id: r99htg

Budujemy Gliwickie Hospicjum

Budujemy Gliwickie Hospicjum

Nasi użytkownicy założyli 1 167 446 zrzutek i zebrali 1 215 049 485 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Najważniejsi są ludzie- nasi pacjenci. Jednak by właściwie opiekować się osobami chorymi termianalnie i sprostać wszelkim ich potrzebom, konieczne jest stworzenie komfortowych dla nich warunków. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie gliwickiego Hospicjum, taka inwestycja wiąże się z ogromnymi kosztami, ale uważamy, że nasi pacjenci na to zasługują.


Zacznijmy od początku....

Rozbudowa Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego 29 w Gliwicach rozpoczęła się w czerwcu 2018 r., kiedy na plac Hospicjum wjechały pierwsze maszyny budowlane. Jednak przygotowanie do tego by „wbić pierwszą łopatę” rozpoczęły się dużo wcześniej. Do tej pory nasze Hospicjum znajdowało się w starym (choć wyremontowanym) budynku, który był adaptowany do potrzeb prowadzenia działalności leczniczej, a zatem do tego by korzystały z niego osoby chore i niepełnosprawne. Rodziło to wiele trudności zarówno dla samych pacjentów, jak i dla personelu. Oddział był położony na trzech kondygnacjach, co łączyło się z koniecznością przemieszczania się po schodach. Poradnia Opieki Paliatywnej również nie miała komfortowego wejścia dla pacjentów. Wszystkie te bariery architektoniczne oraz to, że nieustannie przybywa nam pacjentów spowodowały, że obecny budynek przestał być funkcjonalny. W ten sposób stanęliśmy przed koniecznością rozbudowy, której głównym celem było to, by przebywający pod naszą opieką chorzy czuli się komfortowo. Został dla nas opracowany projekt, w którym każda sala chorych będzie jak pokój. Będą to pokoje 1 lub 2 osobowe. Na kondygnacji, na której znajduje się Oddział jest również zlokalizowana kaplica oraz świetlica. Gabinety lekarskie, zabiegowe oraz gabinet psychologa będą zapewniały przyjazne i intymne warunki do prowadzenia leczenia. Hospicjum zyska salę do rehabilitacji, co jest bardzo ważne dla zachowania sprawności pacjentów. Generalnie całe otoczenie w jakim znajdzie się pacjent będzie przestronne, jasno oznakowane i przyjazne dla osób starszych, niepełnosprawnych. Dodatkowo pojawi się sala wykładowa, w której będziemy szkolić przyszłych lekarzy opieki paliatywnej oraz pielęgniarki i fizjoterapeutów. Z kolei w części biurowej zlokalizowana będzie administracja Hospicjum i centrum naszego wolontariatu.

Obecnie gotowa jest bryła trzeciego budynku, który połączył dwa istniejące. Ukończone są również pomieszczenia Poradni na parterze budynku. Kolejne etapy to ukończenie i wyposażenie Stacjonarnego Oddziału Opieki Paliatywnej, następnie ukończenie kondygnacji, w której będą mieściły się pomieszczenia biurowe, czyli cała administracja Hospicjum wraz z Centrum Wolontariatu. Gdy budynek zostanie ukończony w całości będziemy mogli zająć się tym co wokół niego, czyli parkingiem i ogrodem. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 124

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków