Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
22 150 zł 
z 120 000 zł
18%
24 dni do końca
30 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dajemy szansę na lepszy start

Projekt Dom to działanie, które od 2019 r. realizuje Stowarzyszenie Wolontariuszy „Kapitał Ludzki”. Zostało opracowane z myślą o młodych dorosłych, którzy po opuszczeniu domu dziecka lub pieczy zastępczej nie mają gdzie się podziać. W jego ramach planujemy kupować mieszkania, które będą nieodpłatnie udostępniane na okres 5 lat podopiecznym zakwalifikowanym do projektu.


Na jakich zasadach i komu pomagamy?

Do Projektu Dom może być zakwalifikowana osoba pełnoletnia, która wychowała się w domu dziecka, rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej i jest w stanie udokumentować, że kontynuuje naukę. Mieszkanie stanowi własność stowarzyszenia i jest udostępniane podopiecznemu na okres 5 lat na podstawie umowy najmu. Stowarzyszenie nie pobiera od podopiecznego opłaty za użytkowanie lokalu. Podopieczny jest zobowiązany do uiszczania czynszu do spółdzielni i opłat za media. Mieszkanie przekazywane w ramach Projektu Dom jest w pełni wyposażone i gotowe do zamieszkania. Podopieczny nie może udostępnić ani podnająć mieszkania osobie trzeciej bez pisemnej zgody stowarzyszenia.


Gdy nie ma dokąd wrócić...

Osiemnastka to dla większości ludzi wyczekiwany dzień. Dużo się wtedy zmienia. Dla młodzieży, która wychowała się w domu dziecka, 18-naste urodziny faktycznie wiążą się często z bardzo dużą zmianą – koniecznością usamodzielnienia się. Większość wychowanków (52%)*, nie mając innej opcji, wraca do rodzin, z których została wcześniej odebrana. Niektórzy nie mają kompletnie dokąd pójść – nie mają rodziców ani rodziny.


Damian ma już dom

Do realizacji projektu przystąpiliśmy w 2019 r. Za środki, które samodzielnie zarobiliśmy w stacjonarnym sklepie charytatywnym w Płocku, kupiliśmy 37-metrowe mieszkanie w centrum miasta. Lokal był w opłakanym stanie. Przy wsparciu sponsorów udało nam się gruntownie go wyremontować i przygotować na przyjęcie pierwszego podopiecznego. 14 maja 2020 r. życie Damiana zmieniło się o 180 stopni. Odebrał klucze do swojego pierwszego domu. Teraz ma już pracę i powoli uczy się dorosłego życia.


Osób takich jak Damian jest więcej…

Ze względu na drastyczny wzrost cen mieszkań nie jesteśmy jednak w stanie na ten moment pomóc drugiemu podopiecznemu. Robimy, co w naszej mocy. Prowadzimy dwa stacjonarne sklepy charytatywne w Płocku i sklep internetowy, szyjemy i sprzedajemy rękodzieło (poduszki i słonie Przytulaki, ekologiczne Plecaki i Torby z Kapitałem), wydajemy charytatywne kalendarze... Nie zatrzymujemy się w naszych działaniach. Obecnie przygotowujemy kolejny projekt pomocowy. Dzięki własnej pracy uzbieraliśmy 100 000 złotych na kolejne mieszkanie. Do zakupu lokalu na rynku wtórnym brakuje nam jeszcze co najmniej 80 000 zł. Na jego remont i wyposażenie potrzeba natomiast około 40 000 zł.


Każdy może pomóc

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, które pomoże nam w zakupie kolejnego mieszkania. Dzięki ciężkiej pracy jesteśmy już w połowie drogi, a dzięki Państwa pomocy zrealizujemy to wielkie marzenie.


Naszą bieżącą działalność dokumentujemy na Facebooku: https://www.facebook.com/kapitalplock (strona stowarzyszenia)

oraz https://www.facebook.com/kapitalnysklep (strona Kapitalnych Sklepów)


Dane statystyczne dotyczące losów wychowanków domów dziecka pochodzą z:

*Kolankiewicz, M. (2017). Dzieci poza rodziną. Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka, 16(1), 68-93

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 30

BR
Babcia Rozalia
20 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KB
Kasia Bółkowska
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
OT
OLD trip dla dzieciaków
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Students.pl
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
R
Robert
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 500 zł i więcej
Kalendarz na 2022 rok

Jeśli zdecydujecie się Państwo wesprzeć naszą akcję kwotą 500 złotych lub więcej, odwdzięczymy się, przesyłając charytatywny kalendarz wydany przez nasze stowarzyszenie.

rozwiń

(pozostało 20 z 20)

przewidywana dostawa: 15 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

776 476 zrzutek

i zebrali

577 603 955 zł

A ty na co dziś zbierasz?