id: r4nvr6

Zrzutka na billboardy „NIE WYWOŹCIE MNIE DO LASU”

Zrzutka na billboardy „NIE WYWOŹCIE MNIE DO LASU”

Nasi użytkownicy założyli 1 145 394 zrzutki i zebrali 1 192 130 154 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy członkiniami i członkami nieformalnej, oddolnej inicjatywy Rodziny bez Granic Kraków. Chcemy umieścić w przestrzeni miejskiej Krakowa plakaty i billboardy z hasłem „NIE WYWOŹCIE MNIE DO LASU” i informacją o kryzysie humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy.

Ponieważ chcemy to zrobić na profesjonalnych nośnikach i dotrzeć do możliwie największej ilości odbiorców i odbiorczyń, potrzebujemy na to około 6 tysięcy złotych.


Stworzyliśmy projekt kampanii społecznej, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób w Polsce, nawet w tak dużym mieście jak Kraków, wciąż nie ma pojęcia albo nie do końca rozumie to, co dzieje się na granicy. Wierzymy, że trzeba do nich dotrzeć z PODSTAWOWĄ INFORMACJĄ o rozgrywającym się tam DRAMACIE HUMANITARNYM. Zależy nam na edukacyjnym wymiarze plakatów, dlatego znajdzie się na nich krótkie podsumowanie sytuacji na granicy i adresy stron, na których można szukać dalszych informacji, działać, wspierać.

 

O tym, jak ważne jest teraz nagłaśnianie sytuacji, mówią aktywiści/stki, prawnicy/czki ratujący ludzkie życia na granicy. Tylko zmieniając postawy społeczne i wzmacniając opór przeciwko nieludzkiej polityce aktualnego rządu, uda nam się wreszcie doprowadzić do zakończenia wywózek ludzi do lasu.

 

Temperatury spadają, po polskiej stronie zmarło już 10 osób, czas goni. Zróbmy wszystko, żeby przerwać ten koszmar! Wesprzyj naszą oddolną kampanię społeczną, KAŻDA WPŁATA SIĘ LICZY!

 


RODZINY BEZ GRANIC to nieformalna grupa (i lokalne podgrupy) zrzeszające ludzi z całej Polski, którym nie jest obojętny los ofiar kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.

Pierwszą inicjatywą grupy były rodzinne protesty pod siedzibami Straży Granicznej i biurami PiS w całej Polsce, które rozpoczęły się 1 października. Polegają on na tym, że podczas codziennych, popołudniowych „dyżurów” dzieci wraz z rodzicami rysują kredą na chodnikach rysunki i hasła sprzeciwiające się wydarzeniom na granicy.

W Krakowie spotykamy się regularnie na ulicy Retoryka 7 pod biurem PiS, organizujemy demonstracje, zbiórki odzieży i wspieramy działania Grupy Granica, byłyśmy też obecne na proteście "Matki na granicę" w Michałowie.


Dowiedz się więcej:

https://rodzinybezgranic.pl/

https://www.facebook.com/groups/595588088136044


 

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 154

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków