Organizacja zlotów Krakowskie Klasyki Nocą Zakończona 11.11.2019r ID: r8d8je

Organizacja zlotów Krakowskie Klasyki Nocą

Zebrano 2 684 zł
z kwoty 12 000 zł

22 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

150
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Fundusze na działalność bieżącą fundacji Krakowskie Klasyki, organizatora czwartkowych spotkań motoryzacyjnych Krakowskie Klasyki Nocą.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Czym są Krakowskie Klasyki Nocą?

To cykliczne spotkania miłośników motoryzacji, zwłaszcza starszej, odbywające się nieprzerwanie od 2009 roku. Spotkania mają charakter otwarty, w formule znanej w Polsce (np. spotkania Youngtimer Warsaw, Poznańskich Klasyków Nocą, Częstochowskiego Ruchu Klasyków) oraz na świecie (jak np. cars and coffee w różnych miastach USA). Każdy może przyjść pooglądać prezentowane pojazdy i porozmawiać w luźnym gronie. Na teren parkingu przeznaczony dla prezentowanych samochodów i motocykli wjeżdżają pojazdy poddawane selekcji – zabytkowe, youngtimery, rzadkie, egzotyczne – które są ustawiane w tematycznie powiązany sposób, np. samochody z podobnych lat, kategorii, krajów, porównanie „stary model kontra nowa rekreacja”. Spotkania organizuje fundacja Krakowskie Klasyki. 

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania?
W sezonie motoryzacyjnym od kwietnia do listopada zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 20:00. Obecne stałe miejsca spotów to parking hali Tauron Arena oraz Hangar Lotniczy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Czyżynach. Szczegóły na temat kolejnego spotkania można znaleźć w Internecie na stronie Krakowskie Klasyki Nocą w serwisie Facebook.


Tauron arena, kraków

hANGAR CZYŻYNY, KRAKÓW

Czy za udział w spotkaniu coś się płaci?

Nic. Chcemy, żeby spotkania miały charakter darmowy zarówno dla aktywnych uczestników, jak oglądających. Wszelkie ponoszone koszty związane z organizacją terenu oraz bieżącą działalnością fundacji chcemy finansować z wpłat dobrowolnych oraz sprzedaży gadżetów takich jak koszulki, wlepki, smycze na kluczy, itp.

Nie mam starszego samochodu, ani motocykla. Czy mam po co przyjeżdżać?
Zdecydowanie tak!  Krakowskie Klasyki Nocą to przede wszystkim miejsce spotkań osób o wspólnych zainteresowaniach. Każdy właściciel uczestniczącego pojazdu z chęcią opowie o swoim egzemplarzu i zaprezentuje go. Nowsze samochody pozostawiamy na osobnym parkingu, żeby nie wprowadzać zamieszania. Nie trzeba meldować się wcześniej, nie ma zapisów, nikt nie musi brać udziału w imprezie od początku do końca. Sporadycznie organizujemy wspólne przejazdy, a także grillowanie. Poza tym w przeszłości współorganizowaliśmy różne przedsięwzięcia, poza czwartkowymi spotami.

Jak wygląda selekcja na spotkaniach?

Przy wjeździe na teren imprezy następuje selekcja pojazdów. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jako aktywni uczestnicy wjeżdżają posiadacze pojazdów, których produkcja rozpoczęła się mniej więcej przed 1990 rokiem. Do prezentacji na parkingu uczestników zapraszamy również samochody (a także lżejsze ciężarówki i motocykle!), które są rzadkie, nowsze wersje zachowane w fabrycznym stanie, repliki lub autentyczne pojazdy używane w sportach motorowych oraz pojazdy egzotyczne. Pozostałe pojazdy prosimy parkować na pobliskim parkingu dla gości. Decyzja o „wpuszczeniu” danego pojazdu jest podejmowana arbitralnie i zależy od wielu czynników. Oczywiście organizatorzy nie są wszechwiedzący i nieomylni. W przypadku gdy ktoś uznaje, że jego pojazd kwalifikuje się do aktywnego udziału w imprezie, chętnie wysłuchamy argumentów za.

