id: r687dm

Pomóż Maćkowi Bedrejczukowi odzyskać zdrowie – ‘wyprawa’ jego życia jest w Twoich rękach!

Pomóż Maćkowi Bedrejczukowi odzyskać zdrowie – ‘wyprawa’ jego życia jest w Twoich rękach!

Nasi użytkownicy założyli 1 221 711 zrzutek i zebrali 1 336 081 959 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ci, którzy śledzili losy polskiej ekipy na K2 zimą 2017/2018 doskonale go znają! Maciek Bedrejczuk – jeden z lodowych wojowników marzących o zdobyciu ostatniego już ośmiotysięcznika, na którego szczycie jeszcze nikomu nie udało się stanąć o tej porze roku – walczy aktualnie o coś znacznie ważniejszego! W wyniku nieszczęśliwego wypadku pod Rysami, który miał miejsce 30 stycznia 2019, stracił to, co najważniejsze – zdrowie, a wraz z nim możliwość zarobkowania i tym samym nie tylko szansę na właściwą rehabilitację, ale również na utrzymanie rodziny. Dlatego – choć z ogromnym trudem – dzisiaj to on prosi, żebyście stanęli „na szczycie” swojej empatii, wspierając go finansowo w żmudnym procesie powrotu do pełni zdrowia. Tylko ponowna rekonstrukcja oraz intensywna fizjoterapia mogą przynieść poprawę, umożliwiając mu tym samym powrót do normalnego życia, a w efekcie do pracy zawodowej.

Pomóż MAćkowi odzyskać zdrowie!

37-letni Maciek Bedrejczuk z Rzeszowa – doświadczony taternik, mający na koncie dziesiątki trudnych zimowych dróg; alpinista, wspinacz sportowy, ekiper, członek Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego – niejednokrotnie wzniósł się na wyżyny górskich osiągnięć, przynosząc chlubę polskiemu środowisku wysokogórskiemu. Wspinał się w Alpach na północnych ścianach Grandes Jorasses, Materhorn, Eiger. Pokonał w Gruzji w stylu alpejskim trudne drogi na zachodniej ścianie Uszby i północnej Czatyn Tau. Uczestniczył w eksploracyjnej wyprawie do doliny Lachit w Karakorum, gdzie wytyczył 2 nowe drogi na dziewiczych ścianach szczytów sześciotysięcznych. Najbardziej nieprzewidywalne w jego historii okazały się jednak nie bardzo wymagające – zwłaszcza zimą – strome zbocza K2 czy alpejskie szczyty, ale rodzime, doskonale mu znane Tatry! To wyjście na Rysy – mające na celu rozruch po fragmencie Głównej Grani Tatr w kierunku wschodnim i testy sprzętu – zakończyło się dla niego tragicznie.

Maciek Bedrejczuk – spadając z lawiną spod wierzchołka Rysów, pokonując przy tym 1 km dystansu i 700 m przewyższenia w kilkadziesiąt sekund, uderzając po drodze w skały z prędkością około 100 km/h – doznał wgłębnego złamania czaszki, omal nie przypłacając tej wyprawy życiem. W wyniku operacji lekarze musieli mu usunąć spory fragment czaszki.

Wypadek został szeroko opisany przez partnera wspinaczkowego Maćka, w artykule "Biała Królowa Śmierci"

Przeczytaj więcej

Obecnie Maciek poddawany jest codziennej terapii neurologopedycznej, ponieważ ma problemy z mową. Jednocześnie czeka na zaplanowaną wstępnie na maj 2019 operację replastyki czaszki, podczas której zostanie mu wstawiony implant. Później konieczna będzie dalsza rehabilitacja, prowadząca do osiągnięcia pełnej sprawności.

Tym, którzy zechcą pomóc, już teraz dziękujemy w imieniu Maćka, jego żony Pauliny i córki Emilki za okazane wsparcie. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz przyczynić się do powrotu Maćka do zdrowia, nie komentuj i nie oceniaj tego, co robił – okaż solidarność z człowiekiem w niezwykle trudnej sytuacji, którego pasji nie musisz rozumieć.

INNE FORMY POMOCY

Wsparcia finansowego można również dokonać, przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki:

KRS: 0000084062 / Cel szczegółowy: Leczenie i rehabilitacja Maćka Bedrejczuka.

Wpłaty można realizować także przelewem bankowym lub bezpośrednio przez system płatności internetowych: PayU i PayPal. W tym celu należy kliknąć na zakładkę

darowizny

na stronie Fundacji Kukuczki.

Informacje dotyczące wpłat zagranicznych:

BIC/SWIFT CODE: BIGBPLPWXXXIBAN: PL 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Tytuł: Leczenie i rehabilitacja Maćka Bedrejczuka

Adres banku: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 912

preloader

Komentarze 78

 
2500 znaków