Pomóż Osiedlu Jazdów otworzyć się po kwarantannie! ID: r5rf4v

Pomóż Osiedlu Jazdów otworzyć się po kwarantannie! ID: r5rf4v

4 435 zł z 16 600 zł

26%

4 435 zł

4 435 zł

z 16 600 zł

zakończona

zakończona

09.07.2020r

80

80

wspierających
26%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

te6024a0a469eb03.jpeg

CEL ZRZUTKI


W związku z pandemią koronawirusa organizacje działające na Osiedlu Jazdów, które było miejscem wypoczynku, pracy i wydarzeń kulturalnych, zostało postawione w ciężkiej sytuacji finansowej. Niektóre organizacje tutaj działające straciły możliwość utrzymania domków (czynsze, media, środki czystości, konserwacja zabytkowej drewnianej architektury). Sytuację utrudnia również fakt, że otrzymaliśmy negatywną odpowiedź zarządcy nieruchomości na naszą prośbę o zawieszenie pobierania czynszów od organizacji wynajmujących domki na czas epidemii.


Niniejsza zrzutka ma na celu pomóc w przetrwaniu najbardziej zagrożonym organizacjom działającym na Osiedlu Jazdów. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy Waszego wsparcia, ponieważ to od niego zależy przyszłość części organizacji. Pieniądze ze zrzutki zbieramy na dwumiesięczne czynsze za domki, abyśmy mogli skupić się po kwarantannie na działaniu dla Was, a nie na regulowaniu swoich długów. Jazdów jest naszym dobrem wspólnym, również od Was zależy, czy będziemy mogli cieszyć się nim w pełni.


Dodatkowo, jeśli uda się zebrać pełną kwotę, to zorganizujemy w lato (lub kiedy będzie to możliwe) Festiwal Bliskości, na którym w końcu będziemy mogli ze sobą pobyć i naoliwić fińskie drewno Waszym towarzystwem :) Zrobimy duży piknik z pizzą z pieca i atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci w co najmniej kilku domkach.


KOSZTY:


Dwumiesięczne czynsze potrzebujących wsparcia organizacji = 14600 zł

Piknik na Festiwalu Bliskości = 2000 zł


n3b7393f4b8f1c31.jpeg

KIM JESTEŚMY?


Osiedle Jazdów to niezwykłe i pełne zieleni osiedle-kolonia drewnianych domków fińskich, pierwsze nowe osiedle powojennej Warszawy. Domki te trafiły do Polski w ramach reparacji wojennych jakie Finlandia musiała świadczyć na rzecz ZSRR.


Otwarty Jazdów to Partnerstwo, które uformowało się na fali skutecznej obrony Osiedla przed likwidacją. Głównym celem działania Otwartego Jazdowa jest dbanie o dalszy rozwój Osiedla jako publicznej, otwartej, wielofunkcyjnej i dostępnej przestrzeni służącej mieszkańcom Warszawy. Członkami Partnerstwa są organizacje - gospodarze domków fińskich działających na Osiedlu, mieszkańcy Osiedla oraz organizacje pozarządowe, instytucje i mieszkańcy Warszawy, którym zależy na losie Osiedla Jazdów.CO ROBIMY?


Otwarty Jazdów przeprowadził pierwszą w Warszawie Inicjatywę Lokalną, zgłosił pierwszy przyjęty wniosek o konsultacje społeczne, czy zwycięskie projekty do budżetów partycypacyjnych, takie jak Rotacyjny Dom Kultury, czy Otwarty Uniwersytet Jazdów. Dzięki naszym staraniom układ urbanistyczny Osiedla Jazdów został wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków. To Otwarty Jazdów zaprosił do współpracy organizacje pozarządowe i zaproponował im działania w opuszczonych domkach fińskich. Bez naszych starań nie powstałyby popularne jazdowskie inicjatywy takie jak Ogród Motyka i Słońce, koncerty Lado na Wsi, Pracownia Miejskich Pszczół, Otwarta Pracownia Jazdów czy Solatorium. Przede wszystkim nie byłoby samego Osiedla Jazdów! Organizacje będące członkami Partnerstwa prowadzą na Osiedlu największe oddolne centrum kultury i edukacji w Polsce (w 2019 roku 3 tys. wydarzeń i 70 tys. gości)!


Jako Partnerstwo wierzymy, że miasta nie są skazane na neoliberalny model rozwoju, w którym prawo własności prywatnej i zysku dominuje nad prawem do życia, pracy i odpoczynku w godnych warunkach. Pokazujemy, że alternatywne scenariusze, opierające się na zasadach dobrego sąsiedztwa, partycypacji obywatelskiej, ekonomii społecznej i ekologii są możliwe do zrealizowania. To dlatego przeróżne eksperymenty i poszukiwania prowadzą tutaj zarówno akademicy, artyści, animatorzy kultury, społecznicy jak również urzędnicy miejscy.

Wpłacający80

M
Michał Śliwiński
500 zł
 
Dane ukryte
185 zł
 
Anna Raczkiewicz
100 zł
KS
Kazimierz Szufnik
100 zł
MM
Michał Mucha
100 zł
AC
Anna Chodyniecka
100 zł
D
Dominika
100 zł
MU
Marcin Urbanek
100 zł
JR
Jan Rybczyński
100 zł
MM
Michał Mandziak
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

539 260 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?