id: r3xg6r

POMPA INSULINOWA DLA ZOSI

POMPA INSULINOWA DLA ZOSI

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 441 zrzutek i zebrali 1 195 241 297 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

POMPA INSULINOWA, KTÓRA SPRAWI, ŻE ZOSIA BĘDZIE MOGŁA NORMALNIE ŻYĆ Z CUKRZYCĄ.

Cukrzyca typu 1 nazywana jest cukrzycą młodzieńczą, gdyż najczęściej początek choroby następuje w młodym wieku. Cukrzyca na którą choruje cudowna 7 letnia dziewczyna o imieniu Zosia jest nieuleczalna. Doskonale zdajemy sobie sprawę jaka potrafi być okrutna, bo już nie raz Zosia otarła się o śmierć. Objawy pokazują się nagle i są niespodziewane. Mama Zosi nie raz powtarza, że gdyby była tylko taka możliwość, wzięłaby jej chorobę na siebie, aby ulżyć w cierpieniu swojej ukochanej córeczce.

To właśnie w lipcu 2013r. (w wieku 3 lat) u Zosi zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – cukrzycę typu 1. Od tej chwili dziewczynka każdego dnia musi wielokrotnie sprawdzać poziom cukru we krwi, jej posiłek musi być dostosowany do rygorystycznej diety. Każdy posiłek powinien być specjalnie przygotowany, składniki zważone, a dieta powinna opierać się na zdrowych produktach, ponieważ wahania cukru mogą spowodować utratę przytomności. Dziewczynka wymaga całodobowej opieki osoby dorosłej. Co trzy godziny bez względu na porę dnia Zosia musi mieć nakłuwane paluszki po to, aby pobrać krew do określenia poziomu cukru, a to z kolei powoduje ból i utratę czucia w opuszkach palców. Rodzicom bardzo pomaga Babcia, której pomoc jest nieoceniona i bez której Mama i Tata Zosi nie dali by rady pracować. Babcia każdego dnia musi udać się do szkoły aby zmierzyć poziom cukru u Zosi, niestety jej stan zdrowia też coraz bardziej się pogarsza.

Ta nieuleczalna choroba spowodowała utratę beztroskiego życia jakie Zosia obserwuje u swoich rówieśników. Dziewczynka pomimo bardzo młodego wieku wiele wycierpiała. Nie pamięta normalnego życia dlatego chcemy, żeby chociaż na chwilę doznała ulgi od codziennego cierpienia. Pieniądze zgromadzone na koncie zostaną przeznaczone na zakup pompy insulinowej co umożliwi chociaż częściowy powrót do w miarę normalnego życia. Pompa naśladuje prawidłowe działanie trzustki, sprężona jest z monitoringiem glikemii – potrafi zatrzymać podaż insuliny, kiedy pomiary sugerują, że poziom cukru się niebezpiecznie obniży. Pompa nie jest refundowana a rodziców Zosi niestety przy obecnych kosztach życia z cukrzycą dziewczynki nie stać na odłożenie potrzebnej kwoty na zakup tego typu urządzenia.

Wiemy, że jej choroby nie da się wyleczyć ale zrobimy wszystko by jej pomóc w codziennych zmaganiach z chorobą. Teraz najważniejsze jest zdobycie pompy, dlatego bardzo chcielibyśmy z Państwa pomocą pomóc Zosi oraz jej rodzicom zebrać pieniądze potrzebne na zakup pompy insulinowej. Każda złotówka otrzymana od Darczyńców jest dla Zosi na wagę złota – bo pozwala zabezpieczyć jej dalsze zdrowie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 76

OL
Oliwer
150 zł
PK
Paweł Kozłowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PR
Piotr Rządziński
50 zł
JP
Jola P
30 zł
OM
Ola Malicka
100 zł
EZ
Ewelina Zablocka
25 zł
PC
Piotr Ciach
100 zł
 
Dane ukryte
4 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków