id: py665z

Pomaganie na przetrwanie. Wesprzyj Banki Żywności i pomóż potrzebującym!

Pomaganie na przetrwanie. Wesprzyj Banki Żywności i pomóż potrzebującym!

54 629 zł 
z 50 000 zł
109%
zakończona 03.05.2020r
1747 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • WAŻNY APEL WS. TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ DLA NGO


  Niestety na naszej drodze pojawiły się kolejne przeszkody :(

  Wiecie jak działamy - odbieramy darowizny żywnościowe ze sklepów i od producentów i przekazujemy je osobom w trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy pośrednikiem pomiędzy darczyńcami produktów, a ich odbiorcami, ludźmi w potrzebie. Aby realizować swoją misję, utrzymujemy magazyny, chłodnie i flotę samochodów dostawczych, a to kosztuje - i to niemało. Wszystkie 31 banków w Polsce ma status organizacji pozarządowych i dlatego z racji trudnej sytuacji finansowej chcielibyśmy skorzystać z pomocy w ramach tzw. tarczy antykryzysowej dla sektora NGO, m.in. na wypłatę pensji dla naszych kierowców. Ale nie możemy!

  Niestety nowe zapisy prawne skutkują paradoksalną sytuacją, w której nie możemy liczyć na wsparcie, ponieważ do naszego przychodu wliczają się.... darowizny żywnościowe! Czyli te produkty, które przekazujemy osobom potrzebującym!

  Żywność w żadnym stopniu nie pomaga nam się utrzymać i opłacić rachunków - wręcz przeciwnie, im więcej jej odbieramy, tym wyższe koszty działalności ponosimy. Przekazywana żywność nie stanowi ZYSKU Banków Żywności. Ze względu na epidemię znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji - większość finansowych darczyńców się wycofuje, osób potrzebujących przybywa, a my boimy się, że wkrótce zabraknie pieniędzy na paliwo czy rachunki za prąd! Naprawdę potrzebujemy wsparcia????

  Sytuacja jest absurdalna, dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić z naszym apelem o zmianę wytycznych bezpośrednio do Premiera Mateusza Morawieckiego, do którego skierowaliśmy już stosowne pismo.


  Oczekujemy szybkich zmian, aby Banki Żywności i wszystkie organizacje dystrybuujące żywność były traktowane na równi z innymi NGO czy firmami i mogły skorzystać z tarczy antykryzysowej!


  Trzymajcie kciuki i pomóżcie nam przetrwać ten trudny czas! Wystarczy naprawdę 10 zł, aby nakarmić 1 osobę przez cały miesiąc. LIczymy na Wasze wsparcie!vd61d941e2cf1aae.png

  Czytaj więcej
 • Ogromnie dziękujemy za wszystkie wpłaty - mamy już 20 tys. zł, jesteście najlepsi!!! Dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, bądźcie zdrowi!k7be1fd175f045ed.png  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Banki Żywności w całej Polsce każdego dnia, nieprzerwanie od 27 lat pomagają osobom wykluczonym – samotnym, chorym, starszym, bezdomnym, bezrobotnym rodzicom i osobom niepełnosprawnym. Przekazujemy im żywność, której nie mogą sami kupić, bo po prostu ich na to nie stać. Od kilku tygodni pomagamy ze zdwojoną mocą, przybywa osób, które potrzebują wsparcia – z powodu kryzysu ludzie tracą pracę, drastycznie spadają im dochody, a ich sytuacja finansowa każdego dnia się pogarsza. Pomagamy również ludziom przebywającym w kwarantannie.

e89e56315a7127f4.jpeg

hc63657a79abd6cc.jpeg

Jak działamy?

Banki Żywności ratują żywność – każdego dnia odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, którym kończy się termin przydatności, a następnie przekazują organizacjom pomocowym, np. jadłodajniom, Domom Pomocy Społecznej, świetlicom środowiskowym, noclegowniom, hospicjom, domom dziecka czy ośrodkom wsparcia dla samotnych matek. Rocznie pomagamy w ten sposób ponad 1,5 mln osób, a tylko w 2019 roku uratowaliśmy przed zmarnowaniem prawie 50 tys. ton artykułów spożywczych.

yfbf2edb9a2adbfd.jpeg

Jak obecnie wygląda nasza sytuacja?

Epidemia koronawirusa zmieniła wszystko, także naszą pracę – nie tylko powiększa się grono osób potrzebujących, ale też rośnie koszt pozyskania żywności. Odbieramy mniej produktów ze sklepów (sprzedaż wciąż jest bardzo duża), musimy więc pozyskiwać je z większej liczby miejsc, brakuje nam pieniędzy na transport, obsługę…. Każdego dnia towarzyszy nam obawa – czy żywność trafi do wszystkich, którzy jej potrzebują, czy artykułów będzie wystarczająco dużo, czy damy radę to wszystko spakować i przetransportować, czy wszystkim dopisze zdrowie… Nie odbędzie się również Wielkanocna Zbiórka Żywności, dzięki której setki tysięcy osób mogły usiąść przy pełnym świątecznym stole.

Musimy przetrwać ten trudny czas, ale nie wiemy, kiedy skończy się epidemia i jaka będzie nowa rzeczywistość. Dlatego pomagając dzisiaj, musimy myśleć o jutrze i przygotować się na nadchodzące wyzwania. Nie chcemy nikogo zostawić bez jedzenia ani teraz, ani w przyszłości.

fea53dc2c9da0855.png


Jak możecie pomóc?

Koszt uratowania 80 kg żywności (czyli jej pozyskania, transportu, obsługi magazynów itp.), z której powstaną posiłki na cały miesiąc dla jednej osoby, to tylko 10 zł!  


Pomóżcie nam zapełnić puste talerze. Liczymy na Was!


DZIĘKUJEMY!!!

https://www.facebook.com/bankizywnosci

https://www.instagram.com/bankizywnosci/

#pomaganienaprzetrwanie #bankizywnosci

www.bankizywnosci.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1747

 
Dane ukryte
100 zł
RT
Renata
10 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MM
Mateusz Mikina EcoVadis
ukryta
PK
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 22

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

799 110 zrzutek

i zebrali

618 506 434 zł

A ty na co dziś zbierasz?