id: pxzzc7

Niepewna przyszłość edukacji domowej? Mamy na to rozwiązanie!

Niepewna przyszłość edukacji domowej? Mamy na to rozwiązanie!

Nasi użytkownicy założyli 1 179 528 zrzutek i zebrali 1 233 619 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kim jesteśmy?


Fundacja Edukacji Domowej działa już od 7 lat. Powstała z inicjatywy rodziców i szkół zaangażowanych w edukację domową i jest organizacją pozarządową zajmującą się obszarem spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą, czyli tzw. edukacji domowej (art. 37 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe). Swoimi działaniami obejmujemy całą Polskę. Naszą misją jest wspieranie i rozwijanie edukacji domowej w Polsce, aby zapewnić stabilne i sprzyjające warunki dla rodzin wybierających tę formę nauczania.  


Łączymy rodziców, szkoły i decydentów w otwartym dialogu, promując indywidualną drogę rozwoju dla każdego dziecka. Razem budujemy przyszłość, w której edukacja, niezależnie od formy, to nie tylko wybór, ale i szansa na rozwój w harmonii z potrzebami dzieci. Zależy nam na tym, żeby edukacja domowa nie była marginalizowana, a uczniowie korzystający z niej byli doceniani, szanowani i odpowiednio wspierani.


Co chcemy zrobić?


Dostaliśmy ogromne wyróżnienie — jedna z członkiń zespołu Fundacji Edukacji Domowej będzie reprezentować polską edukację domową na międzynarodowej konferencji “Global Home Education Conference”, która odbędzie się 11-13 lipca br. w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Niestety, ze względu na nasze ograniczone środki finansowe, nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć kosztów wyjazdu. Dlatego prosimy Was o pomoc. Organizujemy zbiórkę, aby umożliwić nasz udział w konferencji “Global Home Education Conference”. Jesteśmy przekonani, że jest to doskonała okazja do podniesienia rangi edukacji domowej na międzynarodowej arenie. 


Dlaczego warto wesprzeć tą inicjatywę?


I. Konferencja ta będzie doskonałą okazją, aby zaprezentować Polskę na międzynarodowej scenie. Będziemy mieli możliwość podzielenia się jak działa system spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą w Polsce i pokazania. Opowiemy o społeczności edukacji domowej, a więc o W A S, o tym jak W Y działacie i pobudzacie rozwój edukacji domowej w Polsce.


II. Przygotujemy się do walki o stabilne warunki dla rodzin wybierających edukację domową. Wyjazd umożliwi nam skorzystanie z doświadczenia najważniejszych działaczy na rzecz edukacji domowej z całego świata! Wierzymy, że może to przyczynić się do polepszenia tej formy edukacji w Polsce. Poznamy różnice w funkcjonowaniu edukacji domowej w krajach, gdzie rząd bardziej wspiera tę formę nauki, a także tych, w których współpraca ta jest ograniczona. Dzięki temu będziemy mieli szansę pokazać przedstawicielom Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak może wyglądać edukacja domowa w naszym kraju oraz jakie korzyści może przynieść lepsza współpraca z rządem. Doświadczenie zebrane podczas konferencji pomoże nam przygotować materiały dla Ministry Barbary Nowackiej, aby zapewnić Wam odpowiednie wsparcie od rządu.


III. Wiedza zdobyta na konferencji pozwoli nam przygotować się do wyprzedzenia ewentualnych działań, które rząd planuje w obszarze edukacji domowej. Wiemy, że zmiany w edukacji domowej są niezbędne, wiemy, że nowy rząd może wprowadzić zmiany, dlatego nie chcemy być zaskoczeni nowymi regulacjami czy decyzjami. Obecnie to idealny moment na udział w konferencji, ponieważ rząd jeszcze nie ujawnił swoich planów dotyczących edukacji domowej. Chcemy posiadać dane i liczby, które umożliwią nam bardziej efektywną pracę na rzecz zmian w tej dziedzinie. Uważamy, że ten wyjazd pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się na istotne zmiany dotyczące edukacji domowej. 


Koszt udziału w konferencji jest dla nas wyzwaniem finansowym. Już teraz wydajemy bardzo dużo środków na reprezentowanie społeczności edukacji domowej na ważnych wydarzeniach, konferencjach czy spotkaniach z politykami. Każde takie spotkanie to koszt podróży, noclegu, konsultacji prawnej, przygotowania odpowiednich materiałów, a także naszej pracy.


Nasz budżet na wyjazdy polityczne i konferencyjne w tym roku, to:

10 tys zł


Dotychczas wydaliśmy już:

4 tys zł 


Łączny koszt konferencji w Manchesterze to:

6,5 tys zł


— co nie tylko przekroczy nasz budżet, ale i utrudni nam dalsze działania na rzecz edukacji domowej w Polsce. 

Dlatego prosimy Was o wsparcie tej inicjatywy, abyśmy mogli uczestniczyć w dalszych rozmowach z MEN i kontynuować naszą pracę na rzecz stabilnych i sprzyjających warunków dla rodzin wybierających edukacji domowej — DLA WAS.


Razem możemy budować przyszłość edukacji domowej w Polsce. Twoje wsparcie jest kluczowe dla naszej misji. Dzięki Wam będziemy mogli skuteczniej działać na rzecz lepszej edukacji domowej w Polsce. Dołącz do naszej inicjatywy już dziś!---------

Masz pytania na temat tej inicjatywy?

Zadzwoń do nas — chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

12 2919858

Lub napisz :)

[email protected]Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 31

SS
Stanisław Szymański
30 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
ZE
Ewa
50 zł
AK
Andżelika
20 zł
DL
Dorota Laskowska
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PP
Patrycja Pietrusiak
10 zł
ED
Edyta
20 zł
JK
Justyna Kąkolewska
60 zł
NO
Noname
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!