Czy fundacja Krakowskie Klasyki to tylko czwartkowe spotkania?

Cykliczne spotkania motoryzacyjne w czwartki o 20:00 to centralny element działalności fundacji. Ale nie jedyny. W poprzednich latach braliśmy udział lub współorganizowaliśmy różne inne przedsięwzięcia motoryzacyjne – takie jak MotoOrkiestra w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udział w wystawie Classic Moto Show w Krakowie, prezentacja stoiska KKN na wystawie MotoLegends w Sosnowcu, współorganizacja otwarcia oddziału krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej w Hangarze Czyżyny, czy organizacja działu starszej motoryzacji w trakcie Verva Street Racing w Krakowie, wraz z przejazdem Parady Youngtimerów. Dwukrotnie zorganizowaliśmy dzień jazdy technicznej na krakowskim torze szkoleniowym Moto Park Kraków. Wszystko po to, żeby promować kulturę motoryzacyjną, pokazywać historię motoryzacji, a przede wszystkim dobrze się bawić.


spot i próba sprawnościowa kkn

Czy KKN to niebezpieczne miejsce?

Absolutnie nie! Krakowskie Klasyki Nocą odbywają się w kulturalnej i bezpiecznej atmosferze – zarówno pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym,jak i kultury osobistej. Nie ścigamy się, nie śmiecimy, nie spożywamy napojów wyskokowych. Spotkania mają charakter oficjalny i są organizowane przez fundację Krakowskie Klasyki za zgodą właściciela terenu. Osoby naruszające regulamin spotkań są wypraszane.

Na co przeznaczycie zebrane fundusze?

Całość pieniędzy zostanie wykorzystana do finansowania bieżącej działalności statutowej fundacji Krakowskie Klasyki w sezonie 2019. Przede wszystkim do pokrycia kosztów ogólnych czwartkowych spotkań, związanych z bezpieczną organizacją wydarzenia na prywatnym terenie, a także opłacenia wszelkich materiałów które pomagają w organizacji i promocji imprezy – plakatów, bannerów, ulotek, pachołków, słupków odgradzających, projektu graficznego nowych wzorów na koszulki i wlepki, a także poczęstunku dla gości itd. Organizatorzy nie mają z tego tytułu żadnego zysku. Na początku działalności, zanim spotkania rozrosły się, wszystko to nie było potrzebne lub było finansowane na mniejszą skalę z prywatnych pieniędzy organizatorów. Kiedy impreza nabrała charakteru oficjalnego i rozrosła się, okazało się, że pojedynczym osobom trudno udźwignąć różne drobne kwoty, które łącznie urosły do znaczącej sumy. Uznaliśmy, że pobieranie opłat na wstępie od uczestników, którzy specjalnie przyjeżdżają swoimi wyjątkowymi pojazdami, przeczy idei otwartości oraz zwykle zniechęca. Chcemy, żeby Krakowskie Klasyki Nocą pozostały otwartym,darmowym wydarzeniem i platformą spotkań osób o wspólnej pasji do motoryzacji.

Jaka jest historia Krakowskich Klasyków Nocą?

Pomysł narodził się w 2009 roku, jako kontynuacja nocnych spotkań i przejazdów starszymi samochodami przez miasto nocą. Pierwsze oficjalne spotkanie grupy odbyło się 11 listopada 2010 roku, na parkingu pod jednym z krakowskich marketów. Datę tę przyjmuje się za początek działalności KKN. Początkowo na miejsce przyjeżdżały pojedyncze samochody grupki znajomych, forma spotkań była bardzo luźna. Stopniowo stałym miejscem spotkań stał się parking centrum handlowego Plaza, okazjonalnie wybierając się w inne miejsca takie jak Kopiec Kościuszki, parking stadionu Wisła przy Błoniach, centrum Bonarka czy parking Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak. Impreza była coraz bardziej promowana wśród dalszych znajomych, a także w Internecie, stopniowo rozrastając się ze spotkania kilkunastu starszych samochodów w zróżnicowane wydarzenie skupiając nawet setki pojazdów z różnych dekad, kontynentów, a także kilka tysięcy oglądających je osób. Z uwagi na rozrost przedsięwzięcia, coraz większą liczbę uczestników i gości oraz sporadyczne niesforne zachowanie pewnych osób pojawiła się konieczność wprowadzenia większej selekcji, kontroli wydarzenia, tak żeby zapewnić bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Nawiązaliśmy oficjalną współpracę z Tauron Arena Kraków, a także Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Możemy z dumą powiedzieć, że byliśmy jednym z pierwszych tego typu ruchów „klasyków nocą” i cyklicznych cotygodniowych spotkań motoryzacyjnych w Polsce.


SPOTKANIE KKN POD KOPCEM KOŚCIUSZKI

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

WN
100 zł

Wioletta Neko

Wytrwałości!

Łukasz Kotoski

Bardzo proszę o pomoc w zbiórce, pozdrawiam i dziękuję ❤️

Łukasz Kotoski

ID: f3beht

ID sb2ea6

Pomoże ktoś?

GS
25 zł

Grzegorz Szałański

Biały Ford Capri GHIA ;)

Zbieram na nowy rower bardzo jest mi potrzebny za każde wsparcie będę ogromnie wdzięczny

remoncik garazu dla brata kocha naprawiać stare samochody pomóżcie żeby fanatyków motoryzacji było jeszcze więcej w was siła ????????????????

Anna Kurek

Bardzo proszę o pomoc mojemu mężowi ma raka i nie chodzi mieszkamy na 3pietrze bez windy i proszę o pomoc w celu rehabilitacja męża liczy się każda złotówka ID:xvprwx

Martyna Skrzypczak

Bardzo proszę o pomoc w zbiórce dla mojego taty.
Dziękuję za każdą wpłatę.

Użytkownik anonimowy
1 zł

Użytkownik anonimowy

zapraszam do mnie swm642

Kacper Michalec
Józef Nieslon

bk5bkr
jeśli ktoś może niech wpłaci nawet chociaż symboliczną złotówkę będę niezmiernie wdzięczny
Pozdrawiam

Polecam moją zrzutkę Btzeje

Mateusz Zych

Chciałbym zaprosić Wszystkich również do pomocy w rozwinięciu mojej pasji. Będę bardzo wdzięczny.
ID: 79er4d

Pozdrawiam.

ID:4yga3s

Anna Paniewski

polecam moją żutke też zbieramy na zlot motoryzacyjny zapraszam ID:fnbem3

polecam moją zrzutke id : va855p

polecam moja zrzutke

MP
25 zł

Miłosz Popiołek

Ku chwale ojczyzny

AP

Adam Pospiech

Porsche rulez :)

Dane ukryte
240 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
MP
150 zł
Marcin Pasternak
Dane ukryte
126 zł
Dane ukryte
KK
100 zł
Krzysztof Kuziel
JP
100 zł
Jakub Piasecki
WN
100 zł
Wioletta Neko
MG
100 zł
Michał Ginter
MN
100 zł
Maurycy Nowak
LN
100 zł
Lukasz Nytko
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
M
100 zł
morris4kr
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
DJ
50 zł
Daniel Jacak
BJ
50 zł
Bart Jan
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MP
50 zł
Marcin Pasternak
H
40 zł
Hultaj
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MP
25 zł
Miłosz Popiołek
GS
25 zł
Grzegorz Szałański
MB
20 zł
Maciek Bialy
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
BS
10 zł
Bartosz Sapko
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
BS
10 zł
Bartosz Sapko
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
KM
1 zł
Karol Miechowiecki
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AP
ukryta
Adam Pospiech
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

MG
100 zł
Michał Ginter

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

382 293 zrzutki

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

150
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.