id: r34vmj

Żeby kotek znowu biegał - walka z białaczką

Żeby kotek znowu biegał - walka z białaczką

Nasi użytkownicy założyli 1 034 512 zrzutek i zebrali 1 100 615 505 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Poznajcie Siouxie: półtoraroczną przylepę, która w wieku trzech tygodni została znaleziona w stodole i od tamtego czasu otoczona miłością. Niestety rozwinęła się u niej silna anemia zagrażająca życiu i nasz maluch jest w krytycznym stanie. Przyczyną jest kocia białaczka (FeLV) – wirusowy nowotwór krwi.


Choć choroba jest nieuleczalna, to odpowiednim leczeniem mamy szanse poprawić jej komfort życia. Przede wszystkim bez niego Siouxie w ogóle nie ma na życie szans – które dla niej przecież dopiero się zaczęło. Dzięki naszej cudownej weterynarz mamy możliwość podjęcia próby leczenia trudno dostępnym cykloferonem. Musimy być jednak gotowi na to, że koszty w każdej chwili mogą wzrosnąć – możliwa będzie konieczność transfuzji krwi lub podania interferonu, z czym będzie się wiązał koszt już kilku tysięcy złotych. Już dotychczasowe koszty diagnostyki, codziennych kroplówek i leczenia nas przerastają, więc zwracamy się z olbrzymią prośbą o pomoc.


O Siouxie

Choć imię jest zmorą wszystkich lecznic, miłość właściciela do zespołu Siouxie and the Banshees w tym przypadku wygrała z rozsądkiem :) Do ulubionych zajęć naszej podopiecznej należy obserwowanie przez okno ptaków, wspinanie się tam, gdzie wydawało się to niemożliwe, oraz siedzenie obok zlewu kontrolując jakość zmywanych przez nas naczyń. Jej największym wrogiem jest odkurzacz, ulubionym miejscem na drzemki suszarka na pranie, a skrytym marzeniem zdobycie szczytu znanego jako "Zegar Wiszący na Ścianie w Kuchni".


O kociej białaczce

Jest to choroba powodowana zakażeniem wirusem FeLV, przenoszonym m.in. ze śliną czy z mlekiem. Objawy choroby w przypadku ok. 1/3 kotów ujawniają się w przeciągu 1-4 lat od zakażenia. Należą do nich anemia, apatia czy większa skłonność do trudnych do wyleczenia infekcji. Choć rozwijają się powoli, koty mają tendencje do "ukrywania" swojego cierpienia, więc w momencie wykrycia choroba może być już w zaawansowanym stadium. Tak niestety stało się w przypadku Siouxie.


W leczeniu stosowane jest kilka preparatów. Jednym z nich jest cykloferon, który niestety nie jest w Polsce dostępny i musi być sprowadzany z zagranicy. Inną opcją jest droższy od niego interferon. W przypadku obu substancji leczenie przebiega podobnie i kontrolując wyniki morfologii będziemy w stanie na bieżąco oceniać, czy przynosi efekty.


O kosztach

Koszt leków na pierwszy cykl leczenia wynosi 200 złotych, do czego należy doliczyć koszty wizyt oraz badań (morfologii, rozmazu, biochemii). Dotychczasowa diagnostyka (PCR i badania krwi), kroplówki, leki i odpowiedni pokarm to koszt ok. 700 złotych. Ze względu na silną anemię musimy brać też pod uwagę koszt transfuzji krwi. Jest to duże obciążenie zarówno dla głównego opiekuna Siouxie jak i dla mnie pełniącego rolę "pomocnika" – oboje jesteśmy pracującymi na część etatu studentami.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

 
Dane ukryte
ukryta
MK
Julcia
ukryta
LZ
Lilianna Zbyrad
20 zł
 
Dane ukryte
78 zł
JW
Joanna
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
IK
iku
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków