id: r5vwyd

Pomóż uzbierać Panu Ignacemu Golińskiemu fundusze potrzebne do zgrania na nośnik optyczny i zakupienia filmu dokumentalnego „Pomnik grunwaldzki w Krakowie”.

Pomóż uzbierać Panu Ignacemu Golińskiemu fundusze potrzebne do zgrania na nośnik optyczny i zakupienia filmu dokumentalnego „Pomnik grunwaldzki w Krakowie”.

2 021 zł
z 5 000
40%
zakończona
13.10.2020r
6
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 036 441 zrzutek i zebrali 1 105 257 272 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż uzbierać Panu Ignacemu Golińskiemu fundusze potrzebne do zgrania na nośnik optyczny i zakupienia filmu dokumentalnego od TVP opowiadającego o ustawianiu przy pomocy śmigłowca Mi-6 zrekonstruowanego pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie. Pan Ignacy Goliński, aktualnie emerytowany pilot z wieloletnim doświadczeniem w latach 70tych pracując w przedsiębiorstwie Instal podjął się zorganizowania cywilnego lotnictwa dźwigowego w Polsce. Najbardziej publicznie znaną operacją dźwigową Instalu było właśnie stawianie pomnika w Krakowie w 1976 r. przy udziale śmigłowca Mi-6 SP-ITA. Wtedy powstał 22 minutowy reportaż. Film jest kolorowy i przedstawia sceny z przelotu śmigłowca z pomnikiem z Gliwic do Krakowa, przygotowania do operacji na krakowskich Błoniach, sceny z wnętrza śmigłowca i w końcu sama operacja ustawiania na placu Matejki. W reportażu są też krótkie wywiady m in. z prof. Wiktorem Zinnem. Film nie był publicznie puszczany od lat 70, koszt przeniesienia z taśmy na nośnik optyczny to ok 5 – 6 tys. zł. Pomóżmy panu Ignacemu powrócić do jednej z ważniejszych chwil jego życia. Każda osoba, która wpłaci minimum 200 złotych, poda dane kontaktowe i adres do wysyłki otrzyma od pana Ignacego do prywatnego użytku kopię filmu na nośniku optycznym. Niezbędne informacje proszę wpisać w polu 'Wiadomość dla organizatora".Informacja o skutkach prawnych:

Właścicielem filmu i wszystkich związanych z nim praw jest Telewizja Polska SA (dalej TVP). Osoby, które otrzymają nośnik z kopią filmu zobowiązują się do wykorzystywania go wyłącznie do celów prywatnych, niezarobkowych oraz do nierozpowszechniania go w jakiejkolwiek formie, w tym na nośnikach cyfrowych, w zapisie analogowym, za pomocą mediów społecznościowych i wszelkich innych dostępnych obecnie oraz mogących powstać w przyszłości metod powielania i rozpowszechniania zapisu. Wpłacenie przez Osobę wspierającą zbiórkę kwoty równej lub wyższej od wskazanej wyżej będzie rozumiane jako jednoczesne wyrażenie zgody na podany warunek. W przypadku naruszenia tego warunku wszystkie majątkowe i niemajątkowe roszczenia właściciela filmu (TVP) będą kierowane bezpośrednio przeciwko Osobie dokonującej naruszeń praw właściciela.  

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

 
Dane ukryte
200 zł
GG
Grzegorz G
1 000 zł
PO
Paweł Okulski
1 zł
SM
Stowarzyszenie Miłośników Kleparza i Garbar "Krakowska Florencja"
200 zł
TL
Tradycje lotniska EPLY (https://www.facebook.com/groups/404200516811281/)
220 zł
 
Dane ukryte
400 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!