id: r876h5

Operacja Rysia rejwowicza

Operacja Rysia rejwowicza

Nasi użytkownicy założyli 959 627 zrzutek i zebrali 967 733 964 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Chyba każdy w Poznaniu, ale tez poza jego granicami kojarzy cudownego boston terriera Rysia. Zapewne znacie jego uśmiechnęła twarz, która majestatycznie buja się na jeżyckim kwadracie jak i jego wspaniałe outfity które prezentuje na swoim małym ciałku.

Rysiu młodzieniaszkiem już nie jest i śmiga sobie to tam to tu już ponad 10 lat. Dobrze go zna techno scena Poznania gdyż jak wiemy Ryszard niejedno spotkanko towarzyskie przesiedział, wsłuchując się rozmowy jak i dotrzymując towarzystwa niekończącymi zabawami z piłka, w którą jak wiecie lubi się zasysać.


Możliwe ze tego akurat nie wiecie ale Rysiu się ostatnimi czasy trochę pochorował. Podupadł rejwowicz na zdrowiu. Monika zapewne o tym nigdy nie wspominała ale jego leczenie już trochę trwa i dotychczas nie przyniosło większych rezultatów.

Po ostatniej wizycie u lekarza została postawiona dość szczegółowa diagnoza.

Ryszard w sierpniu 2022 przeszedł zapalenie płuc. Od tamtej pory ma ciągłe powikłania, nie może oddychać, był już na antybiotykoterapii 3 razy i niestety, ale za każdym razem kiedy odstawiony został antybiotyk wszystkie objawy wracały.

Od tego czasu Rysiu nie może oddychać wiec każdego dnia musi być inhalowany oraz podawane mu są leki aby mógł jakkolwiek codziennie funkcjonować.


Wracając do diagnozy która postawił doktor :


Przeprowadzone muszą zostać dwa zabiegi.

Zoperowana musi zostać przepuklina pachwinowa, która jest zlokalizowana w okolicach jąder, ale aby doszło do zabiegu musi również zostać wykonana kastracja. Zabieg przepukliny to jest koszt ok 2 tysiące zł oraz zabieg kastracji to 700 zł.


Druga ważna rzecz która musi zostać przeprowadzona to: Badanie bronchoskopii. Podczas którego pobrany zostanie materiał z oskrzeli, płuc i dróg oddechowych, aby sprawdzić co tam się dzieje u Rysia i co dokładnie mu dolega. I po tym badaniu się okaże czy za jego problemy jest odpowiedziała bakteria, wtedy trzeba będzie stworzyć antybiotyk specjalnie dla niego który sobie z tym poradzi, lub jeśli problemem jest jakieś uszkodzenie mechaniczne, wtedy potrzeba będzie operacja. Koszt tego badania to ok 1400 zł.


To jest coś co trzeba zrobić na samym początku plus do tego trzeba doliczyć wszystkie niezbędne koszty leczenia jak: kroplówki, narkoza czy badanie serca, które trzeba wykonać przed operacją.

Ogólna kwota to będzie ok 5 tysięcy zł.


Monika już od dłuższego czasu leczy Rysia i wreszcie została postawiona wstępna diagnoza. Weterynarz uświadomił ją że lepiej wykonać te wszystkie zabiegi razem, aby nie narażać psa na większe ryzyko.


Wiemy, że Monika nigdy nie zdecydowałaby się na zbiórkę i będąc jej przyjaciółmi wiemy jak wszystko robi sama aby sobie z chorobą Rysia poradzić.

Więc to zbiórka dla Rysia, dla naszego kumpla, dla ziomeczka który zawsze przywita się z tobą głośnym szczekaniem, pieska który ma nieskończoną ilośc energii jeśli chodzi o rzucanie mu piłki, oraz cudownego kompana wszystkich poznańskich przygód.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 100

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BW
Beata wichowski
20 zł
MH
Marzena
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AK
Agnieszka k
30 zł
KL
Kamila Labudda
20 zł
AN
Ania
20 zł
MC
Małgorzata Czarnota
50 zł
AB
Alina Bagrowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków