Opis zrzutki

 Od ponad roku Światłownia działa w zupełnie nienormalnych warunkach, praktycznie bez widzów, bez gości. Powiesz, że jak wszyscy w obecnych czasach? Zgoda, ale Światłownię ominęły wszystkie dotychczasowe tarcze antykowidowe. Władze Bydgoszczy nie obniżyły opłat za lokal, cały czas musimy regulować rachunki za ogrzewanie, wodę, prąd itd. Uratowały nas pisane przez nas projekty i otwarte serca Przyjaciół Światłowni. Teraz jednak już jedziemy na oparach – kierowcy wiedzą, o czym mówię. Obawiam się, że przez najbliższe pół roku będziemy jeszcze wychodzić z tej olbrzymiej zapaści. Ludzie muszą pokonać swój własny strach, aby wyjść na zewnątrz i przyjść do Światłowni nawet wtedy, gdy prawnie będzie to dozwolone.

 My cały czas chcemy robić to, co kochamy i potrafimy – chcemy organizować cudowne koncerty piosenki literackiej, aktorskiej, poetyckiej. Jednym słowem – koncerty z krainy łagodności. W każdy piątek o godzinie 18.00 zapraszamy Cię na wirtualny koncert z udziałem największych gwiazd tego gatunku. Chcemy też wypełniać drugą naszą misję – walczyć o normalne traktowanie osób niepełnosprawnych. Jako niewidomy wiem doskonale, że takie starania są konieczne. Obiecuję – obie te nasze misje będziemy spełniać. Ciebie prosimy o to, abyś nam w tym pomógł. Dorzuć się do zrzutki, udostępnij zrzutkę na portalach społecznościowych, namów do działania swoich znajomych, prześlij nam swój film wspierający akcję. Zobacz, jak wielu artystów Światłowni nas popiera i rozumie, że jedziemy na tym samym wózku. Artyści muszą występować, aby żyć. Miejsca takie, jak Światłownia muszą przetrwać, aby artyści mogli żyć. Chcemy uzbierać na pół roku spokoju od opłat, rachunków i wezwań do zapłaty. Miesięcznie to koszt 5000 zł, staramy się o kwotę 30000 zł. Jeżeli uzbieramy mniej, spokoju będzie mniej. Jeżeli więcej – więcej. Możesz niewielkim kosztem uczestniczyć w tak wielkim dziele, jakim jest Światłownia. Proszę, dołącz do nas i razem zróbmy pozytywny szum! Do zobaczenia na koncertach bezpośrednio w Światłowni, nie tylko na łączach. Grzegorz Dudziński – pokorny sługa Światłowni.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 17

BG
Basia G.
300 zł
EK
Ewa Kubiak
100 zł
AW
AWW
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BM
Bogdan Markiewicz
100 zł
AK
Tomek Trust & Annie
100 zł
SC
Sławomir Ciecierski
50 zł
RD
Remigiusz
50 zł
BM
Beata Mąka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • "Światłownia" to zjawisko i miejsce unikalne, na skalę szerszą, niż Bydgoszcz. Dzieło to powinno przetrwać każdy kryzys, jaki wydarzy się po drodze. "Światłownia" przetrwała ich już wiele. Niestety, (nie-)rząd wsadza wszystkie wyjątkowe miejsca do jednego wora wraz z całą komercyjną popkulturą i branżą, z kompletną beztroską skazując je na unicestwienie, poprzez wyczerpanie zasobów. Doceniamy Waszą Pasję, pracę i wysiłki, żywimy do Was szczery Szacunek. Pomożemy więc choć troszkę. Cezary i Edyta

  500 zł
  • Wprawdzie 500 zł to koszty stałe na "tylko" 3 dni przetrwania dla "Światłowni", a jednak co to są 3 dni Spokoju zrozumie tylko ten, kto kiedykolwiek żył w niepokoju wynikającym z niepewności przez "tylko" 3 dni... Wspólnie sprawmy, ażeby wspaniały Społecznik i Organizator, Pan Grzegorz Dudziński, wraz z garstką Współpracowników, mogli skupić się ze Spokojem na swej Misji promowania Kultury dla nas wszystkich... Oni (lepiej od ślepych biurw) Widzą Duszą, jak niezbędna jest nam wszystkim Kultura muzyczna i słowa piosenek Bardów widzących i Widzących Duszą, podnoszące nas na Duchu, dzięki regularnym koncertom on-line i dzięki Festiwalom: piosenek Jacka Kaczmarskiego i "Widzących Duszą" niewidomych Artystów, które to organizowane są przez Pana Grzegorza i Współpracowników - konsekwentnie, pomimo wszelakich piętrzących się przeszkód. Każdy z nas może rozesłać linkę do tej zrzutki, dodając doń kilka zdań od Serca, do swych Przyjaciół i znajomych oraz zamieścić tę linkę, wraz z tymi kilkoma zdaniami od Serca, w mediach społecznościowych. Pamiętajmy bowiem, że: "Zatem razem, Przyjaciele - niech kamieni będzie wiele i za jedną przyczyną - współstaniemy się lawiną ! Tylko głupiec nie dowierza, że lawina na szczyt zmierza, bo z odmiennej przyczyny, niźli inne lawiny. Na szczyt się z wysiłkiem wspina nasza wspólna lawina; odblaskami się mieni drogocennych kamieni..." (własne) :) Pomóżmy, by to wyjątkowe miejsce, "Światłownia", przetrwało i mogło nadal promieniować "Widzeniem Duszą". Pamiętajmy, że "sie" i "ktoś" to postaci fikcyjne". :) "Jeśli nie teraz, to kiedy ? A jeśli nie my, to kto ?" Ty masz na to wpływ TERAZ. Ty możesz sprawić, że wraz z Twymi Przyjaciółmi i znajomymi będzieMY mogli zwiększyć skalę wpływu na sytuację i poMOCy... :) A więc zadziałasz w tej sprawie aktywnie ? TERAZ ? DziękujeMY :)

  • Wprawdzie 500 zł to koszty stałe na "tylko" 3 dni przetrwania dla "Światłowni", a jednak co to są 3 dni Spokoju zrozumie tylko ten, kto kiedykolwiek żył w niepokoju wynikającym z niepewności przez "tylko" 3 dni... Wspólnie sprawmy, ażeby wspaniały Społecznik i Organizator, Pan Grzegorz Dudziński, wraz z garstką Współpracowników, mogli skupić się ze Spokojem na swej Misji promowania Kultury dla nas wszystkich... Oni (lepiej od ślepych biurw) Widzą Duszą, jak niezbędna jest nam wszystkim Kultura muzyczna i słowa piosenek Bardów widzących i Widzących Duszą, podnoszące nas na Duchu, dzięki regularnym koncertom on-line i dzięki Festiwalom: piosenek Jacka Kaczmarskiego i "Widzących Duszą" niewidomych Artystów, które to organizowane są przez Pana Grzegorza i Współpracowników - konsekwentnie, pomimo wszelakich piętrzących się przeszkód. Każdy z nas może rozesłać linkę do tej zrzutki, dodając doń kilka zdań od Serca, do swych Przyjaciół i znajomych oraz zamieścić tę linkę, wraz z tymi kilkoma zdaniami od Serca, w mediach społecznościowych. Pamiętajmy bowiem, że: "Zatem razem, Przyjaciele - niech kamieni będzie wiele i za jedną przyczyną - współstaniemy się lawiną ! Tylko głupiec nie dowierza, że lawina na szczyt zmierza, bo z odmiennej przyczyny, niźli inne lawiny. Na szczyt się z wysiłkiem wspina nasza wspólna lawina; odblaskami się mieni drogocennych kamieni..." (własne) :) Pomóżmy, by to wyjątkowe miejsce, "Światłownia", przetrwało i mogło nadal promieniować "Widzeniem Duszą". Pamiętajmy, że "sie" i "ktoś" to postaci fikcyjne ! :) "Jeśli nie teraz, to kiedy ? A jeśli nie my, to kto ?" Ty masz na to wpływ TERAZ. Ty możesz sprawić, że wraz z Twymi Przyjaciółmi i znajomymi będzieMY mogli zwiększyć skalę wpływu na sytuację i poMOCy... :) A więc zadziałasz w tej sprawie aktywnie ? TERAZ ? DziękujeMY :)

  • Dziękuję za słowa zrozumienia. Wiem, że robicie dużo dla innych i stąd pewnie świadomość obecnej sytuacji. Urzędnikom dużo trudniej przychodzi takie zrozumienie a przecież "zabierzcie narodowi jego kulturę a przestanie on istnieć". Musimy przetrwać trudne czasy-dzięki takim ludziom , jak WY.

  • Cezary Piotr Spodymek z Partnerką Edytą bardzo dziękuję

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
karnet na 2 koncerty w Światłowni
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
karnet na 5 koncertów w Światłowni
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
karnet na 10 koncertów w Światłowni i kubek Światłowni
rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
karnet na pół roku koncertów w Światłowni i płyta zespołu „Własny Port”
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
karnet na wszystkie koncerty w Światłowni do końca roku, płyta zespołu „Własny Port” i płyta Roberta Mazurkiewicza
rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
zaproszenie do Światłowni na prywatny koncert naszego artysty (niezależnie od pandemii)
rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

706 675 zrzutek

i zebrali

477 761 406 zł

A ty na co dziś zbierasz?