id: r9cu2k

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

1 090 zł 
z 5 000
21%
zakończona 30.04.2021r
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Komisja portierek i pracowników ochrony OZZIP nie ma łatwego zadania. Branża ochroniarska w Polsce do dziś cieszy się bezkarnością ze strony MSW, które bez wahania przyznaje koncesje każdemu złodziejowi, o ile ten nazwie się przedsiębiorcą. Firmy ochroniarskie zarządzane są nierzadko przez byłych, wysoko postawionych funkcjonariuszy policji. Przedsiębiorstwa o najgorszej reputacji, stosujące nielegalne standardy, mogą liczyć na sowite kontrakty zarówno w elitarnych prywatnych obiektach, jak też w instytucjach samorządów i państwa. Brak wypłat za wykonaną pracę w tej branży to tylko czubek góry lodowej. Mimo że wykonujemy zadania całkowicie wypełniające definicję pracy, szefowie forsują umowy śmieciowe, przez co odzierają nas z prawa do płatnych urlopów i chorobowego.


Niemniej, związek rozwija się i osiąga sukcesy. Od października do stycznia br. Komisja portierek i pracowników ochrony OZZ IP odzyskała w sumie już 187 tysięcy złotych zaległych pensji od nieuczciwych szefów wprost do rąk pracowników. Tym samym, około 14 tysięcy godzin darmowej pracy wykonanej w obiektach prywatnych i publicznych w Warszawie i innych miastach zostało opłacone dzięki zjednoczeniu pracowników w jednej komisji, solidarnej postawie i gotowości do podjęcia protestów.

Jeśli chcesz wesprzeć walkę portierek i pracowników ochrony, zachęcamy do udziału w zrzutce na tą komisję. Zebrane środki pomogą w tworzeniu i druku materiałów związkowych, pozwolą korzystać ze wsparcia prawnego oraz uruchomić awaryjne zapomogi dla oszukanych pracowników w najtrudniejszej sytuacji.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

894 273 zrzutki

i zebrali

837 958 834 zł

A ty na co dziś zbierasz?