id: r9cu2k

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

1 090 zł 
z 5 000 zł
21%
zakończona 30.04.2021r
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Komisja portierek i pracowników ochrony OZZIP nie ma łatwego zadania. Branża ochroniarska w Polsce do dziś cieszy się bezkarnością ze strony MSW, które bez wahania przyznaje koncesje każdemu złodziejowi, o ile ten nazwie się przedsiębiorcą. Firmy ochroniarskie zarządzane są nierzadko przez byłych, wysoko postawionych funkcjonariuszy policji. Przedsiębiorstwa o najgorszej reputacji, stosujące nielegalne standardy, mogą liczyć na sowite kontrakty zarówno w elitarnych prywatnych obiektach, jak też w instytucjach samorządów i państwa. Brak wypłat za wykonaną pracę w tej branży to tylko czubek góry lodowej. Mimo że wykonujemy zadania całkowicie wypełniające definicję pracy, szefowie forsują umowy śmieciowe, przez co odzierają nas z prawa do płatnych urlopów i chorobowego.


Niemniej, związek rozwija się i osiąga sukcesy. Od października do stycznia br. Komisja portierek i pracowników ochrony OZZ IP odzyskała w sumie już 187 tysięcy złotych zaległych pensji od nieuczciwych szefów wprost do rąk pracowników. Tym samym, około 14 tysięcy godzin darmowej pracy wykonanej w obiektach prywatnych i publicznych w Warszawie i innych miastach zostało opłacone dzięki zjednoczeniu pracowników w jednej komisji, solidarnej postawie i gotowości do podjęcia protestów.

Jeśli chcesz wesprzeć walkę portierek i pracowników ochrony, zachęcamy do udziału w zrzutce na tą komisję. Zebrane środki pomogą w tworzeniu i druku materiałów związkowych, pozwolą korzystać ze wsparcia prawnego oraz uruchomić awaryjne zapomogi dla oszukanych pracowników w najtrudniejszej sytuacji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 18

 
Dane ukryte
200 zł
M
Mika
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MJ
Monika jankowska
50 zł
KJ
katarzyna jankowska-kaczmarek
50 zł
AG
adam gierczak
50 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
25 zł
KD
Katarzyna
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

851 643 zrzutki

i zebrali

736 309 359 zł

A ty na co dziś zbierasz?