Nie dali mu życia, ale życie dało im jego - Patryk koniec za 16 dni ID: r3xtyv

Nie dali mu życia, ale życie dało im jego - Patryk

Zebrano 67 020 zł
z kwoty 65 000 zł

103 %

100 %
WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 430
udostępnień

Nie dali mu życia, ale życie dało im jego... najcenniejszą lekcję bezwarunkowej miłości.

Kim jest Patryk...

Patryk to 9 - letni chłopiec, który mimo że życie od pierwszych chwil mocno go doświadczyło jest niezwykle otwarty i pogodny. Bardzo lubi ludzi , zwierzęta i klocki Lego. Teraz ma mamę, tatę , a także młodszą siostrzyczkę ( tak na marginesie to najlepszy starszy brat jakiego można sobie wymarzyć ), ale nie zawsze tak było... Chłopiec ma też wreszcie świetną opiekę medyczną i plan działania,by jego dzieciństwo było normalne, a dorosłość obiecująca... ale zacznijmy od początku...


Patryk jest chory...

Patryk urodził się z zespołem wad wrodzonych o podłożu genetycznym. Przyszedł na świat w 2010 roku w skrajnie złym stanie , ze zrośniętymi wszystkimi szwami czaszki czyli z kraniosynostozą złożoną , z deformacją i znaczną dysmorfią twarzoczaszki co skutkowało nieprawidłową budową główki. Konieczne okazały się być szybkie operacje ratujące jego życie polegające na zwiększeniu objętości głowy, tak aby mózg miał miejsce na wzrost. Niestety ten stan rzeczy pociągnął za sobą znaczne opóźnienia w rozwoju ruchowym chłopca.

Po urodzeniu samotny, w pogotowiu rodzinnym...

W pierwszym roku życia Patryk zamieszkał w pogotowi rodzinnym-sam- bez mamy i taty. Ot taki figiel spłatał mu los. Z czasem Mały stał się wolny prawnie i po długich poszukiwaniach, kiedy tracono już nadzieję i nie dawano mu szans na rodzinę pokochał go ktoś - pokochali go bezwarunkowo Oni. Niedługo po drugich urodzinach chłopca zaczęła się ich wspólna droga i dzięki mocnej stymulacji jeszcze przed trzecimi urodzinami Patryk zaczął stabilnie chodzić, chwytać przedmioty i mówić... i co najważniejsze nie odstawał intelektualnie od rówieśników.


Inny od innych dzieci - DZIECKO CUD ! :)

Na tamten moment mocno wyróżniał go od innych dzieci kształt głowy (mocno spłaszczony , wieżowaty) i znaczne blizny na głowie. Cały czas pozostawał pod kontrolą lekarzy specjalistów szpitala, w którym był operowany czyli w potocznie zwanym Prokocimiu. Nadal też ciężko pracował nadrabiając deficyty wynikające z sytuacji zdrowotnej , jak i życiowej, bo trauma porzucenia nawet u tak małe godziecka jest potężna.

Adopcja - NOWE ŻYCIE :)

Patryk świetnie odnajdował się w nowej rodzinie (rodzice często do dziś żartują, że po przysposobieniu i zmianie środowiska zachowywał się tak jakby wrócił z wakacji, jakby gdzieś tak od zawsze był z nimi, bo w sumie jak sami mówią od zawsze na niego czekali...

Walka ze światem, otoczeniem...

W wieku 7 lat stan Patryka uległ pogorszeniu. Zaczęła często, ostro boleć go głowa, nasiliły się jego zaburzenia związane z równowagą i koncentracją, a także pojawiły się problemy z samooceną wynikające z wyglądu. Co tu dużo pisać chłopiec zaczął odczuwać bardziej niż wcześniej na sobie ludzki wzrok i ciekawość otoczenia na jego wygląd zewnętrzny. Rodzice Młodego nie chcąc czekać z założonymi rękami zaczęli szukać pomocy po za szpitalem w Prokocimiu, ponieważ kolejne wizyty kontrolne nie wnosiły nic nowego i nie wyjaśniały owego pogorszenia stanu zdrowia dziecka. I tak po wnikliwych poszukiwaniach trafili jak się okazało do najlepszego specjalisty w kraju - profesora neurochirurgii specjalizującego się w leczeniu takich przypadków. W Katowickim gabinecie , od progu ku zdziwieniu rodziców chłopca ( bo przecież nader często kontrolowali chłopca w Krakowie,gdzie mieszkali) doktor stwierdził , że Patryk już dawno powinien być poddany dalszej korekcie czaszki. No i zaczęło się...

OPERACJA - to nie było łatwe

4 czerwca 2018 roku, po zleceniu wielu badań profesor podjął decyzję o operacji "na cito", gdyż stwierdzono wzmożone ciśnienie w czaszce co groziło wylewem i rozległymi uszkodzeniami - wyjaśniło się skąd były bóle głowy i reszta kłopotów. Patryk przeszedł kraniotomię potyliczną-podpotyliczną i implantację dystraktorów wewnętrznych. 30 lipca 2018 roku przeszedł też dodatkową operację opracowania ran około dystraktorów.

Malutki chłopczyk - nie może swobodnie się bawić

Chłopiec musiał przestawić się na bardzo oszczędny tryb życia ( zero sportów, zero zabaw ruchowych z rówieśnikami, co przy jego temperamencie mocno odbiło się na jego psychice i samopoczuciu, w zasadzie jest pod opieką i kontrolą mamy dla swojego bezpieczeństwa przez 24 h na dobę przez ostatni rok ) z naciskiem na zwrócenie szczególnej uwagi na ewentualne urazy głowy.

"Antenki" w głowie

Przez niemal 8 tygodni rodzice Patryka rozciągali jego czaszkę , przekręcając 3x dziennie specjalnym śrubokrętem wystające z czaszki aktywatory dystraktorów nazywane przez chłopca roboczo"antenkami". Po tym czasie wyjęto aktywatory i pozostawiono na czaszce do dziś dnia elementy wewnętrzne tak ,aby mogły podtrzymywać czaszkę w miejscach, gdzie zrobiono luki, które z czasem zarastają kośćcem.

Leczenie...

Przez cały ten czas Patryk z powodu osłabienia siły mięśniowej w osi ciała i w obrębie aparatu mowy , a także z powodu pogłębiających się zaburzeń równowagi był mocno rehabilitowany uczestnicząc w zajęciach: fizjoterapii, terapii SI , terapii neurologopedycznej oraz terapii biofeedbacku. Chłopiec znajduje się oprócz tego pod stałą kontrolą(oprócz neurochirurga) : neurologa, laryngologa (gotyckie podniebienie - problemy z przełykaniem i mową, w zasadzie nie drożny przewód nosowy ze wzg. anatomicznych) , audiologa i ortodonty (poważne wady zgryzu i budowy szczęki)-problemy te wynikają właśnie ze schorzenia kraniosynostozy i deformacji czaszki, a także genetyka, gdyż dziecko cały czas jest diagnozowane ( zespół Seathre - Chotzena / zespół Crouzona/ zespół Pfeiffera) i psychologa.

Kolejna operacja już wkrótce...

2.09.2019 dbając o życie, zdrowie i komfort tego życia Patryk musi przejść rekonstrukcję przodu głowy - czoła/ twarzy i rekonstrukcję oczodołów ( rzeźbienie ich). Będą to bardzo poważne działania i tutaj profesor zajmujący się Młodym nie ukrywa powagi i zagrożenia jakie za sobą niosą te zabiegi, ale trzeba zadbać , aby mózg miał miejsce na rozwój , bo chłopiec rośnie a głowa powinna razem z nim. Operację przeprowadzi ten sam specjalista , ale już w olsztyńskiej klinice na Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi w zakresie Chirurgii Szczękowo Twarzowej. Znacznie bliższe Katowice niestety ze względu na sprzęt, który jest niezbędny do tej konkretnej operacji należy zmienić na Olsztyn (z Krakowa to niezły kawałek)

Wola walki...

Sam Patryk już po wcześniejszych doświadczeniach jest przerażony , ale jednocześnie wykazuje się ogromną wolą walki i mimo wszystko cechuje się optymizmem ( nie może doczekać się poprawy kształtu swojej głowy, bo i to dla niego ważne, by rówieśnicy się z niego nie śmiali, ale także tego, że będzie mógł wreszcie po okresie rekonwalescencji (doktor twierdzi, że to do pełnej sprawności po leczeniu to ok 2 lata ;/ ) biegać i wspinać się na drzewa czy choćby jeździć na hulajnodze jak jego koledzy.

Świetne rodzeństwo....

...pełne braterskiej miłości...

Nie zwlekajmy z pomocą...

Rodzice Patryka pokładają wielkie nadzieje w tym leczeniu i chyba o niczym innym nie marzą tak bardzo jak o normalności dla swojego syna. Aby ułatwić swojemu dziecku powrót po takiej operacji do codziennego życia Młody będzie musiał być równie mocno rehabilitowany jak po wcześniejszych operacjach, by zniwelować dysharmonijny na wielu płaszczyznach rozwój. Ze względu na przeszłość adopcyjną i ochronę wizerunku dziecka , a także dbając o spokój jego rodziny nie zamieszono zdjęcia twarzy dziecka.

Dbamy w tej zbiórce o bezpieczeństwo Patryka...

Ze względu na przeszłość adopcyjną i ochronę wizerunku dziecka , a także dbając o spokój jego rodziny nie zamieszono zdjęcia twarzy dziecka.

Patryk bardzo lubi malować.

Taki oto talent ma Patryk, spójrzcie ;)

MASZ CHĘĆ POWIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zajrzyj na blog strony "Czynimy Dobro" tam znajdziesz najnowsze informacje...

piątek, 11 października 2019 o 23:00

Dziś dwa z trzech serc na chwilę stanęły.... ???? Młody wg planu rano zagościł na bloku operacyjnym. Pożegnaliśmy się z nim pełni obaw , ale i nadzieji ... emocje dla nas nie do ogarnięcia (choć to nie pierwszy nasz raz) .... Niestety po pewnym czasie poinformowano nas, że anastezjolog ze względu na problemy z krążeniem zdecydował o szybkim wybudzeniu Patryka z narkozy. Operacja nie została więc przeprowadzona w całości :( Neurochirurdzy uporali się z implantami dystraktorów na czaszce zastępując je wstawkami , ale reszty nie zdążyli już ruszyć .... wykonali więc ok 1/3 swojej pracy. No cóż życie naszego syna jest najważniejsze. Teraz Patryk regeneruje się na OIOMie, a lekarze obserwują go i główkują co dalej, bo to że dalej coś być musi jest pewne , bo uciski w czole są coraz większe :/ .... (wg TK robionym dziś przed operacją). Dziękujemy Wam za cierpliwość i ogromne dawki pozytywnych myśli , życzeń i modlitw ❤

czwartek, 10 października 2019 o 09:06

Już jutro odbędzie się operacja Patryka. Do kwoty 60.000zl brakuje 3005zł. Jeżeli mogę prosić o wpłaty by tą kwotę uzyskać będę wdzięczny. Trzymajcie kciuki za powodzenie operacji. Miłego dnia ;)

czwartek, 3 października 2019 o 13:05

Kochani !! Znamy termin operacji Patryka. Będzie to piątek 11 października 2019r więc już za tydzień... Trzymajcie kciuki !!

Aby dodać komentarz lub

Krzysztof Frąckowiak

Licytacja Zjedz Burger

PG
50 zł

Paulina Grzesiak

Wpłacona kwota za Licztacje

Krzysztof Frąckowiak

Kartka A4 Szwagier ;)

Użytkownik anonimowy
15 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia Wojowniku!!!! Wspaniały Chłopak.

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy ;*

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

DK
220 zł

Diana Kalisz-Wiśniewska

Licytacja - kosz piknikowy

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy :*

JW
100 zł

Jola Woźny

Licytacja

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

KW
13 zł

Kamila Wojtulska

Wygrana licytacja torebkk

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

M
170 zł

Michal

Licytacja

AG
2 056 zł

Akcja GUMKI w SP 92

Akcja GUMKI na placu zabaw i w SP 92 Krakow os. Strusia ( 1200 zebrane w szkole)
Natalka L. Lila. M Ania W. Paweł S. Janek R. Michał W. Oliwia W. Milena K.

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy jesteście wspaniali

M
50 zł

Michal

Licytacja, pluszak Elmo

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy ;)

Użytkownik anonimowy
65 zł

Użytkownik anonimowy

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

DS
25 zł

Donata Sobania-Byczkowska

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zdrowka i powodzenia silny chlopaku❤❤

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

Walczymy!

IG
35 zł

Iwona Gurgul

Licytacja

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy :*

Użytkownik anonimowy
25 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze. Silny chłopak ????????????????

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

JS
130 zł

Jolanta Stryszowska

Licytacja ciasta

JG

Jakub Gebarowski

3mam kciuki

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy :)

RK
600 zł

Rafał Knapik

Logo na koszulce Madryt

Krzysztof Frąckowiak

Będzie na pewno ;)

M
500 zł

Maria

Dużo Zdrowia !Maria Hazior❤️

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy :*

K
170 zł

Kinga

Licytacja maski

Krzysztof Frąckowiak

Super dziękujemy :*

NB
270 zł

Natalia Blajda

Licytacja dla Patryka

PK
100 zł

Paweł Kostka

Licytacja

300 zł

Monika

wpłata za wygrana sesje zdjęciową dla Patryka

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy

Użytkownik anonimowy
15 zł

Użytkownik anonimowy

Dużo dużo zdrowia!!!

Krzysztof Frąckowiak

dziękujemy

Magdalena Halcarz

Dużo zdrówka dzielny Wojowniku ❤️

Krzysztof Frąckowiak

Magdalena dziękujemy ;*

JM

Julia Machynia

Zdrowia!

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy ;*

Użytkownik anonimowy
200 zł

Użytkownik anonimowy

Pozdrawiam Patryka, jego Siostrę i Rodziców. Twoja Pani Lidzia opowiedziała o Tobie Patryku. E. z Częstochowy

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia Kolego

BZ
100 zł

barbara Zdziarska

Super ! Patryk trzymamy kciuki!

SR
200 zł

Sebastian Rak

Duzo zdrowia dla Patryka Pozdrowienia

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy;*

DC
300 zł

Dorota Clark-Hall

Powodzenia I dużo sił do dalszej walki. Niech wszystko idzie po Waszej mysli. Jesteście cudowna rodzinka! Xx

Krzysztof Frąckowiak

Dziękujemy

IM

Iza Mayer

Czyńcie dobro!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

KW
25 zł

Kinga Ważny

Trzymam kciuki z Patryka

MP
50 zł

Marcin Piątkowski

Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości.Powodzenia!

Piotr Pepel

Wszyscy szturmem dla Patryka! W sile siła...

MS
50 zł

Małgorzata Szwajca

DK
20 zł

Dominika Kossakowska

Zdrówka Patryk!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Błogosławieństwa +

Użytkownik anonimowy
20 zł

Użytkownik anonimowy

Walcz Młody, walcz! Twoi rodzice są fantastyczni !

Z
10 000 zł
Zawodowi Pomagacze :-)
B
5 000 zł
BADYL
L
2 500 zł
Liceum Salezjańskie w Krakowie
AG
2 056 zł
Akcja GUMKI w SP 92
P
2 010 zł
Piknik Raciborowice - Ekipa Sąsiedzka :-)
Dane ukryte
1 000 zł
Dane ukryte
D
1 000 zł
darowiznatuptex
H
1 000 zł
Helena, Karol, Artur, Krystyna i Przyjaciele Główkujemy po Europie :)
KW
1 000 zł
Krzysztof Więckowski
P
1 000 zł
Paweł Kowalik
SP
1 000 zł
Stowarzyszenie Pro Familia
P
1 000 zł
Produkcja Metalowa STALTECH
D
860 zł
Dziękuje Wiedeń 200 EURO
M
860 zł
Michał Polke - Banknot 0€
RS
860 zł
Rafał Stadnik
FA
700 zł
Firma ARMET
RK
600 zł
Rafał Knapik
S
550 zł
Sąsiedzi - extra :-) os. Strusia
ZP
500 zł
Zespół Pater Capital Sp.z.o.o
M
500 zł
M&M - przyjaciele Patryka :-)
FE
500 zł
Firma Ecopell Sp. z o.o.
M
500 zł
Maria
A
500 zł
Ania
JK
500 zł
Jakub Kojder
PL
500 zł
Pater Logistic Sped Sp. z o. o.
E
500 zł
EDI
AK
500 zł
Artur Krawczyk
P
500 zł
Przyjaciele przyjaciół - Janusz :-)
N
490 zł
Nowak Artur
B
430 zł
BBQ Eddy Wien Ottakring
K
430 zł
Krystyna
T
420 zł
TNT
BW
400 zł
Bartosz Węcowski
Dane ukryte
350 zł
Dane ukryte
PK
350 zł
Paulina Kucharczyk
KD
320 zł
Kamil Dziadek
G
300 zł
Gabrysia
M
300 zł
Monika
B
300 zł
Barbara Lach
KD
300 zł
Katarzyna Dobrowolska
DC
300 zł
Dorota Clark-Hall
A
300 zł
Anita Wojcik
JP
270 zł
Joanna Podobińska
NB
270 zł
Natalia Blajda
EK
250 zł
Ewelina Krokosz
I
240 zł
Izabela mayer
JK
230 zł
Jarek Kasia Iwo
DK
220 zł
Diana Kalisz-Wiśniewska
B
220 zł
Boguslaw Bras
Z
220 zł
za maskę wenecką - Michał
A
210 zł
Artur Nowak
200 zł
Tadeusz Żołądkiewicz
MK
200 zł
Magdalena Kapa
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
TK
200 zł
Tomasz Krawczyk
RP
200 zł
Robert Pater
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
EI
200 zł
Elżbieta i Antoni Musiał
A
200 zł
Artur - koszulka Madryt
BL
200 zł
Barbara Lach
KZ
200 zł
Krzysztof Zaczkowski I
J
200 zł
jozefkosk
E
200 zł
Ewa Baczyńska
SR
200 zł
Sebastian Rak
Magdalena Włodarczyk
200 zł
Magdalena Włodarczyk
DK
200 zł
Diana Kalisz-Wiśniewska
KP
200 zł
Kibga Płażek
E
200 zł
Ewelina
M
200 zł
Małgorzata Przechera
MB
200 zł
M&K B
MN
200 zł
Marcin Nowotarski
WW
200 zł
Wojciech Wittich
AJ
190 zł
ANDRZEJ JABŁOŃSKI
JB
180 zł
Jaroslaw Bras
M
170 zł
Michal
K
170 zł
Kinga
M
160 zł
Monika
B
150 zł
Barbara
OO
150 zł
Ola Ozimek
M
150 zł
Monika - koszulka Madryt
AI
150 zł
Ania i Mirek Twardowscy
J
150 zł
Janusze
PK
140 zł
Paweł Kostka
JS
130 zł
Jolanta Stryszowska
Dane ukryte
130 zł
Dane ukryte
I
130 zł
Izabella Kowalińska
OB
125 zł
Ola Baran
B
120 zł
Bogusław Bras
W
120 zł
Wyspa Szczęścia - Magdalena i Pani Tola
Dane ukryte
120 zł
Dane ukryte
K
111 zł
Katarzyna
M
110 zł
Magda Kołaczynska pilka i koszulka
P
110 zł
Piotr Kowaliński
W
100 zł
Wawszczak Krzysztof licytacja
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KK
100 zł
Karolina Kula
DW
100 zł
Dorota Wójcik-Małek
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
PK
100 zł
Piotr Krokosz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MM
100 zł
Mateusz Mistela
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
RB
100 zł
Renata Bryska
J
100 zł
jano0052
M
100 zł
Maciej Wiktorowski
K
100 zł
Kopeć Michał
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
BS
100 zł
Beata Skorupa
