id: r4usnh

#uwolnijzlomka

#uwolnijzlomka

Nasi użytkownicy założyli 1 178 432 zrzutki i zebrali 1 232 006 370 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • xeea555d9ef7b482.jpeg


  W zeszłym tygodniu pojawiła się wiadomość na temat #uwolnijzlomka w portalu Onet. Artykuł przybliża historie dwojga dzieci: Pawła i Nadii, którzy dostali komputery od darczyńców za pośrednictwem akcji.

  https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/wyjatkowa-akcja-charytatywna-uwolnijzlomka/42ydyjm


  Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy i darczyńców oraz pomysłowemu wykorzystaniu mechanizmów społecznościowych zaproponowanych przez Tomasz Staskiewicz'a udało się szybko uzyskać sporą skalę i pomoc wielu rodzinom. 

  Działamy dalej. Do końca miesiąca jest jeszcze czas dla firm, by z zerowym VAT przekazać darowiznę z komputerami.


  Akcji nie zatrzymamy po Covid 19. Akcja będzie adresowana, do dzieci w trudnej sytuacji życiowej, domów dziecka, świetlic środowiskowych. Poza komputerami chcemy zapewnić zdalnego wsparcia w edukacji. Zdalne korepetycje, konwersacje językowe, zajęcia poza lekcyjne.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

 Od ponad miesiąca miliony polskich dzieci uczy się w trybie zdalnym. Choć lepszym określeniem byłoby – próbuje uczyć się w ten sposób. W 250-500 tysiącach gospodarstw domowych brakuje podstawowego narzędzia, dzięki któremu zdalna edukacja jest możliwa – sprawnego komputera. Niejednokrotnie rodziny z trójką i więcej dzieci zmuszone są do korzystania z jednego tylko sprawnego telefonu.


f7c1e6cdb183e605.png

Naprzeciw tym problemom stanęła grupa wolontariuszy, którzy skrzyknęli się na facebookowej grupie „Uwolnij Złomka – komputery dla potrzebujących / kwarantanna Covid-19 2020”. W ciągu czterech tygodni udało nam się pośredniczyć w przekazaniu kilkuset zestawów na potrzeby edukacji domowej. Robiliśmy to wszystko własnym kosztem począwszy od benzyny a skończywszy na zakupie podzespołów.


d73130e75a03a159.png

Sprzęt, który trafia do nas, najczęściej wymaga odświeżenia i naprawy. Brakuje twardych dysków, taśm matrycy, a nawet słuchawek. W tej chwili u naszych wolontariuszy stoi kilkadziesiąt komputerów, które mogłyby służyć dzieciom do nauki, ale brakuje do nich części. Zdecydowaliśmy się uruchomić zrzutkę po to, by móc działać szerzej.


k5fcad61904ed454.png

Ty też możesz pomóc w naszej akcji.

10zł – to słuchawki, 100zł – twardy dysk SSD, 500zł – używany zestaw.

 

Więcej o naszej akcji: https://uwolnijzlomka.org

Grupa: https://www.facebook.com/groups/uwolnijzlomka/

 

Więcej o projekcie:


Media:

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 157

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków