id: pyzb62

3000km rowerem dookoła Polski w 15 dni - żołnierze zbierają na budowę hospicjum

3000km rowerem dookoła Polski w 15 dni - żołnierze zbierają na budowę hospicjum

Aktualności4

  • Zapraszamy do śledzenia całej wyprawy naszych wspaniałych żołnierzy na ich fanpage'u pod adresem:

    https://www.facebook.com/800km15dni/


    Z całego naszego fundacyjnego serca dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za okazane wsparcie.

    Kochani, wszystkie nagrody będą wysyłane do Państwa po zakończeniu zrzutki.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Drogi Darczyńco!


Michał i Robert - dwaj żołnierze 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, JW nr 1889, wyruszają na rowerach w trasę dookoła Polski. Ich urlopowej wyprawie w okresie od 21 sierpnia do 3 września br. przyświeca SZCZYTNY CEL. Chcą dopomóc w zbiórce funduszy na budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach (gmina Nowa Wieś Lęborska, powiat lęborski, województwo pomorskie).


Do pierwszego miliona złotych uzbieranego z pomocą dziesiątek wolontariuszy i tysięcy wspaniałych darczyńców brakuje zaledwie 95.000 złotych.


Hospicjum w Pogorzelicach musi powstać do stycznia 2022 roku, aby zostało uwzględnione w kolejnym kontraktowaniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Następne kontraktowanie to kolejne 5 lat przestoju. Na pierwszy etap potrzeba łącznie 6.000.000 złotych. To suma, która pozwoli na początek otoczyć opieką hospicyjną 15 osób. To suma, dzięki której powstanie miejsce, w którym pacjent pod koniec swojego życia poczucie się jak człowiek, który ma mniej czasu, ale ma też prawo do spokoju, pasji, braku bólu i fachowej opieki.


Planowany start budowy: IV kwartał 2020 (listopad-grudzień)


Co już się zadziało w ciągu zaledwie 3 lat?

  • z pomocą ludzi WIELKIEGO SERCA uzbieraliśmy prawie milion złotych - brakuje nam jeszcze 95 tys. złotych
  • w 2018 roku prywatni darczyńcy z Gdyni ofiarowali działkę pod budowę hospicjum o powierzchni ok. 1 hektara
  • powstał zespół projektowy (architekci, projektanci branżowi, konsultanci budowlani), który pro publico bono stworzył wizję wymarzonego Domu Hospicyjnego, za którą w normalnych warunkach biznesowych należałoby zapłacić kilkaset tysięcy złotych
  • trwają prace projektowe i wykonawcze związane z doprowadzeniem i przyłączeniem wody i energii
  • we wrześniu zostaje złożona dokumentacja w celu wydania pozwolenia na budowę


Nie chcemy, aby na marne poszedł wysiłek ludzi, którzy już ruszyli z posag lęborską ziemię. Wierzymy, że dobro tkwi w każdym człowieku. Wierzymy, że nasi dzielni żołnierze, wyruszając w Polskę, spotkają na swej drodze wspaniałych ludzi, dzięki których hojności zdołają uzbierać upragnioną kwotę 15.000 złotych.


Drogi Darczyńco, czy jesteś w stanie dopomóc nam i naszym "rowerowym ambasadorom" w osiągnięciu założonego celu? Czy jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel kwotę, którą sam uznasz za najwłaściwszą i dostosowaną do Twojego budżetu?

Z góry dziękujemy Ci za Twoją hojność.


Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/licytacji.

Komentarze 6

 
2500 znaków
  •  
    Joanna

    dla najlepszych i najbardziej szalonych Dzików z 7KZ

    605 zł
  •  
    Użytkownik niezarejestrowany

    Panowie BRAWO!

    Wspieram całym sercem inicjatywę budowy hospicjum 💕

    50 zł
  •  
    Użytkownik niezarejestrowany

    Warto POMAGAĆ

    1 000 zł
  • ⭕️ TO JUŻ JUTRO - START 5.30, ŁEBA ⭕️‼️ A tak przedstawia się trasa naszych żołnierzy: 🚲 21.08.20 - Łeba - Frombork - 230 km 🚲 22.08.20 - Frombork - Gołdap - 215 km 🚲 23.08.20 - Gołdap - Białystok - 205 km 🚲 24.08.20 - Białystok - Wisznice - 190 km 🚲 25.08.20 - Wisznice - Lubycza Królewska - 214 km 🚲 26.08.20 - Lubycza Królewska - Pszczeliny - 203 km 🚲 27.08.20 - Pszczeliny - Nowy Sącz - 213 km 🚲 28.08.20 - Nowy Sącz - Korbielów - 181 km 🚲 29.08.20 - Korbielów - Prudnik - 185 km 🚲 30.08.20 - Prudnik - Jelenia Góra - 188 km 🚲 31.08.20 - Jelenia Góra - Gubin - 180 km 🚲 01.09.20 - Gubin - Gryfino - 180 km 🚲 02.09.20 - Gryfino - Kołobrzeg - 185 km 🚲 03.09.20 - Kołobrzeg - Łeba/Lębork - 185 km P.S. Trasa częsciowo może ulec zmianie. 💪💪 JEST MOC 💪💪

Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez