id: r54k4z

Zbiórka na 148 bezdomnych psich staruszków

Zbiórka na 148 bezdomnych psich staruszków

21 107 zł 
z 53 348 zł
39%
zakończona 07.04.2021r
473 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy aż ❗20 845 zł❗ Ta kwota pozwoliła nam zrobić gigantyczne zakupy dla schronisk. 😊

  o611666d86b4a202.jpeg

  Nasza pomoc trafiła już do wszystkich potrzebujących Psiaków, więc czas, żeby podzielić się z Wami fantastycznymi efektami pomocowymi. 😍

  Za środki zebrane na zrzutce kupiliśmy:

  ❤️ 705,32 kg karmy seniorskiej i weterynaryjnej, głównie typu gastro i renal, która jest potrzebna psiakom po zabiegach i schorowanym staruszkom.

  ❤️ 139 opakowań różnego rodzaju suplementów, m.in. wspierających stawy, wątrobę, nerki czy odporność.

  ❤️ 4 antypoślizgowe legowiska zapobiegające odleżynom i odparzeniom oraz zapewniające ciepło i komfort.

  ❤️ 5 materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych.

  ❤️ 160 podkładów higienicznych.

  ❤️ 3 długie, wodoodporne i antybakteryjne smycze, trwałe i lekkie, pozwalające na swobodną, ale bezpieczną eksplorację terenu psim seniorom podczas spacerów.

  ❤️ 8 legowisk ortopedycznych - dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie podparcie kręgosłupa, pozwalają na rozluźnienie mięśni, działają przeciwbólowo, działają przeciwodleżynowa. Umożliwiają terapię stałym polem magnetycznym, która poprawia krążenie oraz działanie układu limfatycznego i nerwowego. Legowisko stanowi wsparcie dla leczenia farmakologicznego i przynosi ulgę w trakcie rekonwalescencji.


  x071f1460451cc49.jpeg


  Prezenty otrzymali podopieczni następujących placówek:


  • Przytulisko dla zwierząt w Głownie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA”
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim
  • Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
  • Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt"
  • Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt


  z5ee13a468b23fd4.jpeg


  Bardzo dziękujemy w imieniu psich staruszków za Waszą dobroć, hojność i wrażliwość na cierpienie tych najbardziej potrzebujących. 😊 Mamy szczęście, że wspiera nas tylu dobrych ludzi! Jesteście cudowni i niech to okazane zwierzakom dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą. ❤️


  Chcemy podzielić się z Wami podziękowaniami, które otrzymaliśmy ze schronisk - należą się one przede wszystkim Wam. Bez Waszej pomocy nie bylibyśmy w stanie nieść pomocy na taką skalę. Dziękujemy!

  ia85e8b216263f54.png

  ld6551ea0c0b4047.png

  l01b2f60fa3d0225.png

  v9c759344bb183d1.png

  g6820bccda83570d.png

  Czytaj więcej
 • s3483543fc104e94.png

  Kochani, zrzutka wciąż trwa, ale powoli wydajemy zebrane środki. 💪💛


  Dla staruszków ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach kupiliśmy

  - 15 syropów na stawy, 

  - 124,32 kg mokrej karmy dla seniorów.


  Bardzo dziękujemy za Wasze hojne wsparcie i za Wasze zaufanie. 🐾😊 To oczywiście dopiero początek zakupów i wkrótce będziemy pokazywać Wam kolejne dostawy darów.


  Wciąż brakuje nam sporo do uzyskania całej niezbędnej kwoty, ale liczymy, że z Waszą pomocą uda nam się zebrać jeszcze więcej środków dla staruszków. 🙏 Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę i za każde udostępnienie zbiórki.


  Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Bezdomni psi seniorzy mają znikome szanse na adopcje, często latami czekają na dom. Zdarza się, że odchodzą w samotności, skuleni za kratami schroniskowych boksów. Trafiają tu po śmierci lub chorobach ukochanych opiekunów. Czasem zostają porzuceni, kiedy pojawiają się choroby i związane z nimi koszty leczenia. Czasem -  tylko dlatego, że z wiekiem tracą swój szczenięcy urok.


W ramach naszej zbiórki chcemy uzbierać środki niezbędne do  utrzymania psich seniorów z wybranych schronisk z całej Polski:


 • Przytulisko dla zwierząt w Głownie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA”
 • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
 • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim
 • Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
 • Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt"
 • Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt


1) KARMAZbliża się zima, więc chcemy kupić starszym psiakom zapas wysokokalorycznej mokrej karmy. W tym okresie potrzebują więcej sił na walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym mokrą karmę można podgrzewać i podawać na ciepło, co dodatkowo rozgrzewa zwierzaki w chłodne dni.


Inną kwestią jest, że duża część psich seniorów ma problem z uzębieniem i nie jest w stanie pogryźć suchej karmy. Na taką dolegliwość cierpi Loluś ze schroniska w Łodzi. Mokra karma to jedyny sposób na dostarczenie kalorii jego organizmowi. 


r5ddcd54b5719c18.png


Średni koszt żywienia seniora wynosi 197 zł miesięcznie. Chcemy kupić zapas karmy dla 148 starszych psiaków, więc potrzebujemy na ten cel 29 156 zł.


2) LEKI I SUPLEMENTY


Koszty utrzymania starego psa są często wysokie. Czasem potrzebuje on specjalistycznej karmy i leków, a czasem drogich suplementów. Zdarza się, że sfinansowanie takiej opieki jest dla schronisk nie do udźwignięcia, szczególnie gdy placówka ma u siebie kilkanaście takich podopiecznych.


Przykładem takiego Psiaka jest 11- letni Porto ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Trafił tu po śmierci właściciela, wcześniej około pół roku przebywał w kojcu z własnymi odchodami, dokarmiany przez sąsiadów. Staruszek wymaga suplementacji stawów, leków przeciwbólowych, obecnie przyjmuje też preparat pomagający mu panować nad emocjami. Duża ilość bodźców jest dla niego wyczerpująca.


n9be1ec625580b32.png

Średni koszt miesięcznej suplementacji starszych psiaków to 124 zł. Na miesiąc suplementacji 148 seniorów potrzeba 18 352 zł.


3) WYPOSAŻENIE


Starsze psy zdecydowanie gorzej niż ich młodsi koledzy znoszą warunki panujące w schronisku. Psim seniorom często doskwierają problemy ze stawami i inne schorzenia, przez co niskie temperatury i wilgoć to dla nich wyjątkowa udręka.


W najtrudniejszym położeniu są zwierzaki, które przez całe dotychczasowe życie były otoczone troskliwą opieką i są przyzwyczajone do warunków domowych. Przykładem takiej historii jest Princeska, 13-letnia sunia, która trafiła do schroniska w Łodzi po śmierci właściciela. 


cf7f6a25b984f97f.png

Żeby poprawić warunki bytowe seniorów, chcemy każdemu z nich kupić ciepły kocyk i/lub miękkie legowisko. Na ten cel potrzebujemy 2 960 zł. 


Chcemy też kupić wózki, z których na spacerach mogłyby korzystać niepełnosprawne Psiaki ze Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Zwierząt" w Zielonej Górze. Niektóre z nich bez pomocy człowieka nie są w stanie same wstać, nie mówiąc o spacerowaniu. Taki wózek byłby dla nich nieocenionym wsparciem. Na ten cel potrzeba około 780 zł. 


Dodatkowo najbardziej schorowane staruszki potrzebują specjalnych przeciwodleżynowych materaców.  Zakup tylko jednego legowiska ortopedycznego dla każdej placówki to koszt około 2 100 zł.


e85b55773f7c3cc5.jpeg

Psiaki, którym chcemy pomóc dzięki tej zbiórce, złaknione są jednego - ludzkiej miłości i ciepłego domu. A dzisiejszą noc, tak jak wiele następnych, spędzą samotnie w schroniskowym boksie.


Zwierzaki bardzo potrzebują teraz naszej pomocy. Schroniska w dobie pandemii są odcięte od pomocy szkół i firm, które regularnie organizowały dla nich zbiórki karmy i darów. Duża część placówek utrzymuje się z darowizn i datków, które z dnia na dzień ze względu na postępujący kryzys gospodarczy znacząco się zmniejszyły.


Los staruszków w schroniskach zależy od serca i ofiarności nas wszystkich. Niektórym z nich pewnie nie zostało już wiele czasu, ale chcemy zrobić wszystko, by ich ostatnie dni mijały im z pełnym smakowitej karmy brzuchem, bez bólu i niedomagań. Pomożecie nam? 💪

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 473

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 446 zrzutek

i zebrali

807 438 385 zł

A ty na co dziś zbierasz?