id: r4zapc

Posiłki dla robiących testy na koronawirusa

Posiłki dla robiących testy na koronawirusa

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 261 zł 
z 50 000 zł
30%
zakończona 31.05.2020r
74 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2


 • To dla nich ta zrzutka!


  Polski test na koronawirusa SARS-CoV-2 gotowy do produkcji! ???? Powstał w poznańskim Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. To wielki sukces młodych badaczy, którzy w ramach wolontariatu przez ostatnie 3 tygodnie pracowali w laboratorium dzień i noc.  Test bazuje wyłącznie na polskich odczynnikach. Dzięki temu ma być tańszy od zagranicznych odpowiedników. Wniosek o rejestrację już został złożony. Start produkcji w radomskich zakładach Medicofarma jest kwestią dni dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


  Gratulujemy naszym naukowcom! ????


  #koronawirus #COVID19 #nauka


  Źródło informacji: ICHB PAN, MNiSW, Medicofarma

  Zdjęcie: Paweł Jaskółka - fotografia / Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - ICHB PANk2ccac851c54e760.jpeg

  Czytaj więcej

 • Do dziś wydaliśmy 180 dań i 60 deserów. Prosimy o wsparcie, abyśmy mogli nieprzerwanie pracować dla Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.

  x62b36ae9f640c5b.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy Państwo,


Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia i wszyscy odczuwamy jej skutki. Są jednak wśród nas tacy, którzy bez wytchnienia pracują nad tym, aby ten trudny czas skończył się jak najszybciej. Naukowcy przez całą dobę pracują nad opracowaniem i przeprowadzaniem testów na koronawirusa. Starają się także opracować antidotum. Nierzadko nie widują się z rodzinami aby do minimum ograniczyć groźbę przeniesienia wirusa. Ten czas jest dla nich bardzo pracowity i po ludzku wyjątkowo trudny.


Chcąc ich odciążyć – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki przez całą dobę. Nasza restauracja mieści się w budynku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Pracownicy mieszczącego się tutaj Instytutu Chemii Bioorganicznej w ciągu ostatnich 2 dni opracowali swój własny test i przebadali 800 próbek. I – jako wolontariusze - będą robić to nieprzerwanie przez całą dobę każdego kolejnego dnia. Dlatego chcemy wspomóc ich przygotowując im ciepłe, zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Jeśli finanse na to pozwolą pomocą tą chcemy objąć poznański Sanepid oraz pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, którzy również przygotowują pracownie do przeprowadzania testów.


Będziemy wdzięczni za udostępnianie naszej akcji w mediach społecznościowych. Można się z nami skontaktować poprzez maila [email protected], jesteśmy obecni na facebook’u: @WytworniaSmaqEvent.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

880 261 zrzutek

i zebrali

810 602 480 zł

A ty na co dziś zbierasz?