id: r4kxfg

Radio Bezpieczna Podróż - Radio tworzone przez osoby niepełnosprawne

Radio Bezpieczna Podróż - Radio tworzone przez osoby niepełnosprawne

1 366 zł 
z 200 000
0%
zakończona 30.09.2021r
14 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że byt naszego radia - Radia Bezpieczna Podróż - a tym samym i byt naszych pracowników jest zagrożony. Bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda nam się przetrwać. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż.


Radio Bezpieczna Podróż - kim jesteśmy?

Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Polsce i w Europie cyfrowa rozgłośnia radiowa, tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami. Jesteśmy radiem społecznym. Naszą misją jest nie tylko integrować niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ale przede wszystkim, zatrudniać i szkolić kompleksowo osoby z niepełnosprawnościami. U nas zdobywają kwalifikacje w takich zawodach jak dziennikarz, reporter, serwisant, realizator dźwięku czy wydawca.

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni.


Pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia

Niestety z powodu pandemii koronawirusa nasza misja i stanowiska pracy naszych podopiecznych są zagrożone. Jesteśmy młodym radiem – działamy od marca 2020 roku. Z tej też przyczyny nie objęły nas żadne programy pomocowe w ramach tarczy antykryzysowej czy dotacje z tzw. wsparcia doraźnego dla organizacji pozarządowych. Dlatego zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o to, by pomogli bezpiecznie przetrwać naszym podopiecznym, by pomogli nam utrzymać ich miejsca pracy. Wszystko co mieliśmy przeznaczyliśmy na utworzenie naszej rozgłośni i stanowisk pracy przystosowanych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, tak aby każdy z naszych pracowników miał jak najbardziej komfortowe do jego uwarunkowań zdrowotnych warunki pracy. Prosimy o wsparcie na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż, bo na to państwowe i instytucjonalne nie możemy liczyć. Sytuacja ostatnich miesięcy pokazała, że w naszym kraju los osób niepełnosprawnych i ich integracja z pełnosprawną częścią społeczeństwa to dla wielu polityków i urzędników ministerialnych tylko puste hasło, nośne i potrzebne by wygrać wybory.


Zrzutka.pl - na co przeznaczymy zebrane fundusze?

Nie prosimy o jałmużnę. Prosimy o wsparcie. Bez Was nie ma nas. I nie ma marzeń naszych podopiecznych o normalnym życiu. Z każdej otrzymanej złotówki rozliczymy się. Zebrane fundusze przeznaczymy na szkolenia niepełnosprawnych członków naszego zespołu redakcyjnego. Także na ich wynagrodzenie, rehabilitację i dalszy rozwój rozgłośni, tj. utworzenie kolejnych stanowisk dla osób z niepełnosprawnościami. Nie zrobimy nic, co mogłoby nadszarpnąć zaufanie do naszej Rozgłośni i naszych pracowników. 


Radio Bezpieczna Podróż - Pomóż nam!

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni. Chcemy, by w przyszłości nasi niepełnosprawni pracownicy byli pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy. By bez kompleksów mogli ubiegać się o stanowiska w największych redakcjach w kraju, jak i za granicą. Nasi dziennikarze i członkowie zespołu realizatorskiego, pomimo niepełnosprawności, z którymi się zmagają na co dzień, dokładają wszelkich starań, by tworzyć w pełni profesjonalne i interesujące programy radiowe. Ale nie uda nam się tego dokonać bez pomocy z zewnątrz, bez ludzkiej empatii i wsparcia.


Pomóż więc nam bezpiecznie przetrwać. Bo bez Was nie ma nas!


Zespół Radia Bezpieczna Podróż

https://bezpiecznapodroz.org/

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 656 zrzutek

i zebrali

839 096 954 zł

A ty na co dziś zbierasz?