id: raasbu

Wyprawki szkolne dla dzieciaków w Gwatemali ed.5

Wyprawki szkolne dla dzieciaków w Gwatemali ed.5

Nasi użytkownicy założyli 1 152 366 zrzutek i zebrali 1 197 750 756 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej! Z tej strony Ania i Adam!

W tym roku po raz już piąty organizujemy zrzutkę na wyprawki szkolne dla naszych podopiecznych z organizacji Nuevo Amanecer w San Andres Itzapa w Gwatemali!


W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 3500 zł! 3000 zł zostało przeznaczone na potrzeby związane z nowym rokiem szkolnym. Kupiliśmy między innymi 13 nowych plecaków, 15 nowych par butów oraz całe mnóstwo najpotrzebniejszych przyborów szkolnych. 500 zł przeznaczone zostało na zorganizowanie dodatkowych, popołudniowych zajęć z piłki nożnej dla dziewczynek i chłopaków oraz na dopłaty do wyjazdu do parku rozrywki. Dzieciaki ocenili wyjazd do parku rozrywki jako najfajniejszy dzień w ich życiu :D Tak więc w ich imieniu dziękujemy Wam serdecznie, że mogliśmy dostarczyć im takich wrażeń!


Nuevo Amanecer to mała, rodzinna organizacja non-profit, która w Gwatemali działa już od ponad 30 lat. Głównym celem organizacji jest wspieranie dzieciaków w edukacji oraz edukowanie i motywowanie rodziców w tej kwestii. Organizacja została założona przez Pana Manuela Cuycuj i właśnie w domu rodziny Cuycuj odbywają się zajęcia. Codziennie po szkole dzieci z wioski San Andres Itzapa mogą przyjsć do tego domu i wspólnie odrabiać lekcje, nauczyć się czegoś nowego oraz uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych przez Nuevo Amanecer. Za przebieg zajęć odpowiada Vicky i Gloria, córki Pana Manuela.


San Andres Itzapa to wieś, w której niemal 100% mieszkańców to Majowie, rdzenna ludność Ameryki Środkowej. Gwatemala to kraj, który zmaga się z ogromną dyskryminacją w stosunku do swoich rdzennych mieszkańców. Dla większości z nich standardowym obiadem jest ryż, fasola oraz tortille, a na kawałek mięsa mogą sobie pozwolić od święta. Tylko mały odsetek Majów dostaje się na studia. Rodzice często swoje małe dzieci zamiast do szkoły wysyłają od razu do pracy, bo nie widzą sensu w kontynuacji nauki. Dlatego tak bardzo ważną częścią działań organizacji jest edukowanie rodziców.


Zebrane w tej zbiórce środki chcemy przeznaczyć, jak co roku na wyprawki szkole oraz inne rzeczy, niezbędne do rozpoczęcia roku szkolnego, który w Gwatemali rozpoczyna się pod koniec stycznia. Reszta, tak jak w roku poprzednim zostanie przeznaczona na dodatkowe wydatki związane z prowadzeniem zajęć.


Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę! :*Więcej o działalności organizacji możecie poczytać tutaj:

https://semprearte.com/blogs/blog/rozpoczynamy-dzialalnosc-charytatywna

https://nuevoamanecergt.org/our-mission/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Moda • Akcesoria damskie • Torebki
Wygraj voucher na 300zł w SempreArte
Do wygrania 3 vouchery na kwotę 300 zł każdy! Każda osoba, która wpłaci min. 5 zł na zrzutkę weźmie udział w losowaniu 3 voucherów! Losowanie odbędzie...
5 zł

Kupione 116

Zakończona

Wpłaty 149

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!