id: r2bbse

Rehabilitacja Helenki ! To ważna rzecz, wypełnia jej każdy dzień, to walka o lepsze jutro

Rehabilitacja Helenki ! To ważna rzecz, wypełnia jej każdy dzień, to walka o lepsze jutro

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
11 510 zł
z 25 000
46%
148 dni
do końca
52
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 016 950 zrzutek i zebrali 1 065 935 688 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • 😊☺️🤗💝💗🙏😍😅😆😀😉🤩🥰😃😇😃

  Dla Helenki można podarować 1% podatku.

  W formularzu PIT należy wpisać numer 

  KRS 0000037904 

  w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy: 

  29 222 Dylewska Helena


  Wszyscy ludzie dobrej woli mogą również wpłacać darowizny na subkonto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której Helenka jest podopieczną.

  Dane do przelewu:

  Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

  nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

  tytułem: 29 222 DYLEWSKA HELENA


  Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę FB Helenki: https://www.facebook.com/helenkaleczna/

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Helenka urodziła się jako wcześniak z wodogłowiem pokrwotocznym, konieczna była implantacja zastawki i drenażu odprowadzającego płyn mózgowo-rdzeniowy z główki. Niestety był to dopiero początek problemów córeczki. W wyniku nieodwracalnych uszkodzeń mózgu Helenka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym oraz  zespół genetycznych wad wrodzonych (syndrom Myhre). W trakcie licznych hospitalizacji obserwowaliśmy regresy nabytych umiejętności.


W wyniku licznych powikłań jej rozwój jest bardzo zaburzony, tak naprawdę, to w niczym nie przypomina rozwoju zdrowego dziecka. To smutne, ale przy tak licznych uszkodzeniach mózgu, leczenie i terapia dziecka wymaga indywidualnego podejścia, licznych konsultacji ze specjalistami w całej Polsce i za granicą. Leczenie jest trudne, obarczone metodą prób i błędów, lekarze i terapeuci nierzadko stawiają zupełnie sprzeczne diagnozy i opinie. Jako rodzice cały czas mierzymy się z podejmowaniem bardzo trudnych decyzji, nierzadko wybierając mniejsze zło...


Całościowe zaburzenia rozwojowe sprawiają, że konieczna jest stała i fachowa rehabilitacja oraz ciągła opieka drugiej osoby. W marcu Helenka skończy 7 lat, jednak nadal nic nie mówi, ma problemy z żuciem i połykaniem oraz zaburzenia odżywiania, które wymagają wsparcia dojelitowym leczeniem żywieniowym PEG. Zaburzenia równowagi oraz obniżone napięcie mięśni tułowia powoduje bardzo silne napięcie w rękach i nogach, dlatego nadal nie pełza i nie raczkuje, nie siedzi samodzielnie i do wykonania jakiejkolwiek czynności wymaga wsparcia drugiej osoby i właściwego sprzętu ortopedycznego. Ogrom pracy przed nami. Jednak nie jest to takie proste... Obniżona odporność oraz bardzo liczne infekcje potrafią wyłączyć córeczkę na kilka długich tygodni z rehabilitacji i zajęć terapeutycznych.


Mimo to, Helenka jest wytrwała i uparta, zawsze ma swój PLAN !!! Jej pogoda ducha i wdzięczność dodają skrzydeł. REHABILITACJA Helenki jest pełna wyrzeczeń, jest nieodłącznym elementem jej życia i jedyną nadzieją na POPRAWĘ JAKOŚCI JEJ ŻYCIA. Nauczyliśmy się cieszyć z najmniejszych sukcesów, z każdego postawionego kroku, który przybliża nas do celu.


Intensywna rehabilitacja i liczne terapie, leki, środki higieny, sprzęt medyczny i zaopatrzenie ortopedyczne - są NIEZBĘDNE do codziennego życia Helenki. Jest tego tak dużo, że z trudnością ogarniamy to fizycznie i finansowo... Potrzeby są wielkie, ale dobro i zdrowie naszego dziecka są dla nas najważniejsze. Wasza pomoc i wsparcie, będą bezcennym wkładem w walce o szczęśliwsze życie naszej Helenki.


Wierzymy, że przyjdzie czas, kiedy radość przeważy nad troskami. Choroba dziecka to wielkie przeżycie i trud, to codzienna walka, to myśl: co będzie dalej... Zmieniła każdy dzień ale i otworzyła wiele serc, pokazała, że NIE JESTEŚMY SAMI, że dobro to czas dla innych, że ludzie są dobrzy i mogą po prostu być obok, razem z nami...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 52

KW
Karolina wojcik
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
ZP
Zhanna Pac
MG
106 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AO
Arkadiusz Otręba
700 zł
ME
Mariusz Emerling
650 zł
BB
Paweł Masierak
200 zł
BB
Bartosz Błaszkiewicx
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!