id: r4kxfg

Radio Bezpieczna Podróż - Radio tworzone przez osoby niepełnosprawne

Radio Bezpieczna Podróż - Radio tworzone przez osoby niepełnosprawne

1 366 zł 
z 200 000
0%
zakończona
30.09.2021r
14
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 956 685 zrzutek i zebrali 962 828 956 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że byt naszego radia - Radia Bezpieczna Podróż - a tym samym i byt naszych pracowników jest zagrożony. Bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda nam się przetrwać. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż.


Radio Bezpieczna Podróż - kim jesteśmy?

Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Polsce i w Europie cyfrowa rozgłośnia radiowa, tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami. Jesteśmy radiem społecznym. Naszą misją jest nie tylko integrować niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ale przede wszystkim, zatrudniać i szkolić kompleksowo osoby z niepełnosprawnościami. U nas zdobywają kwalifikacje w takich zawodach jak dziennikarz, reporter, serwisant, realizator dźwięku czy wydawca.

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni.


Pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia

Niestety z powodu pandemii koronawirusa nasza misja i stanowiska pracy naszych podopiecznych są zagrożone. Jesteśmy młodym radiem – działamy od marca 2020 roku. Z tej też przyczyny nie objęły nas żadne programy pomocowe w ramach tarczy antykryzysowej czy dotacje z tzw. wsparcia doraźnego dla organizacji pozarządowych. Dlatego zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o to, by pomogli bezpiecznie przetrwać naszym podopiecznym, by pomogli nam utrzymać ich miejsca pracy. Wszystko co mieliśmy przeznaczyliśmy na utworzenie naszej rozgłośni i stanowisk pracy przystosowanych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, tak aby każdy z naszych pracowników miał jak najbardziej komfortowe do jego uwarunkowań zdrowotnych warunki pracy. Prosimy o wsparcie na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż, bo na to państwowe i instytucjonalne nie możemy liczyć. Sytuacja ostatnich miesięcy pokazała, że w naszym kraju los osób niepełnosprawnych i ich integracja z pełnosprawną częścią społeczeństwa to dla wielu polityków i urzędników ministerialnych tylko puste hasło, nośne i potrzebne by wygrać wybory.


Zrzutka.pl - na co przeznaczymy zebrane fundusze?

Nie prosimy o jałmużnę. Prosimy o wsparcie. Bez Was nie ma nas. I nie ma marzeń naszych podopiecznych o normalnym życiu. Z każdej otrzymanej złotówki rozliczymy się. Zebrane fundusze przeznaczymy na szkolenia niepełnosprawnych członków naszego zespołu redakcyjnego. Także na ich wynagrodzenie, rehabilitację i dalszy rozwój rozgłośni, tj. utworzenie kolejnych stanowisk dla osób z niepełnosprawnościami. Nie zrobimy nic, co mogłoby nadszarpnąć zaufanie do naszej Rozgłośni i naszych pracowników. 


Radio Bezpieczna Podróż - Pomóż nam!

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni. Chcemy, by w przyszłości nasi niepełnosprawni pracownicy byli pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy. By bez kompleksów mogli ubiegać się o stanowiska w największych redakcjach w kraju, jak i za granicą. Nasi dziennikarze i członkowie zespołu realizatorskiego, pomimo niepełnosprawności, z którymi się zmagają na co dzień, dokładają wszelkich starań, by tworzyć w pełni profesjonalne i interesujące programy radiowe. Ale nie uda nam się tego dokonać bez pomocy z zewnątrz, bez ludzkiej empatii i wsparcia.


Pomóż więc nam bezpiecznie przetrwać. Bo bez Was nie ma nas!


Zespół Radia Bezpieczna Podróż

https://bezpiecznapodroz.org/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

TI
Tomasz Iwański
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
GR
Gabriela
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PF
Piotr Fogler
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AB
Anna Bujanowska
70 zł
AD
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków