szkolne choć są obowiązkowe, dzieci używają torebek plastikowych zamiast plecaków. Brak tablic, okien, ławek, ołówków czy zeszytów, brak elektryczności czy oświetlenia aby móc odrabiać pracę domową to realia tamtejszej edukacji. Szkoła Kerewan Sitokoto.

z06c09c8d26fa4c4.jpegsca9c929cf205092.jpegWszyscy uczniowie oraz kadra korzysta z jednej “toalety”, płytkiej dziury wykopanej w ziemi bez dostępu do wody.

k7393dc1120c3f3b.jpegDzieci z najmłodszych klas uczą się w chatce z bambusa…

ib82dec7c9b315cc.jpeg


DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

Dostęp do wody pozytywnie wpłynąłby na zdrowie i rozwój dzieci oraz walkę z chorobami. Usprawni rolnictwo, poprawi zbiory, wspomagając tym samym nierówną batalię z głodem. Uwolni czas dając dzieciom szansę na naukę i zdobycie wykształcenia. Umożliwi implementację innych projektów rozwojowych, zwiększajac tym samym szansę na ucieczkę z biedy.


Wpłacając darowiznę razem możemy realnie odmienić jakość życia bardzo ubogich dzieci i dając tym samym nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.KILKA SŁÓW O NAS


Akcja jest zorganizowana przez Behati Foundation we współpracy z Keepers Foundation.

 

Keepers Foundation działa na rzecz dzieci już od wielu lat realizując projekty pomocowe na całym świecie. Jesteśmy w Polsce, pozostałych krajach Europy, w wielu częściach Afryki, Ameryki Środkowej, Azji i Oceanii. Chcemy wzmocnić lokalne społeczności poprzez inwestowanie w przyszłość dzieci, które są w potrzebie.


Staramy się nieść pomoc w wielu miejscach. Na wiele sposobów. W wielu płaszczyznach. 

 

Fundacją zarządza czwórka ludzi posiadających ogromne doświadczenia w zakresie sportu, działalności organizacji pozarządowych, pomocy osobom niepełnosprawnym a także akcji charytatywnych na całym świecie.

Połączenie tych umiejętności oraz pasja i szczerość to największy kapitał fundacji.

 

http://www.keepersfoundation.pl/

https://www.facebook.com/KeepersFoundation


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Behati Foundation to akcja założona przez Magdę, Polkę mieszkającą w Anglii od 16 lat.  


Magda w 2019 roku wyruszyła w swoją pierwszą charytatywną podróż do Afryki – tej nieodkrytej, z dala od szlaków turystycznych i jakiejkolwiek cywilizacji.


Widząc na własne oczy niewyobrażalną biedę, brak dostępu i niską jakość edukacji, z Gambii przywiozła jeszcze większą determinację na niesienie pomocy i walkę z ubóstwem. Postanowiła, że jej pomoc nie zakończy się na tej jednorazowej akcji i po powrocie założyła fundację charytatywną - Behati Foundation.

 

Naszą misją jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji biednym dzieciom z wiejskich obszarów Gambii. Inwestujemy w projekty, które wspomagają ponad 500 uczniów w 3 szkołach, z których większość to uczniowie pierwszego pokolenia.

 

https://behatifoundation.org/

https://www.facebook.com/Behati.Foundation


r2b41989818c8006.png


s9f8528cdfb11afc.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 36

RI
Rafał
18 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
KW
Kinga
300 zł
PM
Przemysław Mamrot
20 zł
WS
Wiesław SIĘBOR
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
M
Mariola
20 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 413 zrzutek

i zebrali

577 488 619 zł

A ty na co dziś zbierasz?