id: pyf6hf

Pomoc w dalszej rehabilitacji Maćka

Pomoc w dalszej rehabilitacji Maćka

Nasi użytkownicy założyli 1 190 090 zrzutek i zebrali 1 254 426 917 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie, w imieniu Maćka, całej rodziny i przyjaciół zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na dalszą rehabilitację, jednocześnie bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty, dobre słowo i wsparcie dla całej rodziny.

Historia Maćka jest smutna, ale on się nie poddaje! A my wierzymy, że dzięki Wam, rehabilitacji, oraz jego ogromnej wytrwałości i sile osiągnie swój cel i w przyszłości stanie na własnych nogach.

W lipcu 2017 roku Maciek uległ ciężkiemu wypadkowi na własnym podwórku. Doznał uszkodzenia kręgosłupa tj. złamanie kręgosłupa na odcinku C4, C5 (odcinek szyjny), stłuczenie krwotoczne odcinka szyjnego rdzenia kręgowego, co spodobało całkowity niedowład kończyn. Po wielogodzinnej operacji kręgosłupa, pobycie na Oddziale Intensywnej Terapii u Maćka stwierdzono zatorowość płucną oraz spastyczność mięśni. Te dodatkowe schorzenia utrudniają mu proces rehabilitacji do dnia dzisiejszego. Maciek rozpoczął turnus rehabilitacyjny z niedowładem czterokończynowym.

Aktualnie niesprawność obu dłoni nadal się utrzymuje, ale Jego ręce (właśnie dzięki intensywnej rehabilitacji) są coraz silniejsze.Od ponad 330 dni Maciek przebywa poza domem, walcząc o powrót do samodzielności. Kilka godzin dziennie zmusza swoje ciało do intensywnych ćwiczeń, a swoją głowę do odrzucenia czarnych myśli. Lekarze specjaliści dają szanse na częściowy powrót do zdrowia, ale aby było to możliwe potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. NFZ może sfinansować jedynie ok. 3-4 tygodni rehabilitacji w zwykłej placówce bez specjalistycznych urządzeń.Miesięczny koszt prywatnego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym to 8 600zł. Przy urazie kręgosłupa, jakiego doznał Maciek pobyt w ośrodkach rehabilitacyjnych liczy się w latach, a koszty w dziesiątkach tysięcy. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Każda wpłacona złotówka ma ogromne znaczenie i pomaga Maćkowi stawiać małe kroczki w długim procesie rehabilitacji.Razem możemy więcej! Między innymi dzięki Waszemu wsparciu Maciek mógł zakupić wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko, podnośnik oraz schodołaz. Jak mówi Maciek: „najgorsze jest uczucie, kiedy głowa chce, ale ciało nie może”.

Pomóżmy Maćkowi, by już niedługo mógł samodzielnie się umyć, ubrać, czy uścisnąć naszą dłoń na przywitanie na ulicy, w pracy, w sklepie.

pyf6hf-21aac15d.png

pyf6hf-d182e88a.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 176

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków