id: r8vp6n

Antologia Moc Poetów dla Gila

Antologia Moc Poetów dla Gila

Nasi użytkownicy założyli 1 168 477 zrzutek i zebrali 1 216 746 648 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Michał Kobyliński był poetą i slamerem, a w latach 2004-2008 również niestrudzonym fotografem życia literackiego. Na pl.hum.poezja znany jako Asasello czyli As i na portalu Nieszuflada.pl jako Gil Gilling, był – i jest – dla środowisk literackich bardzo ważną osobą. Charakterystyczny, barwny, rozpoznawalny po nieodłącznym aparacie, zwykle w dobrym humorze – łatwo zapadał w pamięć, nawet jeśli spotkało się go tylko raz czy dwa. Był wszędzie obecny, na wszystkich imprezach literackich, konkursach poetyckich, zlotach i galach. Jakby żadne wydarzenie nie mogło odbyć się bez niego – i my również tak to wtedy odbieraliśmy. Przez kilka szalonych, intensywnych lat obfotografowywał je wszystkie, część z nich również opisał. Zostawił po sobie co najmniej kilkaset wierszy i pewnie kilkadziesiąt tysięcy zdjęć z imprez poetyckich. Stworzony przez niego serwis gilling.info był jedyny w swoim rodzaju – nikt nie zrobił niczego podobnego ani wcześniej, ani później. Wydawało nam się, że byliśmy mu za to wdzięczni, chociaż teraz pojawia się pewność, że jednak niewystarczająco.


Kiedy dowiedzieliśmy się, że Michał jest poważnie chory i nie zostało mu już dużo czasu, postanowiliśmy zrobić mu niespodziankę – 64 osoby związane z różnymi środowiskami literackimi przysłały dla niego wiersz i/albo anegdotkę. W ten sposób powstała antologia „Moc Poetów”, której PDF wysłaliśmy mu jeszcze przed śmiercią. Później antologia jeszcze się rozrosła – obecnie ma 85 autorek i autorów chcących w ten sposób podziękować Michałowi. Udało nam się też dodać do niej około 100 zdjęć zrobionych przez Michała w szalonych czasach 2004-2008. Teraz przyszedł czas, żeby ta książka ujrzała światło dzienne – chcielibyśmy ją wydać, żeby mogła cieszyć i wzruszać również inne osoby.


Książka będzie obszerna, ładnie wydana, chcemy pójsc w druk kolorowy, żeby zachować charakter zdjęć, w opisach i składzie chcemy podtrzymać też layout naśladujący graficzną formę ówcześnie istniejących serwisów literackich.


I chcemy też żeby każdy, kto wpłaci minimum 50 złotych mógł dostać własny egzemplarz książki pocztą.


Kwota zrzutki zpostała skalkulowana na podstawie wstepnych wycen z drukarń na dzień 16 grudnia 2022 roku, z oprawą miękką. Jeżeli udałoby się nam zebrać więcej środków niż zakładamy - moglibyśmy zacząć negocjować wydanie tej wyjątkowej książki w oprawie twardej.


Z publikację książki odpowiada otwarta kooperatywa wydawnictw Stowarzyszenie Żywych Poetów ( www.zywipoeci.pl ) oraz wydawnictwa papier w dole ( https://www.papierwdole.com.pl ). Być może ktoś jeszcze się dołączy do tej inicjatywy, jesteśmy otwarci.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Autografy i unikaty • Unikaty
Gil z dostawą do domu
Kiedy dowiedzieliśmy się, że Michał jest poważnie chory i nie zostało mu już dużo czasu, postanowiliśmy zrobić mu niespodziankę – 64 osoby związane z ...
50 zł

Kupione 56 z 500

Zakończona

Wpłaty 89

 
Dane ukryte
100 zł
MS
Małgorzata Szyszkowska
50 zł
TO
Tomasz
50 zł
SJ
Szymon Jankowski
750 zł
MC
Maria Cyranowicz
ukryta
BW
Bartosz Wójcik
50 zł
AS
Albert Sienkiewicz
MC
Maria Cyranowicz
20 zł
AD
Anna Dominiak
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków