id: r83kjw

Wielkanocna Paczka Brata Alberta dla osób ubogich i bezdomnych

Wielkanocna Paczka Brata Alberta dla osób ubogich i bezdomnych

Nasi użytkownicy założyli 1 167 447 zrzutek i zebrali 1 215 058 278 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

4jVK64t4L1wsQH7O.png

W Bractwie Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie od ponad 30 lat pomagamy osobom ubogim i bezdomnym. Prowadzimy Kuchnię Brata Alberta, schronisko dla bezdomnych, ośrodek dla uchodźców i mieszkania wspomagane, które zamieszkują osoby wychodzące z kryzysu bezdomności.

YRB7qgyYghXZgU4r.jpg

ybJ1wtWioiPWb2qv.jpg5qM8swqqJ0Tf0GPF.png

Naszą misją jest niesienie pomocy osobom, które borykają się z wykluczeniem społecznym i żyją w skrajnym ubóstwie. Na gorący posiłek do Kuchni Brata Alberta każdego dnia przychodzi średnio 300 osób. W większości są to osoby starsze, samotne, często żyjące w bliskim sąsiedztwie każdego z nas, które przez niskie dochody co miesiąc stają przed decyzją: opłacić rachunki czy wykupić leki? Zapłacić czynsz czy kupić coś do jedzenia?


Każdy dzień to dla nich walka o poczucie bezpieczeństwa i nadzieję, że w końcu będzie lepiej.


uvOuuWtEcW1zREHM.jpg


OI19n2QdxSpjroxu.png


To właśnie dla tych osób przygotujemy uroczysty posiłek wielkanocny oraz Paczki Brata Alberta, w których znajdą się podstawowe produkty spożywcze na Święta m.in. jajka, żurek, kiełbasa, majonez, olej, cukier, świąteczne ciasto itp.

Chcemy wesprzeć w ten sposób 400 osób żyjących w ubóstwie, które na co dzień korzystają z naszej pomocy. Szacunkowa wartość jednej, dużej paczki z żywnością wynosi ok 100 zł. Całkowity koszt przygotowania paczek na Święta Wielkanocne dla osób w potrzebie to zatem 40 000 zł.


hYJwfonixbC380KA.png

Tak osoby potrzebujące spędzały Święta Wielkanocne w Kuchni Brata Alberta rok temuo8jB4qGaPEWvLRjC.jpg


pzf7lUaA2ARXGhOc.png


Bo nikt nie wybiera tego, by żyć w ubóstwie. Do takiego stanu prowadzi często splot wielu wydarzeń, a im dłużej ktoś boryka się z kryzysem – tym trudniej jest z niego wyjść. Paczki Brata Alberta są symbolem solidarności z osobami, które żyją obok nas ale wstydzą się prosić o pomoc. Wspólnie możemy podarować im namiastkę świątecznej atmosfery i sprawić, że nie będą spędzały najbliższej Wielkanocy przy pustym stole.  

Podaruj im Święta razem z nami!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 424

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków