id: r83kjw

Wielkanocna Paczka Brata Alberta dla osób ubogich i bezdomnych

Wielkanocna Paczka Brata Alberta dla osób ubogich i bezdomnych

Nasi użytkownicy założyli 1 188 198 zrzutek i zebrali 1 250 858 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

4jVK64t4L1wsQH7O.png

W Bractwie Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie od ponad 30 lat pomagamy osobom ubogim i bezdomnym. Prowadzimy Kuchnię Brata Alberta, schronisko dla bezdomnych, ośrodek dla uchodźców i mieszkania wspomagane, które zamieszkują osoby wychodzące z kryzysu bezdomności.

YRB7qgyYghXZgU4r.jpg

ybJ1wtWioiPWb2qv.jpg5qM8swqqJ0Tf0GPF.png

Naszą misją jest niesienie pomocy osobom, które borykają się z wykluczeniem społecznym i żyją w skrajnym ubóstwie. Na gorący posiłek do Kuchni Brata Alberta każdego dnia przychodzi średnio 300 osób. W większości są to osoby starsze, samotne, często żyjące w bliskim sąsiedztwie każdego z nas, które przez niskie dochody co miesiąc stają przed decyzją: opłacić rachunki czy wykupić leki? Zapłacić czynsz czy kupić coś do jedzenia?


Każdy dzień to dla nich walka o poczucie bezpieczeństwa i nadzieję, że w końcu będzie lepiej.


uvOuuWtEcW1zREHM.jpg


OI19n2QdxSpjroxu.png


To właśnie dla tych osób przygotujemy uroczysty posiłek wielkanocny oraz Paczki Brata Alberta, w których znajdą się podstawowe produkty spożywcze na Święta m.in. jajka, żurek, kiełbasa, majonez, olej, cukier, świąteczne ciasto itp.

Chcemy wesprzeć w ten sposób 400 osób żyjących w ubóstwie, które na co dzień korzystają z naszej pomocy. Szacunkowa wartość jednej, dużej paczki z żywnością wynosi ok 100 zł. Całkowity koszt przygotowania paczek na Święta Wielkanocne dla osób w potrzebie to zatem 40 000 zł.


hYJwfonixbC380KA.png

Tak osoby potrzebujące spędzały Święta Wielkanocne w Kuchni Brata Alberta rok temuo8jB4qGaPEWvLRjC.jpg


pzf7lUaA2ARXGhOc.png


Bo nikt nie wybiera tego, by żyć w ubóstwie. Do takiego stanu prowadzi często splot wielu wydarzeń, a im dłużej ktoś boryka się z kryzysem – tym trudniej jest z niego wyjść. Paczki Brata Alberta są symbolem solidarności z osobami, które żyją obok nas ale wstydzą się prosić o pomoc. Wspólnie możemy podarować im namiastkę świątecznej atmosfery i sprawić, że nie będą spędzały najbliższej Wielkanocy przy pustym stole.  

Podaruj im Święta razem z nami!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 424

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków