id: ra8795

Leczenie Amelki - nowotwór mózgu. Pomóż wyrwać Amelke ze szponów ciężkiej choroby ❤

Leczenie Amelki - nowotwór mózgu. Pomóż wyrwać Amelke ze szponów ciężkiej choroby ❤

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
103 285 zł 
z 100 000 zł
103%
zakończona 28.02.2022r
852 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Amelka ma 7 lat jest cudownym, uśmiechniętym dzieckiem, kocha zwierzęta, w szczególności świnki morskie, uwielbia jeździć konno. Jest uzdolniona plastycznie lubi wykonywać kreatywne prace. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych, gdzie zawsze wraca z dyplomem. Teraz musi zmierzyć się z guzem mózgu.


Amelka to cały mój świat, nasze jedyne dziecko, które dotknęła choroba jaką jest nowotwór mózgu (guz skrzyżowania wzrokowego). Świat na chwilę się zatrzymał -rozpacz, łzy pękające z bólu serce. Gdybyśmy mogli wymazać z pamięci dzień 12.05 2021 r. Amelkę bolała główka i wymiotowała. Po wielu wcześniejszych konsultacjach lekarskich została skierowana na rezonans i usłyszeliśmy diagnozę- guz skrzyżowania wzrokowego z wodogłowiem.


Amelka walczy z guzem mózgu- leczenie trwa!


W trybie pilnym zostaliśmy przetransportowani karetką do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Po kilku dniach Amelka została operowana, częściowa resekcja guza ze względu na umiejscowienie, ryzyko utraty wzroku oraz powstania poważnych deficytów neurologicznych. Gdy po wielu bardzo ciężkich chwilach Amelia odzyskała siły i uśmiech na buzi mieliśmy nadzieję, że mamy już pewien etap za sobą. Niestety – po 3 miesiącach od operacji wykonaliśmy rezonans kontrolny i okazało się, że jest progres choroby, guz nie daje za wygraną i rośnie.


Amelka została przekierowana na odział onkologiczny w Katowicach w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie obecnie przechodzi chemioterapię. Następnie po cyklu leczenia zostanie wykonany kolejny rezonans i radiolodzy z onkologami opracują dalsze opcje leczenia.

W między czasie trafiliśmy na oddział endokrynologiczny u Amelii zdiagnozowano przedwczesne dojrzewanie I w trybie pilnym zostało wprowadzone dodatkowe leczenie.


Po ostatniej wizycie okulistycznej pole widzenia Amelki jest osłabione o 20%. Ze względu na lokalizację guza Amelia może utracić wzrok.


Nie wiemy co przeniesie jeszcze jutrzejszy dzień i z czym będą musieli się zmierzyć.


NASZA WOJOWNICZKA AMELIA DZIELNIE WALCZY 💪❤ pomimo tego, że jej dziecięcy świat zmienił się w szpitalne sale.


Dzięki Państwa wsparciu Amelka po zakfalifikowaniu będzie mogła skorzystać z zagranicznej nowoczesnej terapii protonowej,która da naszej córce szansę na normalne życie.


WALKA TRWA I MUSIMY Z NIEJ WYJŚĆ ZWYCIĘSKO💪💪💪💪


TY RÓWNIEŻ MOŻESZ POMÓĆ AMELCE

❤❤❤


Ludzie o wielkim sercu❤ załozyli dla Amelki grupę na Facebooku: Licytacje dla Amelki (https://www.facebook.com/groups/4385257808258717/?ref=share), na której można wystawiać i licytować przedmioty i w ten sposób wspomóc małą wojowniczkę w walce o dzieciństwo poza szpitalem.


KOCHANI RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ❤💪

Pomóż wyrwać Amelkę że szponów ciężkiej choroby..

Dobro wraca....🍀Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 852

preloader

Komentarze 253

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 786 zrzutek

i zebrali

807 981 482 zł

A ty na co dziś zbierasz?