id: r2bbse

Rehabilitacja Helenki ! To ważna rzecz, wypełnia jej każdy dzień, to walka o lepsze jutro

Rehabilitacja Helenki ! To ważna rzecz, wypełnia jej każdy dzień, to walka o lepsze jutro

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
2 209 zł 
z 25 000 zł
8%
14 dni do końca
21 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Helenka urodziła się jako wcześniak z wodogłowiem pokrwotocznym, konieczna była implantacja zastawki i drenażu odprowadzającego płyn mózgowo-rdzeniowy z główki. Niestety był to dopiero początek problemów córeczki. W wyniku nieodwracalnych uszkodzeń mózgu Helenka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym oraz  zespół genetycznych wad wrodzonych (syndrom Myhre). W trakcie licznych hospitalizacji obserwowaliśmy regresy nabytych umiejętności.


W wyniku licznych powikłań jej rozwój jest bardzo zaburzony, tak naprawdę, to w niczym nie przypomina rozwoju zdrowego dziecka. To smutne, ale przy tak licznych uszkodzeniach mózgu, leczenie i terapia dziecka wymaga indywidualnego podejścia, licznych konsultacji ze specjalistami w całej Polsce i za granicą. Leczenie jest trudne, obarczone metodą prób i błędów, lekarze i terapeuci nierzadko stawiają zupełnie sprzeczne diagnozy i opinie. Jako rodzice cały czas mierzymy się z podejmowaniem bardzo trudnych decyzji, nierzadko wybierając mniejsze zło...


Całościowe zaburzenia rozwojowe sprawiają, że konieczna jest stała i fachowa rehabilitacja oraz ciągła opieka drugiej osoby. W marcu Helenka skończy 7 lat, jednak nadal nic nie mówi, ma problemy z żuciem i połykaniem oraz zaburzenia odżywiania, które wymagają wsparcia dojelitowym leczeniem żywieniowym PEG. Zaburzenia równowagi oraz obniżone napięcie mięśni tułowia powoduje bardzo silne napięcie w rękach i nogach, dlatego nadal nie pełza i nie raczkuje, nie siedzi samodzielnie i do wykonania jakiejkolwiek czynności wymaga wsparcia drugiej osoby i właściwego sprzętu ortopedycznego. Ogrom pracy przed nami. Jednak nie jest to takie proste... Obniżona odporność oraz bardzo liczne infekcje potrafią wyłączyć córeczkę na kilka długich tygodni z rehabilitacji i zajęć terapeutycznych.


Mimo to, Helenka jest wytrwała i uparta, zawsze ma swój PLAN !!! Jej pogoda ducha i wdzięczność dodają skrzydeł. REHABILITACJA Helenki jest pełna wyrzeczeń, jest nieodłącznym elementem jej życia i jedyną nadzieją na POPRAWĘ JAKOŚCI JEJ ŻYCIA. Nauczyliśmy się cieszyć z najmniejszych sukcesów, z każdego postawionego kroku, który przybliża nas do celu.


Intensywna rehabilitacja i liczne terapie, leki, środki higieny, sprzęt medyczny i zaopatrzenie ortopedyczne - są NIEZBĘDNE do codziennego życia Helenki. Jest tego tak dużo, że z trudnością ogarniamy to fizycznie i finansowo... Potrzeby są wielkie, ale dobro i zdrowie naszego dziecka są dla nas najważniejsze. Wasza pomoc i wsparcie, będą bezcennym wkładem w walce o szczęśliwsze życie naszej Helenki.


Wierzymy, że przyjdzie czas, kiedy radość przeważy nad troskami. Choroba dziecka to wielkie przeżycie i trud, to codzienna walka, to myśl: co będzie dalej... Zmieniła każdy dzień ale i otworzyła wiele serc, pokazała, że NIE JESTEŚMY SAMI, że dobro to czas dla innych, że ludzie są dobrzy i mogą po prostu być obok, razem z nami...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

JP
Joanna Piotrowicz
1 000 zł
BP
Bartosz Piatkowski
185 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ZP
Zhanna Pac
100 zł
GM
Grażyna Mazur
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KZ
Katarzyna Zapart
70 zł
Lech Ławecki
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

774 629 zrzutek

i zebrali

574 389 356 zł

A ty na co dziś zbierasz?