id: pysfm6

Komornicy, Asesorzy, Aplikanci i pracownicy kancelarii dla Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie

Komornicy, Asesorzy, Aplikanci i pracownicy kancelarii dla Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie

Nasi użytkownicy założyli 1 082 918 zrzutek i zebrali 1 183 369 223 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • Instytut Medycyny Wsi jest instytutem badawczym, który prowadzi równocześnie szeroką działalność medyczną w zakresie diagnostyki, leczenia, w tym chorób układu krążenia, bezdechu sennego, cukrzycy i boreliozy oraz rehabilitacji medycznej bez ograniczeń terytorialnych.


    W swojej strukturze Instytut posiada szpital zakwalifikowany do ogólnopolskiego poziomu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Ze względu na ogólnopolski charakter Instytutu, realizuje on świadczenia dla pacjentów z terenu całego kraju.

    Instytut posiada obecnie 77 łóżek w oddziałach o profilu choroby wewnętrzne, diabetologia, rehabilitacja ogólnoustrojowa i rehabilitacja neurologiczna oraz przychodnię specjalistyczną, w której udzielanych jest ok. 35 tys. porad w ciągu roku.


    Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej Instytut udziela świadczeń zdrowotnych pacjentom wymagającym pilnych konsultacji i hospitalizacji, w tym rehabilitacji poszpitalnej czy leczenia zespołu stopy cukrzycowej.


    Aktualnie do Kliniki Chorób Wewnętrznych czy Kliniki Diabetologii przyjmowani są pacjenci wymagający leczenia stacjonarnego. Klinika Diabetologii jako jedyna w regionie zajmuje się zespołem stopy cukrzycowej. W Klinice Rehabilitacji hospitalizowani są pacjenci przeniesieni z innych szpitali (np. SPSK nr 4) z oddziałów leczących ostre fazy choroby (ortopedia, neurologia, chirurgia) wymagający rehabilitacji ze względu na ryzyko wystąpienia niepełnosprawności.


    Klinika Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Chorób Zawodowych i Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki prowadzi od wielu lat działalność diagnostyczną i leczniczą w ramach kontraktu z NFZ w zakresie szeroko rozumianej patologii chorób wewnętrznych.

    W Klinice hospitalizowani są pacjenci ze schorzeniami układu krążenia, oddechowego, przewodu pokarmowego, gruczołów wewnętrznego wydzielania, chorobami metabolicznymi i układu kostno-stawowego oraz bezdechu sennego.


    Klinika Diabetologii specjalizuje się w leczeniu pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej z wykorzystaniem m.in. metod drenażu podciśnieniowego.

    W Klinice edukowani są i leczeni pacjenci metodą ciągłego podskórnego wlewu insuliny przy pomocy osobistych pomp insulinowych. Ciężarne pacjentki z cukrzycą mają możliwość wypożyczenia pomp pozyskanych przez Klinikę od WOŚP. Pacjenci do 26 roku życia mają możliwość pozyskania osobistej pompy insulinowej w ramach odrębnego świadczenia NFZ.

    W Klinice hospitalizowani są pacjenci z otyłością olbrzymią kwalifikowani do operacji bariatrycznych.

    Dla pacjentów z cukrzycą i otyłością, hospitalizowanych w Klinikach Instytutu istnieje możliwość diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu oraz inicjacji leczenia za pomocą protezy powietrznej CPAP. Pacjenci hospitalizowani w Klinice mają możliwość kontynuacji leczenia w Poradni Diabetologicznej i Chorób Metabolicznych IMW.


    Klinika Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej zajmuje się usprawnianiem osób dorosłych, które skierowane są ze względu na zmiany pourazowe narządu ruchu, schorzenia zapalne tkanki łącznej, choroby zwyrodnieniowe, dyskopatie, uszkodzenia obwodowego układu nerwowego, po wypadkach komunikacyjnych, amputacjach kończyn, a także po zabiegach ortopedycznych.

    Z rehabilitacji korzystają m.in. osoby ze schorzeniami narządu ruchu, z różnego typu niepełnosprawnościami: niedowładami po przebytych udarach mózgu, urazami będącymi konsekwencją wypadków komunikacyjnych i pracy w przemyśle oraz rolnictwie ale także seniorzy z przewlekłymi schorzeniami wieku podeszłego, takimi jak parkinsonizm, złamania osteoporotyczne czy przebyte operacje endoprotezoplastyczne stawów biodrowych i kolanowych.


    Instytut posiada w swojej strukturze również poradnię chorób zakaźnych, która zajmuje się leczeniem boreliozy.


    Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas szczególnych procedur bezpieczeństwa w odniesieniu do pacjentów jak również personelu medycznego udzielającego świadczeń. Zostały wprowadzone procedury epidemiologiczne, w tym triaże postępowania z pacjentami. Zasoby finansowe Instytutu, przeznaczane są przede wszystkim na środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji.


    W zaistniałej sytuacji pandemii COVID-19, która ogranicza dostęp do specjalistycznej diagnostyki (np. Doppler, USG), oczyszczenia chirurgicznego ran przewlekłych (np. stopa cukrzycowa), czy poprawy gojenia ran, pragniemy mieć możliwość pomocy pacjentom na możliwie najwyższym poziomie, zgodnie ze wszystkimi standardami.

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy Komornicy, Asesorzy, Aplikanci i Pracownicy kancelarii komorniczych.


Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie funkcjonuje mimo niesprzyjających warunków i toczącej się walki z wirusem - jest to jeden z niewielu szpitali, w których dzięki zachowaniu odpowiednich standardów, aktualnie nie ma zachorowań personelu na "koronawirusa". Tym samym jest to teraz placówka, do której na bieżąco są przyjmowani pacjenci, którzy z powodu np. wyłączeń oddziałów w innych szpitalach nie mogą być w nich hospitalizowani. Dzięki zaradności i gospodarności kierownictwa Szpitala, personelowi nie brakuje podstawowych środków ochrony osobistej. Ale bardzo potrzebny jest specjalistyczny sprzęt taki jak np.: automatyczny defibrylator zewnętrzny, oczyszczacze powietrza czy lampy bakteriobójcze. Urządzenia te są niezbędne w Przychodni specjalistycznej oraz Klinikach Instytutu.


Wierzymy, że Nasza pomoc przyniesie pozytywne efekty. Tylko tyle i zarazem aż tyle możemy zdziałać jako Samorząd, dlatego prosimy wszystkich o wsparcie. Liczy się każdy, nawet symboliczny datek

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 89

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Magdalena Czarkowska

    PODZIĘKOWANIA INSTYTUTU MEDYCYNY WSI DLA LUBELSKICH KOMORNIKÓW Teraz wszyscy w Instytucie Żywią wielkie tak uczucie Wasza dobroć, łaska, wsparcie Zrobiliście to otwarcie Wpłaciliście dużą sumę Wywołując u Nas dumę Więc kupimy ekstra sprzęt Nim wznawiając serca pęd Komornikom tak wspaniałym Dziękujemy sercem całym Za gest hojny i szlachetny Kiedy świat jest teraz szpetny Dużo zdrowia Wam życzymy O czym mówią Nasze rymy Lecz w potrzebie liczcie na Nas Bo służymy tutaj dla Was!

  • Jakub G

    Wspieram Instytut Medycyny w Lublinie, a Ty? Polecam film na YT „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.