Organizacja zlotów Krakowskie Klasyki Nocą ID: r8d8je

2 684 zł z 12 000 zł

22%

2 684 zł

z 12 000 zł

zakończona

11.11.2019r

42

wspierających
22%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Fundusze na działalność bieżącą fundacji Krakowskie Klasyki, organizatora czwartkowych spotkań motoryzacyjnych Krakowskie Klasyki Nocą.

Czym są Krakowskie Klasyki Nocą?

To cykliczne spotkania miłośników motoryzacji, zwłaszcza starszej, odbywające się nieprzerwanie od 2009 roku. Spotkania mają charakter otwarty, w formule znanej w Polsce (np. spotkania Youngtimer Warsaw, Poznańskich Klasyków Nocą, Częstochowskiego Ruchu Klasyków) oraz na świecie (jak np. cars and coffee w różnych miastach USA). Każdy może przyjść pooglądać prezentowane pojazdy i porozmawiać w luźnym gronie. Na teren parkingu przeznaczony dla prezentowanych samochodów i motocykli wjeżdżają pojazdy poddawane selekcji – zabytkowe, youngtimery, rzadkie, egzotyczne – które są ustawiane w tematycznie powiązany sposób, np. samochody z podobnych lat, kategorii, krajów, porównanie „stary model kontra nowa rekreacja”. Spotkania organizuje fundacja Krakowskie Klasyki.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania? W sezonie motoryzacyjnym od kwietnia do listopada zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 20:00. Obecne stałe miejsca spotów to parking hali Tauron Arena oraz Hangar Lotniczy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Czyżynach. Szczegóły na temat kolejnego spotkania można znaleźć w Internecie na stronie Krakowskie Klasyki Nocą w serwisie Facebook.

Tauron arena, kraków

hANGAR CZYŻYNY, KRAKÓW

Czy za udział w spotkaniu coś się płaci?

Nic. Chcemy, żeby spotkania miały charakter darmowy zarówno dla aktywnych uczestników, jak oglądających. Wszelkie ponoszone koszty związane z organizacją terenu oraz bieżącą działalnością fundacji chcemy finansować z wpłat dobrowolnych oraz sprzedaży gadżetów takich jak koszulki, wlepki, smycze na kluczy, itp.

Nie mam starszego samochodu, ani motocykla. Czy mam po co przyjeżdżać? Zdecydowanie tak! Krakowskie Klasyki Nocą to przede wszystkim miejsce spotkań osób o wspólnych zainteresowaniach. Każdy właściciel uczestniczącego pojazdu z chęcią opowie o swoim egzemplarzu i zaprezentuje go. Nowsze samochody pozostawiamy na osobnym parkingu, żeby nie wprowadzać zamieszania. Nie trzeba meldować się wcześniej, nie ma zapisów, nikt nie musi brać udziału w imprezie od początku do końca. Sporadycznie organizujemy wspólne przejazdy, a także grillowanie. Poza tym w przeszłości współorganizowaliśmy różne przedsięwzięcia, poza czwartkowymi spotami.

Jak wygląda selekcja na spotkaniach?

Przy wjeździe na teren imprezy następuje selekcja pojazdów. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jako aktywni uczestnicy wjeżdżają posiadacze pojazdów, których produkcja rozpoczęła się mniej więcej przed 1990 rokiem. Do prezentacji na parkingu uczestników zapraszamy również samochody (a także lżejsze ciężarówki i motocykle!), które są rzadkie, nowsze wersje zachowane w fabrycznym stanie, repliki lub autentyczne pojazdy używane w sportach motorowych oraz pojazdy egzotyczne. Pozostałe pojazdy prosimy parkować na pobliskim parkingu dla gości. Decyzja o „wpuszczeniu” danego pojazdu jest podejmowana arbitralnie i zależy od wielu czynników. Oczywiście organizatorzy nie są wszechwiedzący i nieomylni. W przypadku gdy ktoś uznaje, że jego pojazd kwalifikuje się do aktywnego udziału w imprezie, chętnie wysłuchamy argumentów za.

Czy fundacja Krakowskie Klasyki to tylko czwartkowe spotkania?

Cykliczne spotkania motoryzacyjne w czwartki o 20:00 to centralny element działalności fundacji. Ale nie jedyny. W poprzednich latach braliśmy udział lub współorganizowaliśmy różne inne przedsięwzięcia motoryzacyjne – takie jak MotoOrkiestra w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udział w wystawie Classic Moto Show w Krakowie, prezentacja stoiska KKN na wystawie MotoLegends w Sosnowcu, współorganizacja otwarcia oddziału krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej w Hangarze Czyżyny, czy organizacja działu starszej motoryzacji w trakcie Verva Street Racing w Krakowie, wraz z przejazdem Parady Youngtimerów. Dwukrotnie zorganizowaliśmy dzień jazdy technicznej na krakowskim torze szkoleniowym Moto Park Kraków. Wszystko po to, żeby promować kulturę motoryzacyjną, pokazywać historię motoryzacji, a przede wszystkim dobrze się bawić.

spot i próba sprawnościowa kkn

Czy KKN to niebezpieczne miejsce?

Absolutnie nie! Krakowskie Klasyki Nocą odbywają się w kulturalnej i bezpiecznej atmosferze – zarówno pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym,jak i kultury osobistej. Nie ścigamy się, nie śmiecimy, nie spożywamy napojów wyskokowych. Spotkania mają charakter oficjalny i są organizowane przez fundację Krakowskie Klasyki za zgodą właściciela terenu. Osoby naruszające regulamin spotkań są wypraszane.

Na co przeznaczycie zebrane fundusze?

Całość pieniędzy zostanie wykorzystana do finansowania bieżącej działalności statutowej fundacji Krakowskie Klasyki w sezonie 2019. Przede wszystkim do pokrycia kosztów ogólnych czwartkowych spotkań, związanych z bezpieczną organizacją wydarzenia na prywatnym terenie, a także opłacenia wszelkich materiałów które pomagają w organizacji i promocji imprezy – plakatów, bannerów, ulotek, pachołków, słupków odgradzających, projektu graficznego nowych wzorów na koszulki i wlepki, a także poczęstunku dla gości itd. Organizatorzy nie mają z tego tytułu żadnego zysku. Na początku działalności, zanim spotkania rozrosły się, wszystko to nie było potrzebne lub było finansowane na mniejszą skalę z prywatnych pieniędzy organizatorów. Kiedy impreza nabrała charakteru oficjalnego i rozrosła się, okazało się, że pojedynczym osobom trudno udźwignąć różne drobne kwoty, które łącznie urosły do znaczącej sumy. Uznaliśmy, że pobieranie opłat na wstępie od uczestników, którzy specjalnie przyjeżdżają swoimi wyjątkowymi pojazdami, przeczy idei otwartości oraz zwykle zniechęca. Chcemy, żeby Krakowskie Klasyki Nocą pozostały otwartym,darmowym wydarzeniem i platformą spotkań osób o wspólnej pasji do motoryzacji.

Jaka jest historia Krakowskich Klasyków Nocą?

Pomysł narodził się w 2009 roku, jako kontynuacja nocnych spotkań i przejazdów starszymi samochodami przez miasto nocą. Pierwsze oficjalne spotkanie grupy odbyło się 11 listopada 2010 roku, na parkingu pod jednym z krakowskich marketów. Datę tę przyjmuje się za początek działalności KKN. Początkowo na miejsce przyjeżdżały pojedyncze samochody grupki znajomych, forma spotkań była bardzo luźna. Stopniowo stałym miejscem spotkań stał się parking centrum handlowego Plaza, okazjonalnie wybierając się w inne miejsca takie jak Kopiec Kościuszki, parking stadionu Wisła przy Błoniach, centrum Bonarka czy parking Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak. Impreza była coraz bardziej promowana wśród dalszych znajomych, a także w Internecie, stopniowo rozrastając się ze spotkania kilkunastu starszych samochodów w zróżnicowane wydarzenie skupiając nawet setki pojazdów z różnych dekad, kontynentów, a także kilka tysięcy oglądających je osób. Z uwagi na rozrost przedsięwzięcia, coraz większą liczbę uczestników i gości oraz sporadyczne niesforne zachowanie pewnych osób pojawiła się konieczność wprowadzenia większej selekcji, kontroli wydarzenia, tak żeby zapewnić bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Nawiązaliśmy oficjalną współpracę z Tauron Arena Kraków, a także Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Możemy z dumą powiedzieć, że byliśmy jednym z pierwszych tego typu ruchów „klasyków nocą” i cyklicznych cotygodniowych spotkań motoryzacyjnych w Polsce.

SPOTKANIE KKN POD KOPCEM KOŚCIUSZKI

Wpłacający42

 
Dane ukryte
240 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MP
Marcin Pasternak
150 zł
 
Dane ukryte
126 zł
KK
Krzysztof Kuziel
100 zł
JP
Jakub Piasecki
100 zł
WN
Wioletta Neko
100 zł
MG
Michał Ginter
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze22

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 566 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?