NB
100 zł
Natalia Blajda
L
100 zł
L.A.O.S. Ambrozińscy
AG
100 zł
Agnieszka Grochal
AB
100 zł
Andrzej Bielański
L
100 zł
Lidia
N
100 zł
Nemo
M
100 zł
Maxim Zdziarski
D
100 zł
Dariusz Michalczyk
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MS
100 zł
Małgorzata Sojka
W
100 zł
Władysława Chajdaś
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
P
100 zł
Paulina
PS
100 zł
Paweł Stanek
DS
100 zł
Dominik Sałdak
.
100 zł
....
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
G
100 zł
Gabi
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
D
100 zł
Darek
KD
100 zł
Katarzyna Dobrowolska
K
100 zł
Katarzyna Zając-Świdowska
S
100 zł
Stolarz Antonina
JK
100 zł
Janusz Kowalczyk
JS
100 zł
Jolanta Stryszowska
KP
100 zł
Karolina Przęczkowska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Z
100 zł
Z. R. Dwojaccy
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
TB
100 zł
Teresa Bongilaj
JW
100 zł
Jola Woźny
PK
100 zł
Paweł Kostka
ES
100 zł
Ewelina Salwinska
R
100 zł
Renata Chomicz rysunek nr.2
I
100 zł
Irek
B
100 zł
Bogusław Bras
C
100 zł
Celina Biednik
BZ
100 zł
barbara Zdziarska
JO
100 zł
Joanna Orszulak
BS
90 zł
Barbara Szcz.
Dane ukryte
90 zł
Dane ukryte
R
80 zł
Rafał
Arek Sołonyna
70 zł
Arek Sołonyna
P
70 zł
Paulina
Dane ukryte
65 zł
Dane ukryte
J
65 zł
Joanna Kuczek
Użytkownik niezarejestrowany
65 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
60 zł
Dane ukryte
JK
60 zł
Justyna Kowalska
DD
60 zł
Dariusz Dymek
P
60 zł
Piknik Raciborowice -bis
KK
60 zł
Krzysztof Koper
AF
50 zł
Agata Franczak
MS
50 zł
Małgorzata Szwajca
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
JM
50 zł
Joanna Musiał
B
50 zł
Beata
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MP
50 zł
Marcin Piątkowski
K
50 zł
Krzysztof i Małgorzata Szot
M
50 zł
Marzena
KD
50 zł
Krzysztof Dudoń
AK
50 zł
Anna Klimowicz
G
50 zł
Gabrysia
A
50 zł
Agnieszka
EZ
50 zł
Ewa Zwiercan
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
50 zł
Damian Łyczko
AS
50 zł
Agnieszka Stefanowska
AU
50 zł
Adrianna Urbaniak
I
50 zł
Iwona
K
50 zł
Karolina
N
50 zł
Natalia
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
K
50 zł
Klaudia
P
50 zł
Paweł
Z
50 zł
Zofia Baran
A
50 zł
Agnieszka Kadula
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
M
50 zł
Michal
50 zł
Agnieszka Żelazny
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
M
50 zł
Monika
PG
50 zł
Paulina Grzesiak
MM
50 zł
Michał Matysiak
RS
50 zł
Rafał Szczesny
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MB
50 zł
Magdalena Byrka
KT
50 zł
Kasia Tobiaszek
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
P
50 zł
Paweł kostka
AS
50 zł
anna strach
PK
50 zł
Paweł Kostka
II
50 zł
Izabela i Piotrek
AK
50 zł
Anna Kawula
G
50 zł
G Wisniewska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MI
50 zł
Monika i Artur
BS
50 zł
Bożena Szot licytację
S
50 zł
Sylwia
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
KH
50 zł
Katarzyna Harmata
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
S
50 zł
Szampon Gracz licytacja
M
45 zł
Monika
KP
40 zł
Kamila Przygocka
KM
40 zł
Katarzyna M
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
AN
40 zł
Artur Nowak
M
37 zł
Monika
IG
35 zł
Iwona Gurgul
Dane ukryte
35 zł
Dane ukryte
RF
35 zł
Renata Fetner
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Ż
30 zł
Żaneta
M
30 zł
Magdalena Włodek
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MD
30 zł
Michał Domagała
KD
30 zł
Katarzyna Dobrowolska
EP
25 zł
Ewelina Perzanowska
A
25 zł
Arek Sołonyna napisy końcowe
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
PM
25 zł
Paulina Majdzik
A
25 zł
Alicja
EG
25 zł
Ewa Graczyk
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JK
25 zł
Janusz Kasprzyk
TF
25 zł
Tomasz Feliks
R
25 zł
Rafal szczesny
P
25 zł
PRZEMYSLAW MACHNIO
J
25 zł
JoSu
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
DS
25 zł
Donata Sobania-Byczkowska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KW
25 zł
Kinga Ważny
G
25 zł
GRZEGORZ koziol
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
T
25 zł
Tobiaszek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
TW
25 zł
Towarek W
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
IE
25 zł
Ignasiak Ewelina
E
25 zł
Edyta
L
25 zł
Lukasz
M
25 zł
Magdalena
K
20 zł
Kasia Tobiaszek napisy końcowe
MK
20 zł
Magdalena Kobiałka
KS
20 zł
Krystyna Sarzyńska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Tomasz Dużyk
20 zł
Tomasz Dużyk
MZ
20 zł
Monika Zwolińska Kowalczyk
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
A
20 zł
Aga
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
A
20 zł
Agulka
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
AM
20 zł
Adam Małasiewicz
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
DK
20 zł
Dominika Kossakowska
DP
20 zł
Dorota Powezka
K
19 zł
Księżniczka ????????????
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
T
15 zł
Tobiaszek
K
15 zł
Katarzyna
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
KW
13 zł
Kamila Wojtulska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
EW
10 zł
Ewelina Wróbel
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
10 zł
Magdalena
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
9 zł
Dane ukryte
K
5 zł
Krzys
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
J
ukryta
Jakub gebarowski
P
ukryta
Piotr Kaczmarek
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JG
ukryta
Jakub Gebarowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
S
ukryta
Sarkowicz
IM
ukryta
Iza Mayer
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JM
ukryta
Julia Machynia
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
EP
ukryta
Ewelina Pałucka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
N
ukryta
Natalia
PIOTR
ukryta
PIOTR
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KM
ukryta
Klaudia Matoga
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Aneta Łaszczyk
D
ukryta
delicja_87
Magda Halcarz
ukryta
Magda Halcarz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DR
ukryta
Dominika Różańska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KW
ukryta
Katarzyna Wierzbicka-Rejzdrowicz

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

KT
50 zł
Kasia Tobiaszek

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

371 144 zrzutki

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 430
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.